Benzin Masrafım :S

m_cevik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Ayhan Bey keşke bu tarz hesaplamalara girmeden araca rahat rahat binebilsem,öğretmenim ve ancak bu kadar hesapla kitapla bu kadar bütçe ayırabiliyorum :(Benzinin 4 TL olduğu şu günlerde bir çok vatandaşımız da aynı durumda zannedersem ,keşke herkes rahat rahat istediği gibi binebilse :(

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de okul gidiş geliş toplamda 11-12 km,ve 60 tl lik benzin 3 hafta gidiyor..yani 60 liraya,170-180 km falan yapıyorum..
60/4 = 15 litre >> 15 litre benzin ile 170-180 km yapıyorum,yani 100 km de 8,4 litre yakıyorum..Normal bence,hava genelde sabahları -3,-7 aralığında oluyor.geçen ay hesap yapmıştım,agresif kullanımda 12 litre yaktım..bu ay hesapladım,8.4 lt yakmışım,uslu olunca normal seviyelerde yakıyor astralar..

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Mehmet Bey lpg taktırmadan önce sizin yazılarınızı okuyarak kendi kendi tavsiye ederek herşeyi gözönğnde bulundurdum ve taktırdım.

Dediğiniz doğru fakat ben aracı saat 11 30 gibi çalıştırıyorum ve Gaziantep'de bu saatlerde hava 12-13 derece oluyor ve her gün bakıyorum 1km bile gitmeden tüpe geçmiş oluyor ,ama yinede tabi inanmadım dediğiniz gibi yaptım şu sonuca ulaştım 10 TL lik benzin ile 100 TL lik lpg tüketiyorum.Bu da beni tatmin ediyor açıkcası,fırsatını bulmuşken yazılarınız için teşekkür edeyim.

Dediğim gibi bence lpg :D

Gaziantep faktörünü hesaplamamıştım. Bu durumda avantajınız olur. Yazın 5 TL lik benzinle yapacaksınız aynı yolu. Hayırlı olsun.