benzin ve lpg de geç marş basmasına rağmen araç çalışmıyor

batarya06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkeze mrb. 1 aydan beri beni sinir eden bir arazı ile uğraşıyorum.araç benzin ve lpg de özellikle motor sıcakken marş düzenli bir şekilde basmasına rağmen araç çalışmıyor en az 3 deneme oda uzun süreli denemelerde ancak çalışıyor.ustalara götürdüm biri bobin dedi baktıki bobinden değil biri gaz ayarı dedi oda nafile bobinde sağlan çıktı gaz ayarıda düzgün zaten benzindede aynı problemi yapıyor araç sizce bunun kaynağı nedir buji kablosu yeni bujilerde orta ömrünü tüketti ama eski değil benzin pompası motora benzin veriyor oda kontrol edildi sağlam geriye ne kaldı peki (sabahları ilk marşta araç çalışıyor buda ilginç) yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kaç gün sadece benzinde kullanıp deneyin bakalım düzelicekmi düzelirse gaza hiç geçirmeden ayara gidin sıfırdan ayar yapsınlar.

batarya06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap için teşekkürler ama zaten ilk konuyu açerken yazdım benzindede birşey farketmiyor.yani benzinde de aynı sorun var

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompası bu probleme yol açar , lpg dede olsa ilk çalışma muhakkkak benzinde olduğun

benfenerli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkeze mrb. 1 aydan beri beni sinir eden bir arazı ile uğraşıyorum.araç benzin ve lpg de özellikle motor sıcakken marş düzenli bir şekilde basmasına rağmen araç çalışmıyor en az 3 deneme oda uzun süreli denemelerde ancak çalışıyor.ustalara götürdüm biri bobin dedi baktıki bobinden değil biri gaz ayarı dedi oda nafile bobinde sağlan çıktı gaz ayarıda düzgün zaten benzindede aynı problemi yapıyor araç sizce bunun kaynağı nedir buji kablosu yeni bujilerde orta ömrünü tüketti ama eski değil benzin pompası motora benzin veriyor oda kontrol edildi sağlam geriye ne kaldı peki (sabahları ilk marşta araç çalışıyor buda ilginç) yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
aynı olay benimde başıma geldi.özel serviste arabanın egr valfi ve boğaz kelebeği temizlendi. olmadı egr değişti bobin değişti olmadı.tüm sensörler kontrol edildi olmadı enson Lpg devreden çıkardılar arabam çalıştı Lpg beyninden (ECU) kaynaklanıyormuş yanlış veri göndererek arabanın beynini ve ateşleme sistemini bozuyormuş yenisi ile değiştirildi ve sorun çözüldü:)