bayiinin ısrarı niye

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar!
0 oto aldım henüz gelmedi,birkaç günde gelecek dediler,ama bayii ısrarla ocak ayında alırsan bandrol yatırmamış olursun biz yatırırız diyor,doğru da bayiinin bu işte kazancı var mı?niye ocak ta almamızı tavsiye ediyorlar?iyi günler.

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sebebi opel fabrikası aracı ocak ayında kasım ve aralıkta gönderdiği araçlardan daha ucuza bayiye verdiği için

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aralık ayı ve 2010 yılı için bayinin satış kotası ve hedefleri tutmuştur.bu fazlalık satışları da 2011 için yazdırmak istiyordur.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ocak ayında aracın liste fiyatı yükselmiş olursa sizden fark talep edecekler mi?

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne guzel bayıymıs o oyle.bızde rıca mınnet bu ısı bayıye yaptırdık. bayı sızden ocak ayındakı lıste fıyatını talep etmez taki sız eger aracı suanda parasını vererek satın almıssanız.yanı aracın faturası aralık ayı ıcınde kesılmıs olmalı.bu durumda bayı kotayı tuttrmus olabılır fazlalık satısları 2011 yılına gosterecektır dıyen arkadasımıza katılamıyorum.bayı faturayı aralıkta kesecek.degılse bu kampanyalı fıyattan teslım edemez.sadece aracın trafık tescıl ıslemlerını ocak ayı ıtıbarıyle yapacak.ıcınız rahat olsun. bayı sızı korumus.aracınızın motor hacmı nedır bılmıyorum ama 1.3 ıse bıle en az 230 lıradan kurtuluyrsunuz.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ne guzel bayıymıs o oyle.bızde rıca mınnet bu ısı bayıye yaptırdık. bayı sızden ocak ayındakı lıste fıyatını talep etmez taki sız eger aracı suanda parasını vererek satın almıssanız.yanı aracın faturası aralık ayı ıcınde kesılmıs olmalı.bu durumda bayı kotayı tuttrmus olabılır fazlalık satısları 2011 yılına gosterecektır dıyen arkadasımıza katılamıyorum.bayı faturayı aralıkta kesecek.degılse bu kampanyalı fıyattan teslım edemez.sadece aracın trafık tescıl ıslemlerını ocak ayı ıtıbarıyle yapacak.ıcınız rahat olsun. bayı sızı korumus.aracınızın motor hacmı nedır bılmıyorum ama 1.3 ıse bıle en az 230 lıradan kurtuluyrsunuz.
geçen hafta ford fiesta aldım şirkete.Aralık fiyatından ocak ayında teslimat yapacak.
kampanyalı fiyat diye birşey yoktur arkadaşlar.bir aracın alış fiyatı yıl boyunca "anormal bir döviz hareketi yoksa" aynıdır.o nedenle aralıktaki fiyatla ocaktaki alış fiyatı aslında değişmez.
ama bayilerin aralık veya ocak "satış fiyatları" değişir.çünkü aralıkta satılan araçlarda kar marjı çok daha düşük olur.bunu nedeni de pazardan pay kapmak ve satış kotasını tutturmaktır.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta ford fiesta aldım şirkete.Aralık fiyatından ocak ayında teslimat yapacak.
kampanyalı fiyat diye birşey yoktur arkadaşlar.bir aracın alış fiyatı yıl boyunca "anormal bir döviz hareketi yoksa" aynıdır.o nedenle aralıktaki fiyatla ocaktaki alış fiyatı aslında değişmez.
ama bayilerin aralık veya ocak "satış fiyatları" değişir.çünkü aralıkta satılan araçlarda kar marjı çok daha düşük olur.bunu nedeni de pazardan pay kapmak ve satış kotasını tutturmaktır.

oktay kardesım dedıklerınde haklısın.ancak bayı su kurnazlıgı yapabılır aracın faturasını kestırmezsenız.tıpkı basıma gelen olay gıbı. aracın kaporasını vermıssınızdır.bayıde ocakta teslımat demıstır.sırf bu kota nedenıyle sızle 35 lıraya anlastıgı aracı ocak ayında baska bır musterıye 38 e satabılecegı ıcın sıze aracınız gelmedı ocakta yetısecek vs vs gıbı bahanelerle ekstra ucret cıkarabılır.sırf bu sebepten mugla ermas oto ıle 35 lıraya anlastıgım aracı gunahları ustlerıne "yetısmeyecek ocakta fark olabılır bılgı verelım ıstedık" dıye vazgecırdıler ve kaporamı ıade ettıler.aklıma gelen tek sey aracı 35 bınden daha yuksek fıoyata satabıleceklerı baska bır musterı buldular