Benzin Filtresi Ve Videodaki Sibop?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi geceler
Artık aracımın basit bakımlarını kendim yapmak istediğim için filtrelerin değişimi hakkında bilgi toplamaya başladım. sıra benzin filtresine geldi. İzlediğim başka videolarda benzin pompasının sigortası çekiliyor ve araç tüm benzini harcayana kadar çalıştırılıyordu. Sonra normal bir şekilde benzin filtresi yenisiyle değiştiriliyordu. Fakat bu videodaki araç sahibi motorun iç taraflarından ufak bir kapağın içinde siboba benzer birşeyi sıkıyor. içinden net görememekle birlikte şeffaf jel gibi birşey çıkıyor. Konuşmalardan anlamadığım için sizlere danışmak istedim. Astra G de benzin filtresi nasıl değiştirebilirim? Videodaki bu ufak sibob ne işe yarar? Teşekkür ederim.

11:35 de sökmeye başlıyor

https://www.youtube.com/watch?v=i5IyKycJPg4

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam polen filitresini değiştiriyor sonra motor enejsion dağıtımındaki basınıcı o ventil ile içinde kalan yakıtı çıkarıyor ne gerek var anlamış değilim :) ben değişirken filitre hortumlarınına kepeçe ile iki tarafı sıkıp filitreyi söktüm tekrar takıp kelepçeleri açtım bitti ;)
parça bu Kardeşim ucundaki sibopdan içinde kalan yakıtı çıkarıyor basınç olmaması için Türkçem araba parça terimlerinde zayıf( ömrüm yurtdışında geçitği için onun için anlatamadıklarımda parçayı ekliyorum ki Arkadaşlar anlasınlar diye) sağ tarafdaki ucda ventil var o,parça sizinki olmayabilir ama maksat zaten anlatım ;)
103_5372.jpg

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi geceler
Artık aracımın basit bakımlarını kendim yapmak istediğim için filtrelerin değişimi hakkında bilgi toplamaya başladım. sıra benzin filtresine geldi. İzlediğim başka videolarda benzin pompasının sigortası çekiliyor ve araç tüm benzini harcayana kadar çalıştırılıyordu. Sonra normal bir şekilde benzin filtresi yenisiyle değiştiriliyordu. Fakat bu videodaki araç sahibi motorun iç taraflarından ufak bir kapağın içinde siboba benzer birşeyi sıkıyor. içinden net görememekle birlikte şeffaf jel gibi birşey çıkıyor. Konuşmalardan anlamadığım için sizlere danışmak istedim. Astra G de benzin filtresi nasıl değiştirebilirim? Videodaki bu ufak sibob ne işe yarar? Teşekkür ederim.

11:35 de sökmeye başlıyor

https://www.youtube.com/watch?v=i5IyKycJPg4

benzin filtreni değiştirmeyi düşünüyorsan dikat etmen gerekenler sadece ; kontağı açma o sırada. sigara içen olmasın yanında. etrafında kıvılcım oluşturan herhangibirşey bulunmasın sonuçta yere azda olsa benzin akıcak.sonrasında basıncı tahliye etmene sibopla uğraşmanada gerek yok.
sen sadece benzin filtresini sökerken tırnakları kırmamaya dikkat et benzin hortumu komple değiştirmek zorunda kalırsın yoksa... ayrıca filtre yönüne dikkat et. değişim sonrası yere dökülen benzinide azda olsa suyla yıka benzin bu şakaya gelmez... kontağı bi kaç kez aç kapat çalıştırmadan önce boru içine ve filtreye benzin doldursun pompa sonra arabayı çalıştır...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim Yener abi ve Selim abi. O zaman bu sibopla uğraşmaya gerek yok. Benim anladığım benzin pompasının sigortası çıkartılıp marşa basılıyor. Araba çalışmayıncada benzin filtresi yenisiyle değiştiriliyor. Değiştirdikten sonra 2 3 kere kontağı açıp benzin gelmesini beklemem gerekiyor. Doğru mudur?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim Yener abi ve Selim abi. O zaman bu sibopla uğraşmaya gerek yok. Benim anladığım benzin pompasının sigortası çıkartılıp marşa basılıyor. Araba çalışmayıncada benzin filtresi yenisiyle değiştiriliyor. Değiştirdikten sonra 2 3 kere kontağı açıp benzin gelmesini beklemem gerekiyor. Doğru mudur?

sigortayıda sökme arabanın marşınada basma. kontak kapalıyken sadece filtreyi değiştir sonra kontağı bir kaç kez aç kapa ve marşa bas.işlem tamamdır...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigortayıda sökme arabanın marşınada basma. kontak kapalıyken sadece filtreyi değiştir sonra kontağı bir kaç kez aç kapa ve marşa bas.işlem tamamdır...

çok teşekkür ederim anladım sanırım peki bi videoda gördüm biraz reklam amaçlı bir videoydu diyordu ki kendiniz değiştirmeyin hava yapabilir bilmem ne yapabilir buda aracınıza zarar verir gibi bir şeyler. Doğru mudur bunlar?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim anladım sanırım peki bi videoda gördüm biraz reklam amaçlı bir videoydu diyordu ki kendiniz değiştirmeyin hava yapabilir bilmem ne yapabilir buda aracınıza zarar verir gibi bir şeyler. Doğru mudur bunlar?

hava yapsada kontağı bi kaç kez açıp kapattığınızda o havayı atar. kontak açılınca pompa çalıştığı için...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava yapsada kontağı bi kaç kez açıp kapattığınızda o havayı atar. kontak açılınca pompa çalıştığı için...

anladım Yener abi çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için Selim abi sana da çok teşekkür ederim geriye bir tek benzin filtresi almak kaldı :)