balata değişimi hakkında

masques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Aracımı servise götürdüğümde ön balataların aşındığını söylediler.Değiştirmek mesele değilde benimde aklıma şöyle bi soru takıldı.Şimdi ön ve arka balatalar eş zamanlı çalışınca ön balatalar daha yeni olunca daha arka balatalar tekerlekleri yavaşlatmadan önler çoktan yavaşlatmış olur herhalde.Bu konuda doğrumu düşünüyorum sadece ön yada sadece arka balataları değiştirmek normalmi yoksa her seferinde ön ve arka balatalar birliktemi değişmeli dersiniz ?

Bu arada ön balatalar için içşilik dahil 100 ytl istediler fiyat nasıl ?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alakası yok aracının frenlerınde ılk gun az tutar sonraki gunler dahada güçlenir yeni balata il gunler iyi tutmaz. arka balataların ıyıyse sadece önlerı değiştir hiçbir sorun olmaz!

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka balatalar önlere nazaran daha az aşınır hatta frenin sadece %30 unu karsılar arka balataların bi ömrü vardır 120.000 civarı ama bu kullanıcıyada baglı bazıları var elfrenini cekili unutuyo sonra geliyo yanık kokusu alıyorum diyo alırsın tabi sadece ön balatalar degiştir tabi bi kontrol ettir arkalarıda saygılar...

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde ön balatalar iki değişince arkalar bir değişir.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
:alkis: :good: :rock
arka balatalar önlere nazaran daha az aşınır hatta frenin sadece %30 unu karsılar arka balataların bi ömrü vardır 120.000 civarı ama bu kullanıcıyada baglı bazıları var elfrenini cekili unutuyo sonra geliyo yanık kokusu alıyorum diyo alırsın tabi sadece ön balatalar degiştir tabi bi kontrol ettir arkalarıda saygılar...
doğrudur .

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım frenleme esnasında aracın ağırlık merkezi öne doğru kayıyor ve ön kısıma aşırı yük biniyor buda fren balatalarınını çabuk aşınmasına neden oluyor.

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede 2.seferde arka balataları değiştir ama kişididen kişiye değişiyor durum tabiki en kesini söktürüp baktırmak.

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm bunların yanında artı olarak bildiğim kadarıyla bu araçlarda da arka balatalarda otomatik ayar var. Yani balata aşındıkça ayar yapılarak gerektiği şekilde tutması sağlanıyor.

babajunyor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat normal ben yeni değiştirdim 30+30 balatalar 20 ytl torna(diskleri tornada temizlettim)