başımın belsı xenon lar

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başımın belası xenon lar

arkadaşlar bir çift xenon almışdım birde kısalarda vardı kısaları çıkarttım aldığım 3x xenonları uzun ve kısalara bu gün takdırttım önceki xenonlar arabayı stop ettiriyordu nedeni şase yaptırıyromuş araca bana dedikleri o en azından

yeni xenonlar uzunlara kısalara takıldı bir yakdık sorun yok iki yakdık sorun yok üç de allahın emri sağ yanmadı :D sonra sol yanmadı sonra tekrar ikisi yandı :D

usta diyor bu nasıl araba :D neyse kondandatör takdık kısalara sorun çözüldü ama şimdide uzunlarda sıkıntı var :D onlarada kondandatör takıcaklar ellerinde yokmuş tekrar gidicem..

servisde xenon olarak tanıtıcakdım sadece orjinal xenon kitini tanır dediler sonradan dışardan alınan xenonları sistem tanımaz dediler bunu diyende 1 i resmi servis diğeri özel servis zaten o yüzden kondandatör koyduk bizim gibi araçlarda arkadaşlar arıza ışığı yakmıyo falan hikaye hepsi yakıyor yanımda bir a3 vardı çocuk takdırdı gitti yolda farları açıyor yanmıyor yarı yoldan geri döndü mini rover vardı aynen öyle adam çıkarttı xenonu taktırmadı..

bazı kitlerde kablonun içinde kondandatör kendiliğinden oluyor o kitlerde sorun yok ama öyle kitte piyasada pek yok..

elektrikçi dediği ne corsa ne astra meriva zafira opel grubu içinde tek sıkıntı yaşatan vectralarmış. o yüzden bu yazımı vectra sahiplerine hitap ediyorum..

arıza ışığı yanmadı diye çekip gitmeyin kodandatör taktırın kesinlikle çünkü bir gün hiç olmadık biryerde arıza ışığı akarsa araç çok zor durumda kalabilrisiniz.
benim gittiğim elektrikçi o kadar usta olmuşdki volvo bmw saab xenon kit takmadığı araç yok çok iyi biliyor araçları.

illa yakar dedi bir yıl sorun çıkarmaz belki dedi ama illa bir dün arıza ışığını yaktırır dedi...

Son düzenleme:

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:eek:oldum valla bende taktıracaktım sağolasın boşuna masraf etmeyelim.orj kac para sordunmu merak ettim doğrusu. acıklaman icin sağolasın tam zamanında yazdın valla xzenon araştırıyordum bende

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşım için tsekkürler bende yakın zamanda xenın dusunuyorum, bu kondandatör olayını arastırayım.

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni xenonlar uzunlara kısalara takıldı bir yakdık sorun yok iki yakdık sorun yok üç de allahın emri sağ yanmadı :D
:D:D
abicim geçmiş olsun,senin şansın yok demek ki..sen gel en iyisi bi astra yada corsa al:D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar alın almayın demiyorum alırsanız eşşeği sağlam kazığa bağlayın yalnız bir kondandatör araya bağlatın 20 milyon bir şey zaten minicik bir tüp gibi bir şey voltajı dengeliyor beyne doğru akım yolluyor görevi bu yani beyin halojen ampülle aynı voltajı alıyor böylece arıza verdirmiyor..

volvo s60 lı adam vardı en son knodandatörüde benim arabaya takdılar adam inat etti elektrikçi ust gitti onun arabaya xenon kablosuna ampül bağladı oda söndürdü buda aynı şey dedi bana fazla akımı emiyor ampül yanıyor dedi ama ampüle güven olmaz patlar matlar dedi sıkıntı olur dedi..

bende dedim bende s60 olsa 2 gün beklerdim genede o ampüll arap işini aracıma taktırmazdım dedim :)

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtec bütün markalarda sorunu çözmüş sitesinden bakabilirsin 2 yılda garanti veriyor..dedğin şeylerin aynılarını bende yaşadım çok araştırdım bu konuyu tez hazırlayacak seviyeye geldim xenonları aldıktan sonra..
bendede mtec yok çünkü baştan almış olduk ucuz diye dışarıdan aldım ..dedğin kondansatörün adı arıza kiti xenon kitlerle birlikte veriliyor normalde..ama bende işe yaramadı...defalarca değiştirdik ve ondan sonra kendime bir formül buldum tabi sende işe yaramı bilmem

aracı çalıştırdıktan sonra far açmıyorum..aradan 1 dk geçtikten sonra açıyorum farı..eğer far açık konumda aracı çalıştırırsam veya aracı çalıştırıp hemen farı açarsam % 90 araç arıza verip farlardan 1 i yanmıyor ama 1 dk sonra açarsam sorun yok..elegance model aracım otomatik farda bırakıyordum eskiden aracı ama şimdi bırakamıyorum bu yüzden..şu anki aklım olsa mtec alırım ..ama piyasa malı alıp sorun yaşamadan kullananlarda var

saygılar

S

serdarozder

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bana corsa d nin arka amortisörleri lazımm yardım ederseniz sevinirim saygılarr

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtec bütün markalarda sorunu çözmüş sitesinden bakabilirsin 2 yılda garanti veriyor..dedğin şeylerin aynılarını bende yaşadım çok araştırdım bu konuyu tez hazırlayacak seviyeye geldim xenonları aldıktan sonra..
bendede mtec yok çünkü baştan almış olduk ucuz diye dışarıdan aldım ..dedğin kondansatörün adı arıza kiti xenon kitlerle birlikte veriliyor normalde..ama bende işe yaramadı...defalarca değiştirdik ve ondan sonra kendime bir formül buldum tabi sende işe yaramı bilmem

aracı çalıştırdıktan sonra far açmıyorum..aradan 1 dk geçtikten sonra açıyorum farı..eğer far açık konumda aracı çalıştırırsam veya aracı çalıştırıp hemen farı açarsam % 90 araç arıza verip farlardan 1 i yanmıyor ama 1 dk sonra açarsam sorun yok..elegance model aracım otomatik farda bırakıyordum eskiden aracı ama şimdi bırakamıyorum bu yüzden..şu anki aklım olsa mtec alırım ..ama piyasa malı alıp sorun yaşamadan kullananlarda var

saygılar

valla bakıcaz umarım sıkıntı çıkarmaz zaten bir kaç güne olay çözülür ben biraz zorlarım sabah çalıştırır çalıştırmaz yakarım falan bakalım bir sıkıntı vermesse gider öyle zaten verirse de başka çözümlere bakıcaz illa vardır bir yolu herhalde. ama bu kondandatörden umutluyum normalde tek takılırmış ben çift taktırdım epeyde zorladık açdık kapadık motor soğukken açdık kapadık falan bir sıkıntı vermedi umarım vermezde.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kondandatör değil kondansatör veya kapasitör arkadaşlar görevi xenonun ilk başta istediği yüksek akımı depolayarak verir böylece arıza ışığı yaktırmaz

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kondandatör değil kondansatör veya kapasitör arkadaşlar görevi xenonun ilk başta istediği yüksek akımı depolayarak verir böylece arıza ışığı yaktırmaz

evet ondan söylerken oluyorda yazarken olmuyor :) bu kondansatör ilk çalışmada fazla olan akımı depoluyor bir nevi batarya gibi normal ampül 55 w imiş bizim xenonlar ampül +balast işde ortalama 40 civarı imiş 15w açıkda kalıyor arızayıda bu 15w yüzünden veriyor aslında tüm sistem sıkıntı bu 15w yüzünden çıkıyor

bizim opellerde ilk xenon çalışmada bu oluyormuş bir defa sonra olmuyormuş ama mesela audilerde devamlı sistem sorguluyormuş o yüzden kondansatör fayadada etmiyormuş bazı audilerde bizim usta onlara devamlı enerjiyi tüketicek kondansatör yerine w5w dipsiz park ampülü takıyor 10w luk işde böylece ortalama tüketim 50 civarına denk geliyor sistem arıza vermiyor..

olmadı arıza verdirirse bende öyle arap işi bir şey yaptırıcam :kop:

taktırırım 4 tane mtec white dipsiz park ampülü beyaz bir oraya taktırmadığım klamışdı kaputun içi bembeyaz ışıl ışıl olur geceleri bir kaput altı aydınlatmam eksikdi oda exnonlar sayesinde olur :kop: :kop: