benzin pompası susturma

kel1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın yüklerim videoteybe i ama nasıl hangı formata boyutA ONU BILEMEMEM

kel1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistem şuan fall .
Benzin almadim ayin 15 şinde alacam ...
Reim ve video eklicem ..

kel1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ewet

kel1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amacini anladim ben, eskimis enjektorler genelde iseme olarak tabir edilen hatayi yapar, buda hem lpg tuketmenize hemde benzin tuketmenize sebep olur...

Ancak yarin
dediginiz gibi tam bir test yapmak lazim...

şu an teste
sonuçlari yarin açiklarim sistemin nasil çaliştiğini video ollarak yüklerim.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi zavoli türkiye distiribitörünü aradım. (izmirdeymiş)
kendileri böyle bir uygulamanın ilk kontrollerde hemen belli olacağını lpg kitinizde herhangi bir arıza oluşursa koşulsuz olarak yaptığınız müdahele gösterilecektir ve garanti dışı sayılacaktır dedi. ayrıca yakıt pompasını durdurabiliyorsunuz ama enjektörler durmuyor ve onlar bu sefer boş hava emiyor belli süre sonra enjektörleriniz arıza yapar dedi enjektörlerde 300 - 400 gibi rakamlarda dedi. doğruluğunu bilmiyorum. ama bu tüp mevzularından korktuğumdan (yangın, patlama vs.) araştırarak yapmakta fayda var derim. Kendilerinin bayilerinde tüp taktırma işlemi yaptırdığımı işlem bittikten sonra kendi ustalarının bi ara uğra röle takalım dediğini söyledim. adam o kadar ciddi ki röleyi orda taktırın ve röle takılmıştır diye bir fatura alın o faturayı bize fakslayın biz anında kendilerinin bayiliğini fes edelim dediler. ben bayi adı vermedim böyle bişeyde yapamam dedim ama açıkcası böyle bişey olacağını bile bile abi röle takalım dediyse yuh diyorum.

Son düzenleme:

kel1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resim ve video

resim yükledim ama videyoyu yükleyemedim

Ekli dosyalar

• 100_7330.jpg
    100_7330.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 104
  • 100_7333.jpg
    100_7333.jpg
    94.9 KB · Görüntüleme: 85

kel1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi zavoli türkiye distiribitörünü aradım. (izmirdeymiş)
kendileri böyle bir uygulamanın ilk kontrollerde hemen belli olacağını lpg kitinizde herhangi bir arıza oluşursa koşulsuz olarak yaptığınız müdahele gösterilecektir ve garanti dışı sayılacaktır dedi. ayrıca yakıt pompasını durdurabiliyorsunuz ama enjektörler durmuyor ve onlar bu sefer boş hava emiyor belli süre sonra enjektörleriniz arıza yapar dedi enjektörlerde 300 - 400 gibi rakamlarda dedi. doğruluğunu bilmiyorum. ama bu tüp mevzularından korktuğumdan (yangın, patlama vs.) araştırarak yapmakta fayda var derim. Kendilerinin bayilerinde tüp taktırma işlemi yaptırdığımı işlem bittikten sonra kendi ustalarının bi ara uğra röle takalım dediğini söyledim. adam o kadar ciddi ki röleyi orda taktırın ve röle takılmıştır diye bir fatura alın o faturayı bize fakslayın biz anında kendilerinin bayiliğini fes edelim dediler. ben bayi adı vermedim böyle bişeyde yapamam dedim ama açıkcası böyle bişey olacağını bile bile abi röle takalım dediyse yuh diyorum.
LPG devreye geçince benzin enjektörleri devre dışı kalır .

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yapılacaksa yukardaki adreslerde verilen hazır rölelerle yapılması daha sağlıklı. hem belli aralıklarla çalıştırıyor pompayı o röleler. otosens far sensöründen gayet memnunum. bu ürünü de iyidir bence...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu daha öncede sayfalar dolusu tartışılmıştı bir çok ustamız bu uygulamaya sıcak bakmamıştı çok iyi hatırlıyorum.benzin pompasının kuru kalmasının sürekli çalışmasından daha fazla zarar vereceği yazılmıştı.hem gerekli bir durum olsaydı bu biryerlerde denk gelirdik mutlaka genelde bu şekilde bireysel çalışmalar yapılıyor ne derece sağlıklı daha tam bilinmiyor.ayrıca dünyaca ünlü lpg kitleri takan yerlerin tavsiye ettiğini hiç duymadım