baski balata debriyaj rulmani

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Opel astra h kasa 2004 model z16xep aracımin baskı balata değişim zamanı gelmiştir Kıbrıs'ta yaşadığım için burdaki fiyatlar çok fazla önümüzdeki 2 ay içinde tr ye gitme ihtimalim var gitmişken aracın bakımını yaptırmak istiyorum. Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım internette parça fiyatları kafama yattı fakat tereddutte kaldığım iki sey var onlarıda tecrübeli abilerimiz sayesinde çözicez inş. Birincisi z16xep motor koduna uyumlu baskı balata yazan ürün benim araca uyuyor mu başka bir sitede z16xep twinport takviyeli model yazıyor benim araç twinport ama ikisinin arasında bir fark var mı çok merak ediyorum. İkincisi hidrolik debriyaj rulmani ayrı satılmaktadır diyor seti değiştirirken bu rulman değiştirmelimi yoksa duruma göre bakıp mi degistiritorlar. Şimdiden herkeze teşekkür ederim

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra h kasa 2004 model z16xep aracımin baskı balata değişim zamanı gelmiştir Kıbrıs'ta yaşadığım için burdaki fiyatlar çok fazla önümüzdeki 2 ay içinde tr ye gitme ihtimalim var gitmişken aracın bakımını yaptırmak istiyorum. Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım internette parça fiyatları kafama yattı fakat tereddutte kaldığım iki sey var onlarıda tecrübeli abilerimiz sayesinde çözicez inş. Birincisi z16xep motor koduna uyumlu baskı balata yazan ürün benim araca uyuyor mu başka bir sitede z16xep twinport takviyeli model yazıyor benim araç twinport ama ikisinin arasında bir fark var mı çok merak ediyorum. İkincisi hidrolik debriyaj rulmani ayrı satılmaktadır diyor seti değiştirirken bu rulman değiştirmelimi yoksa duruma göre bakıp mi degistiritorlar. Şimdiden herkeze teşekkür ederim

Aracinizin model yılı ile birlikte kasa tipi ve motor numarasını kullanarak doğru parçayı alabilirsiniz.
2009 model g kasa astra ile 2009 model H. Kasa astra parçaları farklı. Kasa tipi de parça alımında önemli
Debriyaj balatasi ile bilyasi aynı ömürlere sahip parçalardır. Genelde ikisi birlikte değiştirmek daha iyi olur. Bazı ustalar bilya degistirmesek olur derler ama sadece balata değiştiripte bir kaç ay sonra su koyveren birçok kişi gördüm. İki defa işçilik verdiler, masraf ikiye katlandı. İkisini birlikte değiştirip daha sağlam iş yapmış olursunuz.

Tunayoldas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendr 2005 astra h 1.6 twinport var z16xep motor. Baskı balata ve debriyaj rulmanı birlikte değişti eğer gerekmeseydi ustam değiştirmezdi bende sorgulamadım ikisinin de değişmesi gerekiyormu diye bende parçayı kendim almıştım ama rulmanı almadım onuda tedarik ettiler. Markası luk tu yanlış hatırlamıyorsam

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şahsen bir alt merkez yani bilye rahat 100.000km kullanılıyor. Aracınızın kmsine göre de karar verebilirsiniz. Ha değiştirmezsiniz, patlar şansa.

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Kıbrıs'ta is yaptırdığım usta 450 tl istedi parça hariç. Tahminim 500 lira civarında türkiye'de baskı balata ve rulmani değiştirebilirim diye düşünüyorum. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trde işin işçilik hakkı 300tL dir.

Üç sene önce kendi arabamda 120 tl işçilik ile bilya ve balata değiştirdim. 4-5 ay önce bir tanidigimin aracını yine benim usta da 150 tl işçilik ile değiştirdik. 300 tl biraz fazla değil mi ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Servis olarak işin hakkını söyledim. Şanzuman indi bindi vs. Ustanız eşşek, dayama vs ile halledebilir. Bende 1 şişe şarap karşılığı yaptırıp, yarısını da kendim içmiştim. Opelgarage a sormak lazım 250 den aşağı olacağını sanmam. Önemli olan sıkarken ayarlı tork ile kitapçığın verilerine göre sıkmaktır. Servis bu noktada önemli. Sıkılan nm gücü az yada fazla olmamalıdır. Bizim ustalarda ve çoğu serviscikte ekipman yok, olsada kullanmasını bilmezler, bilselerde haynes indirip yabancı dilde kaç nm sıkılması gerektiğini araştıramazlar.

Fiyat farkını bunlar da oluşturur. Soralım mesela [MENTION=28982]semia[/MENTION] nicki üyeye ezbere bilir kaç nm sıkılacak, lock tile kullanılıyorsa mavi mi kırmızı mı sürülmeli?

Sent from my iPhone using Tapatalk

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis olarak işin hakkını söyledim. Şanzuman indi bindi vs. Ustanız eşşek, dayama vs ile halledebilir. Bende 1 şişe şarap karşılığı yaptırıp, yarısını da kendim içmiştim. Opelgarage a sormak lazım 250 den aşağı olacağını sanmam. Önemli olan sıkarken ayarlı tork ile kitapçığın verilerine göre sıkmaktır. Servis bu noktada önemli. Sıkılan nm gücü az yada fazla olmamalıdır. Bizim ustalarda ve çoğu serviscikte ekipman yok, olsada kullanmasını bilmezler, bilselerde haynes indirip yabancı dilde kaç nm sıkılması gerektiğini araştıramazlar.

Fiyat farkını bunlar da oluşturur. Soralım mesela [MENTION=28982]semia[/MENTION] nicki üyeye ezbere bilir kaç nm sıkılacak, lock tile kullanılıyorsa mavi mi kırmızı mı sürülmeli?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Biz kendi garajımızda 300 tl den aşşağı bu işlemi yapmayız.
İyi restorantta yemek yediğiniz zaman gelen hesaba şaşırmanız pek de normal olmaz sonuçta.
Emre beyin yazdıkları ise durumun nedenini tamamen açık şekilde gösteriyor...

daha dün vectra sını Türkiyede toplamış bir arkadaşımız yanımıza geldi,belki de foruma da üyedir ne yazik ki iyi servisleri tenzil ederek söylüyorum.En azından bir usta oksijen sensörü kablosunu korur egzoz manifoldundan.

Türkiye kıbrıs izlanda meselesi değil mesele.

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Benim araç sağ direksiyon parçalar fark eder mi acaba