Baskı balata sorunu ve klima hava yönlendirme arızası

uzalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar...
Benim iki tane sorunum var. Birincisi araç seyir halindeyken 2 bin devirden sonra motor boşa dönüyor. Motor bağırıyor devir çıkıyor ama araç hızlanmıyor. Servise gittim, baskı balata bitmiş ve 600 tl fiyat çektiler. İşçilik 200 tl, ben balata takımın alsam daha mı ucuza gelir ve marka önerisi yapar mısınız? İkinci sıkıntım ise klima ayaklara ve cama üflemiyor, bilgi ekranında yeri değişiyor ama icraat yok. Onu da sordum ön tarafı sökülecekmiş. O konu da bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun lütfen... Bir sorumda triger seti kaç bin km de değişiyor? Kitapçıkta 120 bin yazıyordu...

Araç 2009 Astra H 1.6 Benzin+LPG 56 bin km de...

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balata için sachs marka alabılırsın uygun ve iyi bir üründür.
ön taraf sokulmesı gerekır cunku kapakları acan mekanızma gogusun altında
triger saglamsa zarar görmediyse devam ama saglıklı olsun dersen 60 bınde de degiştirebilirsin

uzalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM ile arasında çok kalite farkı var mıdır? Triger konusunda kararsızım, uygun görülen değişim km si kaç onu bile bulamadım. 120 bin mi bakımı?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trigerin değişim zamanı gelmiş. Her 60 bin veya 4-5 senede bir değişir.

Baskı balata şakaya gelmez. Çoktan kaçırmaya başlamış, en yakın zamanda değişmeye bakın. Fiyat yetkili servis için iyi sayılır. Tanıdığınız, güvendiğiniz özel servis yoksa hiç riske girmeyin.

uzalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis değil özel servise sordum. Hava yönlendirmesini de auto ve kontrol tuşuna aynı anda basarak çözdüm. O sorun ortadan kalktı. Baskı balatayı bu hafta içinde değiştiriyorum. Triger setini de 60 bini devirince değiştiricem.