Benzin pompası mı elektronik bir arıza mı?

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün ildışına çıktım, sorunsuz bir şekilde arabamı stop ettim, 3 saat sonra tekrar çalıştırmak istediğimde araba çalışmadı, marş basıyor ancak araba çalışmıyordu, tamirci benzin pompası dedi, ama kafama takılan nokta lpg göstergesindeki ışıklar önceden kontağı açtığımda yanardı şimdi marşı basıncaya kadar göstergede ışık yok. Benzin pompasına da 260 TL gibi uçuk bir fiyat istedikleri için yaptırmadım, aracı bir şekilde lpg de çalıştırdık, sorunsuz geri döndüm.
Biraz uzun oldu ama sizce sorun benzin pompası mı yoksa başka yerlerde de sorun olabilir mi çünkü önceden lpg göstergesinin ışıkları kontağı açınca yanardı şimdi marşla birlikte devreye giriyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Durduk yere LPG göstergesinde oluşan durum bence farklı bir sorunun olduğunu gösterir diye düşünüyorum.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durduk yere LPG göstergesinde oluşan durum bence farklı bir sorunun olduğunu gösterir diye düşünüyorum.
Nadir Bey teşekkür ederim, yine yetiştin imdadıma! Ben de o durumdan şüphelendim, önceki aracımda başıma gelmişti, ama lpg göstergesinin ışıklarının kontak açıkken yanmaması elektrikle alakalı bir sorun olabileceğini düşündürüyor.Aracı doğrudan lpg ile çalıştırıp geldim Antalyaya. Forumu araştırdım beyin arızası gibi yorumlar okuyunca bir danışayım dedim. Sizce iş oralara varır mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O kadar detayını bilemem ama şunu söylesem sanırım yalan olmaz. Şimdi benzin pompası yandı diyelim tamam benzinde araç çalışmaz ama lpg ışıkların da öyle bir sorun yaratacağını da pek sanmam. Benzin pompası farklı bir aksam LPG ışıkları farklı. Yani benzim pompasının yanması ile gösterge ışıkları arasında bir bağ göremedim mantığıma da ters geldi açıkçası...

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar detayını bilemem ama şunu söylesem sanırım yalan olmaz. Şimdi benzin pompası yandı diyelim tamam benzinde araç çalışmaz ama lpg ışıkların da öyle bir sorun yaratacağını da pek sanmam. Benzin pompası farklı bir aksam LPG ışıkları farklı. Yani benzim pompasının yanması ile gösterge ışıkları arasında bir bağ göremedim mantığıma da ters geldi açıkçası...
Ben de ondan dolayı söktürmedim parçayı, zaten 260 TL istediler benzin pompasına. Usta önceden de öyleymiştir sen farketmemişsindir dedi ama eminim kontağı açınca lpg göstergesi devreye giriyordu. Benzin ışığı yanıp sönüyordu. Şimdi marşı basıncaya kadar ışık yok.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lpg ustasına gidin, kontrol paneli vs. arızalı ise, benzin kesicisini açamıyor olabilir.
+tech2 yada opcom ile pompa testi yapabilirsiniz.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ustasına gidin, kontrol paneli vs. arızalı ise, benzin kesicisini açamıyor olabilir.
+tech2 yada opcom ile pompa testi yapabilirsiniz.
Lpg ustası da baktı, bilgisayara bağlayıp doğrudan lpg de çalışacak şekilde ayarladı ve benim elimden gelen bu deyip 20 TL yi aldı. Anlamıyor mu işine mi gelmedi bilmiyorum, seçenek de yoktu mecburen döndük Antalya'ya. Pazartesi servise gideceğim, umarım sadece benzin pompasında sorun vardır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir araçta LPG varsa benzin pompası konusunda o kadar para vermeye gerek yok buda aklında olsun derim işini görecek bir pompa yeter de atar bile... neticede sürekli benzin de kullanılmayacak araç ;) eş değer ürünler de işini görecektir.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir araçta LPG varsa benzin pompası konusunda o kadar para vermeye gerek yok buda aklında olsun derim işini görecek bir pompa yeter de atar bile... neticede sürekli benzin de kullanılmayacak araç ;) eş değer ürünler de işini görecektir.
240 lira istediklerinde Antalyadaki servisi aradım, 70 TL dedi, galiba yan sanayi ama işimi görecekse tabiki alırım. Bosch 180 liraymış.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dedim gibi tabi ki karar senin benim aracımın üzerinde yan sanayi bir pompa var 5 yıldır aynı pompa zaten aracı çalıştırmadan çalıştırmaya benzin kullanıyorum daha da işime yaramıyor bir sorun da çıkarmadı zaten o kadar para vermeye gerek yok neticede araç LPG var.