Basınçlı yıkama makinaları tavsiyesi !...

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Basınçlı yıkama makinası almak istiyorum, piyasada çok değişik marka ve model var. Bazıları aliminyum pistonlu diyor, bazıları oto stop özellikli diyor. Özellikle bu iki detayı merak ediyorum aliminyum pistonlu olmayan makinalar mı var, oto stop özellik derken neyi kastediyor. Motorun üzerinde açma kapama anahtarı var zaten, püskürtme tetiğine bastığında su püskürtüyor bıraktığında duruyor. Tetiğe basılmadığı zaman motor çalışmaya devam ediyor mu ?
Bunların dışında tavsiyelerinizi ve neye dikkat etmem gerektiği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
Ilgilenenlere teşekkürler ...
Özellikle baktığım-incelediğim markalar şunlar ; Black&Decker - Lavor - Karcher 100-130 bar arası olan modeller.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayhan abı ben almnym pıstonu ptp stop u bılmem :) ama 100 tl ye bım den aldıgım makına ıle yaklasık 3 sene aracımı yıkadım kı 3 senede 300 400 defa arac yıkanmıstır arkadslarda alıyodu makınayı gecenlerde bozuldu daha :) bu işi en ıyı yapan fırma karcher dır makınada bıde kopuk aparatı var ucuna takılan hanı kompresorlerın ucuna boya yapmak ıcın takılan aparat gıbı sampuanınıda alırsın bunun hıc fırca degmeden yıkarsın aracını ben hep oyle yıkıyodum..

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin kullandığın makina Karcher miydi ?

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyi makina karcherdir hele birde daha sonrasında foam lance uygulama aldınız mı tadından yenmez...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kärcher iyidir 110-130 bar rahatlikla isini görür icinde sampuan haznesi olan modelini alirsan daha kullanisli olur.önce sampuanlar sonra yikarsin yada sivi wax koyar yikadiktan sonra vax larsin. bende iki tane var birisi kärcher.110 yada 120 bar icinde sampuan haznesi olandan.digeri kränzler bu model profosyonel bi makina.su isitmali falan.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1. Karcher
2. Lavor

gerisi hikaye :)

şampuan haznesiyle falan uğraşmaya değmez, çünkü işe yaramıyorlar. Foam Lance ile uyumlulukta da bu iki marka en iyisi.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat performans bakımından en iyisi lavor dur. bne de lavor kullanıyorum, karcher gereksiz pahalı.

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lavor plus

Lavor'un Bu modeli nasıl ? Fiyat olarak ta bayağı iyi...

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı ben dedım ya bımden markasız bısey almıstım 100 tl ye zamanında.. foam kıt dedıklerıde benım dedıgımden ucuna takılıyor ozel sampuanı var onlardan almanı onerırım 30 kılosunu 100 tl ye almıştım ben onunda..