bass kabin sekli...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu subwooferlar icin illa ki dikdortgen prizma veya silindir seklinde tup bass kutu mu lazim yoksa bunlari dekoratif amacli altigen sekizgen yamuk yumuk sekillerde ama gene uygun hacimde yapsak olur mu...

BluuBZeR0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiberden yaptırabilirsin ama sadece fiber olmuyor tabii mdfdende yaptırabilirisn.
dikat eilecek husus hava boşluklarının yerleridir.. ayrıca içlerinde aliminyum folyoda koyuluyor mdflerin ki ses dağılsın diye

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben Allah izin verirse bi on gün içinde jbl gt512 mi alıyorum kabinimide kendim yapıcam çok araştırdım 30 cmlik bass a 50 litre civarı öneriyolar

kabin olarak arkası eğimli iyi performans veriyo üstelik eğimi koltuguan göre ayarlabilirisin 18mm mdf en çok tavsiye edilen önde 30 cm bass için 6 cm hava çıkısı arkayada bi port terminal diyoalr iç yalıtım için çok farklı öneriler duydum aliminyum folyo ilk defa duyuuyorum ama ben hiç duymadıgım bişey izocamla kaplamayı düşünüyorum :))

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben Allah izin verirse bi on gün içinde jbl gt512 mi alıyorum kabinimide kendim yapıcam çok araştırdım 30 cmlik bass a 50 litre civarı öneriyolar

kabin olarak arkası eğimli iyi performans veriyo üstelik eğimi koltuguan göre ayarlabilirisin 18mm mdf en çok tavsiye edilen önde 30 cm bass için 6 cm hava çıkısı arkayada bi port terminal diyoalr iç yalıtım için çok farklı öneriler duydum aliminyum folyo ilk defa duyuuyorum ama ben hiç duymadıgım bişey izocamla kaplamayı düşünüyorum :))

arkası eğimli performans mı veriyor alla allah yahu bi yaşıma daha girdim yada harbi cahilim...

litre hesabını düzgün yap portlu yada portsuz karar ver sesi ne kadar acmak istediğini düşün portlu ise port hesabını düzgün yap ne tarz dinleyeceğine net karar ver ve o yönde araştırıp kendi dizaynını kendin yap .

yada piyasadan hazır al onların hep en iyi olduğunu düşün...

ama en güzeli sınırların dışına çıkıp kendi hesap ve dizaynını yapıp bune be çalarmı diyenleri şaşırt bunebe dandik deyip 5 dakka sora nasıl yaptın diyenleri gör:D

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkası eğimli performans mı veriyor alla allah yahu bi yaşıma daha girdim yada harbi cahilim...

litre hesabını düzgün yap portlu yada portsuz karar ver sesi ne kadar acmak istediğini düşün portlu ise port hesabını düzgün yap ne tarz dinleyeceğine net karar ver ve o yönde araştırıp kendi dizaynını kendin yap .

ama en güzeli sınırların dışına çıkıp kendi hesap ve dizaynını yapıp bune be çalarmı diyenleri şaşırt bunebe dandik deyip 5 dakka sora nasıl yaptın diyenleri gör:D

İŞte Yorum Budur Abicim Helal Olsun Berat :D

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla bizde hergün yeni birşey öğreniyoruz estafurullah

arkası eğimsiz jbl in kendi orjinal kutusu var ikisini yanyana koyup test etme imkanın varsa görebilirsin pardon hissedebilirsin

bass yaptıran kişinin de tarzı bellidir zaten klasik müzik dinliyecek değilki
ama yinede güzel düşünmüşsün

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bir sekil cizdim... egimli arkaya sahip... yamuk seklin de yani... yandan gorunumde ust kenari 11 cm... alt kenari 35 cm... dik kenari 42 cm... egimli arka kenar da 48.2 cm... onden bakilinda dikdortgen gorunumde enlemesine kenar 52 cm... yukseklik te yamugun dik kenari yani 42 cm... portu da plastikten degil ahsaptan oyma yaptiracagim, onun da boyutlari taban daire capi 10.2 cm yuksekligi de 25.4 cm olan bir silindir boru olacak... sekli cizdim ve oranlarini aci hesabiyla denklestirdim... aracimin arka koltuk egimi 64 derece bu kutunun kenari da tahminimce 65 derece gibi olacak... en tasarruflu hacim bu sekilde gibi geldi bana... bir de deri kaplattim mi bizim ustaya olay tamamdir... daha kalin mdf kullansam zarari olur mu acaba... bu bana bedeve mal olacak da... ustam tanidik.... toplam hacmi 50.234 ltr olacak galiba... daha ne olsun

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pisagor halt etmiş senin yanında :)

içten izolasyon için ne önderdiler sana?

sadece dıştan deri yetrlimidir

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildigim kadari ile icten izolasyonda da distan izolasyonda da ne malzeme kullandigin cok onemli degil ama ahsap kalitesi kabinin ne kadar iyi olursa ve aciklik kalmayacak sekilde vidalama yaninda agac tutkali gibi bir malzeme ile de desteklenirse daha net bir titresim alinir gibi geliyor bana...disina ince bir kat sunger silte ile deri doseme yaptiracagim o da tamamen dekoratif amacli... bu kadari bana yeter diger yapilacaklarin kaliteyi benim hissedebilecegim kadar degistirecegine inanmiyorum...yani kapatin gitsin...

vipastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bas kabiniminde arkası eğimli ama ben özel yaptırdım.