Balatalar

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Arkadaşlar afyonda opel servisi daha yeni açıldığı için güvenemedim ve renault  servisinde tanıdıklarıma ön takım ve balatalarımı kontrol ettirdim. amörtisörlerden ses geliyor fakat ne olacagı bellı degıl fakat esas onemlı konu on ve arka balataların degısmesı gerektıgını soledı ve uzerıne basarak mutlaka arkaları da degıstır 2mm bıle yok balatalar dedi. aracım 49 bınde.. sızlerde var mı bole erken balata değiştiren?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Balatalar

cancanada link' Alıntı:
Arkadaşlar afyonda opel servisi daha yeni açıldığı için güvenemedim ve renault  servisinde tanıdıklarıma ön takım ve balatalarımı kontrol ettirdim. amörtisörlerden ses geliyor fakat ne olacagı bellı degıl fakat esas onemlı konu on ve arka balataların degısmesı gerektıgını soledı ve uzerıne basarak mutlaka arkaları da degıstır 2mm bıle yok balatalar dedi. aracım 49 bınde.. sızlerde var mı bole erken balata değiştiren?
Can balata değişimi için normal km bu çünkü yeni nesil balatalar reçine ile sertleştiriliyor ve daha önceden asbestli idiler daha dayanıklı oluyorlardı ama yeni nesil çevre dostu ve daha dayanıksız.

dejampe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

balatalar maalesef tüm araçlarda artık çok daha erken bitiyor.. sanırım demir tozuydu, çevreye zararlı olduğu için balatalardan çıkarıldı ve balatalar eskisi gibi sağlamlığını yitirdi.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

40000 km. de ön balataları değiştirdim, arkalar iyi durumdaydı, yeni araçların balatalarının ömrü kısaymış 15-20 bin km. de bitiren bile varmış.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

dejampe link' Alıntı:
balatalar maalesef tüm araçlarda artık çok daha erken bitiyor.. sanırım demir tozuydu, çevreye zararlı olduğu için balatalardan çıkarıldı ve balatalar eskisi gibi sağlamlığını yitirdi.
demir tozu değil asbest bağlayıcı olarak kullanılıyordu onun yerine reçine kullandılar.

dejampe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
demir tozu değil asbest bağlayıcı olarak kullanılıyordu onun yerine reçine kullandılar.

doğrudur kardeş hatırlayamadım. çinde falan asbestli hiç yok sanırım artık piyasada

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet iyi 49.000 km. 30.000 km değişen çok kişi biliyorum.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence gayet normal 50bin km...