benzin fiyatları düşecek mi?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim burda lpg dün 2.03 ken 1.97 olmuş şoklardayım.biri beni çimdiklesin :D

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yanlıs dusunuyorsun..devlet her adamın basına maliyemı takacak..adamlar bir dogan grubuna ceza kestiler dunyayı baslarına yıktı muhalefet-ve malum kesımler..sen dıycen o siyaset falan..yok degil dogandan tut en ucuna kadar herkes vergi kacırıyor..doganın cezası 3-4 milyar dolar ama devlet onu bıle 'yüce'' mahkemeler yuzunden alamıyor..bu işin bi tarafı

ikinci tarafı dedıgım gibi her adamın basına maliyeci dikemezler..halk kendı bılınclenmezse bu iş olmaz.ha dicen o nasıl olcak..ilk once belkı devlet 6 ay vergilerde ciddi inidirmler yapar ve +vergi kacırana ne bilıyım 15 sene hapis verir iş yapma yetkısını fesh eder ne bılm bole seyler caydırıcı cezalarla belkı 4-5 seneye o duzen gelir..yoksa bole yırtınmayla olmaz

kusura bakma ama resmen saçmalamışsın...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçen gün maliye bakanının açıklaması
"DOĞRUDAN VERGİ ALAMADIĞIMIZ İÇİN HALKTAN DOLAYLI VERGİ ALIYORUZ TABİİKİ BUDA SIKINTI YARATIYO"
Ne kadar aciz ve kendini küçük düşüren bi açıklama.. Sen devletsin, devletin bakanısın ve vergi alamıyorsun alınması gereken kişilerden eee napalım onlardan alamıyoruz biz bu kadar aciziz halktan alalım onlar sesini çıkarmaz diyosun...
Yazık sadece bu hükümete değil hepsine yazık...
+ :good:

Dolaylı vergi demek; en kolay bir ifadeyle neden-niçin diye sorma istediğimi ver vergisidir. Bir de argo tanımı var ama onu şimdi boşverin. Üretmeyen, ürettiğini satamayan, habire borç yapanlardan fazla bir şey beklememekte fayda vardır. Ama anlayana. O birileri anlayana kadar iş işten geçecek, işte o zaman kafalarını vuracak duvar bile bulamayacaklar. Sırf 2009 yılında akaryakıt ürünlerinde 30 milyar dolar vergi alınmış. Şimdi istermisiniz bu işte iyi para var diye 3-5 milyon dolara bunu da bir yandaşına satsınlar.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Benzini toptan alsak ucuza gelmez mi ki ? :confused:

:D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hakketten dün bende 1.94 yazısını görünce bi afalladım.:D
Hayırlara vesile olsun diyelim. (ben gene de korkuyorum, bunlar önce indirip sonra bindirmeyi çok seviyorlar, aman dikkat :()

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hükümet bu vergi gelirinden kolaylıkla vazgeçmeyecektir, o yüzden ben yakın zamanda düşecegini zanentmiyorum ama keşke düşse....