Basınçlı yıkama

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim boyanın koruncak bi tarafı kalmadı :rolleyes:
tozu çamuru gitsin yetiyo bana

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç kapalı garajda o yüzden dikkat etmem gerekiyor kuş pisliği ve uv ışınlarına.Hatta hatta daha arabama fırça sürdürtmedim sünger ve mikrofibere devam

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabalarınız yeni tabiki dikkat ediceksiniz
bizim boya 14 yıllık :D ama çok şükür yine de maşallahı var
bide gözüme batan çizikleri boyatırsam ben de sizin kadar itina gösterebilirim sonrasında

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama yine de dikkat edin bence fırça ile yıkanan araç daha da çiziliyor fırçanın ucunda ufak kum parçacıkları kalıyor .Ve aracı pakk ettğinizde güneş altında özelikle dairesel çizgiler varsa bunlar hep fırça ile karışan kumlar izleri

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fırça ile yıkamam hiç, süngerle yıkarım hep
süngeri de değiştiriyorum sık sık.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kendim yıkarım çoğu zaman yıkamacılara arada bir uğrarım oda bir yere gitmem gerekiyor ve zamanım yoksa pazar günleri bir gezi işimde yoksa ilçenin girişinde akan dere var ve geniş bir alana dağılırık akan bir dere ve taşlı olduğu için altı araçlar rahatlıkla girebiliyor bende aracı cekerim suyun içine derinlik en fazla 10 cm felan oluyor yani altı ıslanmıyor alırım kovamı bolca su dökerim sonra sünger ile fıdça kullanmam temizce bir yıkarım oto şampuanı ile sonra temiz bir bezle silerim aracı sudan cıkarır kenarda biraz bekletirim o ara göğüs felan siler sonra kapıları kapatır suda biraz gezinti yapar en son eve giderim bazende derenin süt taraflarına doğru gider ailecek gelmişsem mangal veya bir sigara molası verir eve dönerim

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı süngerleri uzun süre kullanmayın.Süngerin gözeneklerine giren parçacıklar çok zor çıkıyor bir süre sonra çizmeye başlıyor.Hele yıkamacıda sünger çok feci sonuçlar veriyor.Fırsatım varsa bende aracımı kendim yıkarım yavaş yavaş.Yumuşak ve çok kıllı bir fırçayla ;)

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bimde satılan mikrofiber bezler var, yeşil ve mavi renkli çok da ucuz 1,5 TL mi öyle bişey
onları kullanıyorum müthiş temizliyor pırıl pırıl
abi o benim için asrın icadı gibi birşey ben sinir oluyorum camlarda buğu kaldımı o buğu felan bırakmıyor parlatıyor

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok klasik ama camda buğu iz vs. kalıyorsa eski gazete deneyin (sadece camlar için)