benzin ışığı yanmadan benzin almak?

mirza86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hep kırmızı benzin ışığı yandığında benzin alıyorum. acaba arabaya bir zararı var mıdır?
ışık yanmadan alsam faydası olurmu?

araba: opel corsa c 1000 motor 2003 model

koordinaat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışıgın yanması sadece yakıt miktarın kısa süre sonra bitecegini ifade eder fayda yada zararı olmaz

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompası depo içinde olup benzin ile soğutulduğundan, ışık yanmadan benzin almanızı öneririm ve ayrıca deponun dibindeki pisliklerinde pompanızı ve enjektörlerinizi tıkamasını engellemiş olursunuz...

mirza86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizler genelde nasıl yapıyorsunuz ışık yanınca mı alıyosunuz

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım lpg li olduğundan sürekli çeyrek depo yakıt bulunduruyorum pompa sağlığı açısından

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lamba yansa da yanmasa da benzin alınacağına göre risk almaya değmez. Tamam depoyu fullemek hayal oldu ama ışığın yanmasını beklemek bence gereksiz bir şey.

Son düzenleme:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarıdan aşağıya indirmem.Hatta doldurmaya gayret ederim.Uzun süre boş depo demek üst kısımların hava ile teması ve pas başlaması demek.Yeni nesil araçların birçoğu bakalit malzeme ama eğer sac kullanılmış ise durum dediğim gibi. Bakalit bile olsa pompa ömrü ve dibini çektirmemek adına sonçeyrek altına inmemek iyi olacaktır.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarıdan aşağıya indirmem.Hatta doldurmaya gayret ederim.Uzun süre boş depo demek üst kısımların hava ile teması ve pas başlaması demek.Yeni nesil araçların birçoğu bakalit malzeme ama eğer sac kullanılmış ise durum dediğim gibi. Bakalit bile olsa pompa ömrü ve dibini çektirmemek adına sonçeyrek altına inmemek iyi olacaktır.

Doğrusu bu, benzin pompasına can çekiştirmeye gerek yok :bir:

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim eski araçta gaz nedeni ile fazla benzin olmazdı. sonraları arkadan bir ses gelmeye başladı, pompaymış, gazdayken de çalışıyormuş garibim. Deponuzu boş bırakmayın :D