Benzin ibresi hakkında

astrasail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Bugün farkettim aracı çalıştırıp bir süre gittim (Çekmeköy'den Fenerbahçe'ye) sonra parkedip çıktım. 5 dakika sonra aracı bir daha çalıştırdığımda tırnağın bir tık altında olan ibre tırnağın tam üstündeydi. Neden böyle birşey oldu acaba?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzin ibresi hakkında

astrasail link' Alıntı:
Merhaba,

Bugün farkettim aracı çalıştırıp bir süre gittim (ևekmeköy'den Fenerbahçe'ye) sonra parkedip çıktım. 5 dakika sonra aracı bir daha çalıştırdığımda tırnağın bir tık altında olan ibre tırnağın tam üstündeydi. Neden böyle birşey oldu acaba?
Aracı eğimli yere park etmişsindir ona göre ölçmüştür sadece astrada değil bmwde de mercedeste de vw de durum bu  :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Active Select kullanırsan o ibre çok aktif çalışıyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Active Select kullanırsan o ibre çok aktif çalışıyor.

Hep aşağı doğru ama. (:)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

GNSpower link' Alıntı:
Hep aşağı doğru ama. (:)
Seninki konu dışı abi :D A/S kullanıcısı olarak ekonomi programlarına çıkıp yorum yapmalısın abi :D "Benzine gelen indirimler güzel fakat yetersiz. Aracıma rahatlıkla binebilmem için 1 TL'ye kadar düşmesi gerek" falan demelisin :D :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Seninki konu dışı abi :D A/S kullanıcısı olarak ekonomi programlarına çıkıp yorum yapmalısın abi :D "Benzine gelen indirimler güzel fakat yetersiz. Aracıma rahatlıkla binebilmem için 1 TL'ye kadar düşmesi gerek" falan demelisin :D :D

Kapıyı 60 kuruş/lt'den açıyorum. (:)

astrasail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Aracı eğimli yere park etmişsindir ona göre ölçmüştür sadece astrada değil bmwde de mercedeste de vw de durum bu  :)

Duz yere parkettigime eminim :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Bence A/S için sadece benzinin 1 TL olması yetmez, ayrıca yakıt tankının en az 100 lt. hacimli olması ve benzin gösterge ibresinin tam daire boyu olması lazım ki yakınen takip edilebilsin  kahka536

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim yakıt göstergemiz bilgisayarla orantılı çalışıyor sanırım.. Nedeni;

Uzun yolda sabit km ile gittiğimde yakıt göstergesi biraz da olsa yukarı çıkıyor.

Kısa mesafeli dur kalk yaptığım zaman aynı oranda ibrenin aşağı kaydığını görüyorum.

Yani;

Kalan km. hesabı arttıkça benzin göstergesi ona göre ayarlama yapıyor.. Azaldıkça ise ona göre ibreyi aşağıya çekiyor.. Siz de kısa mesafe gidip geldiyseniz ve dur kalk çok yaptıysanız onun için bilgisayar ortalama değeri hesaplayıp benzin göstergesini aşağıya çekmiş olabilir.

Güzel birşeymi değilmi orası tartışmaya açık :D

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra J'lerde depo sensörü deponun arka koltuklara yakın bir bölgesine konumlandırılmış vaziyette.

Bu yüzden aracın önü yokuş aşağı bırakıldığında ibre fazla, aracın önü yokuş yukarı bırakıldığında ise ibre eksik gösterecektir ama 3-5 dakika içinde tekrardan kendine geliyor.  :)