Basınçlı Yıkama Makinesi Tavsiyesi

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Çok sevdiğim aracım yaşadığım yerde yolların toprak olması nedeniyle sürekli çamur veya kur havalarda toz oluyor. Haftada bir kez iç dış yıkama yaptırsam 15 liradan ayda 60 tl yapıyor. 200 lira cıvarı tavsiye edebileceğiniz küçük tip basınçlı su yıkama makinesi kullanan var mı? Faydası mahzuru nedir? Almaya değer mi

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Basınçlı Yıkama Makinesi Tavsiyesi

bence alaya değerde önemli olan bunu bağlayıp çalıştıracak elektirik ve su tesisatının olduğu bir  garaj varmı en önemli nokta bu  :'(  Sanayi tipi olmayan bu tip cihazlardaki tek dez avantaj  eğer araç çok kirli veya çamurlu ise bu tip makiler yüksek basınç üretmediğinden temizlikte biraz zayıf kalabiliyor.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

karcher makinelere bakabilirsin işini görür lavorda kullanan çok ama biraz dandik

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Karcher in makinelerinin cok iyi oldugu söyleniyor.Genel olarak kullananlarda memnun.Ancak yıkamacılardaki basınclı makinaların performansını beklemeyin.Arac uzun süre temizlenmedigi takdirde davlumbaz iclerindeki kurumus camurları vs sökmede yetersiz kalır.Araca da washmit ile girismek zorunda kalabilirsiniz.Genel olarak 140 bar basınc ve üzeri makineler işinizi uzun süre görecektir.Elinizi kurulama dısında suya deydirmek istemiyorsanız foam lance+uygun arac köpügü almanız gerekebilir.
Sonradan pişman olmamak icin detailing forumlarında da arastırmanızı tavsiye ederim

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evgin link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar

Çok sevdiğim aracım yaşadığım yerde yolların toprak olması nedeniyle sürekli çamur veya kur havalarda toz oluyor. Haftada bir kez iç dış yıkama yaptırsam 15 liradan ayda 60 tl yapıyor. 200 lira cıvarı tavsiye edebileceğiniz küçük tip basınçlı su yıkama makinesi kullanan var mı? Faydası mahzuru nedir? Almaya değer mi
Benim de bildiğim kadarıyla o makineler pek fazla tazyik yapmıyorlar. Ama müsait yeriniz varsa ve vaktiniz de varsa aracınızı kısa aralıklarla yıkarsanız işinizi görür diye düşünüyorum. Ben de aşağı yukarı sizin gibi bir yerde yaşıyorum tek avantajım kapalı garajda duruyor aracım. Bir de benzinliklerde 1 tl karşılığında tazyikli su veren makineler var onları kullanıyorum. Hem aracımı kendim yıkadığımdan hassas yerlerine ( ön cam etrafındaki lastikler tazyikli su sonucu deforme oluyor) dikkat ediyorum. Sizin bulunduğunuz yerde böyle bir imkan var mı?

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben her hafta sonu aracimi kendim yikiyorum. Koctastan 25 hortum ucu dişli bir cesme ve fiskirtma takimi (tabancasi stoplama cihazı ve ևeşme monte aparatı) aldim. Cesmryi sonuna kadar açıyorum suyun tazyiki yetiyor.  Benim sorunum iyi bir kurulama bezine sahip olmamak.  Kac tane aldim hiç bir i hoşuma gitmedi.

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 110 barlık karcher var işimi görüyor ama arkadaşların dediği gibi ağır çamurları ne kadar temizlese de altta bir tabaka toz gibi olan kalıyor orayı da zaten köpüğü ovalayarak çıkartıyorsunuz makina köpük de atıyor bu arada ben de harun hocama katılıyorum yok arkadaş adam gibi kurutma bezi hala daha eski atletlerimle girişiyorum atlet kalmadı :))

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Benim de bildiğim kadarıyla o makineler pek fazla tazyik yapmıyorlar. Ama müsait yeriniz varsa ve vaktiniz de varsa aracınızı kısa aralıklarla yıkarsanız işinizi görür diye düşünüyorum. Ben de aşağı yukarı sizin gibi bir yerde yaşıyorum tek avantajım kapalı garajda duruyor aracım. Bir de benzinliklerde 1 tl karşılığında tazyikli su veren makineler var onları kullanıyorum. Hem aracımı kendim yıkadığımdan hassas yerlerine ( ön cam etrafındaki lastikler tazyikli su sonucu deforme oluyor) dikkat ediyorum. Sizin bulunduğunuz yerde böyle bir imkan var mı?
evet taner sana katılıyorum petrollerde 1 lıra verıyorum fıstık gını temızlıyorlar ıcınıde kendım temızlıoyorum  haybıye ne verıcem ozel yıkamacılara 15 20 lıra karcherın makınaları araba yıkamaya gucu yetmez ama motosıklet yıkamaya yeter taner  005hihih

ASTRA0724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batigol1907 link' Alıntı:
bende 110 barlık karcher var işimi görüyor ama arkadaşların dediği gibi ağır çamurları ne kadar temizlese de altta bir tabaka toz gibi olan kalıyor orayı da zaten köpüğü ovalayarak çıkartıyorsunuz makina köpük de atıyor bu arada ben de harun hocama katılıyorum yok arkadaş adam gibi kurutma bezi hala daha eski atletlerimle girişiyorum atlet kalmadı :))

Akşam akşam ne güldüm ya  005hihih 005hihih 005hihih

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harun hoca ,batıgol1907 sıze tavsıyem mıkrofıber bez alın ama gerçek olanından eğer oda yetmıyorsa guderı denılen bır bez çeşidi var gectığı yerı bır daha  gecmenıze ızın verımıyor emış gucu cok guzel