Baş belası ABS yardım

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model vectra 1,6 comfort aracımın abs ışığı yanmaya başladı bir hafta öncesine kadar nadiren yanıyo sonra hemen sönüyodu ama şimdi arabayı çalıştırınca yanmaya başladı ve sönmüyo firenlere asıldığımda abs nin devre dışı olduğunu fark ettim normal fren gibi tutuyo
özel servise gittim abs beyini değişecek dediler bu mödellerde çok sık karşılaştıklarını söylediler . beyin fiyatınada 1000 ytl nin üzerinde dediler.
Arkadaşlar sizden ricaam bu arızadan daha UCUZ ve KISA zamanda nasıl kurtulabilirm.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamiri mümkün. ankaraya yolun düştüğünde 300 ytl civarında 6 ay garantili yapan yerler var. forumda biraz araştır görürsün kardeş.

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nerden varılmış bu kanıya abs beynin bozuk değişmesi gerektiğine aracın motorunu falan yıkattırdınızmı hiç veya silindimi abs lambası cihazla sönmüyosa beyin arızalı olabilir ama beyinin üzerindeki sokette gevşemiş olabilir beynin olduğu tarafta bi işlem yapıldıysa tabi.. hata kodunu öğrenirseniz yardımcı olurum

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sn ÖZKAL, ABS rölesi çalışmıyor diye bi hata verdi. motoru hiç yıkatmadım.
bencede beyinden olsa devreye girip çıkmaz değilmi bazen devrede oluyo forumda benzer konuları okudum soketlerden falan demiş bazı arkadaşlar nerede oluyo bu soketler.

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım öyledir yoksa beyin çok pahalı imiş

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eğer beyin pahallıysa ankarada yapıyorlar her türlü beyni tamir ediyor adamlar;ama bence bir kaç yere daha gösterin aracı...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otto. aksaryda kime gittin de o kadar fiyat çıkardılar sana? söyle yardımcı olmaya calısayım?

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi röle arızası kaputtaki abs kutusunun içinde iki röle war bizimkinde sende nasıl blmem bendekinde bi röle ayağı kopmuş urasırken ikinciyi kopardım duruyo kel ilaç mevzuu :D bahsettiğim bölgeyi söktürüp röleleri kontrol ettir taş çatlasın 40-50 tutar masraf bendeki gibiyse ..bi baktırmanı öneririm zaten 1000 küsür masraf diyosun kaybetcek bişey yok gibi..

teknik971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım km sayacın çalışıyorsa beyinden değil arızan benim 2000cd astrada başıma geldi bazen yanıyo kendi kendine sönüyordu banada ilk önce beyinden dendi sol ön teker arızası tech2 gösterdi ama benim sol öntekerin orada bir jak var altta onu temizlediler ya burdan tekrar yanarsa dediler sol ön tekerforyası varmış ondan yapar dediler benim birdaha yanmadı haberin olsun