benzin

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bugün gazetede okudum arkadaşlar dizel ve lpg araç kullanmak daha çok yaygın olduğu için benzinli araç alım oranı çok düşmüş ve benzin stoğu devletin elinde çok olduğu için litresi 1.5 tl den dış ülkelere satılıyormuş küfürüre günah derler ama ben ettim .
1.5 tl den veya 3 tlden kendi vatandaşına versene benzini bide hak hukukdan bahsederler ne diyem ya bizleri keriz yerine koyuyorlar yemin ediyorum.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG çokmu ucuz sanki , LPG de Mazotta aldı başını gitti benim aracım LPG li olduğu halde 70 liralık gaz ile 200-260 KM arası yol yapıyorum şimdi suç arabanınmı yoksa gazınmı ? LPG nin markası en iyi marka takılan yer ve usta en iyi usta ve tüpe defalarca tekrardan ayar çekilmiş olmasına rağmen yine bu kadar az yol yapıyorsam ben suçluyu ya arabada yada istasyonda ararım kusura bakma . Bu arada hemen hemen tüm gaz markalarından aldım sonuç aynı sanırım opeller genel manada tüple tam olarak uyumlu değil

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aga millet bu tersolukta ayranı yok içmeye tahterevanla gider ....maya....
şu halde bile millet gider 0 peşin diye araba alır...kimin umuru benzin pahalı...
şu halde istanbulda köprü trafiğine bak ticariler hariç arabaların 10da6 sı benzinli...
hemde hergün 1 kişi ile yol tepen arabalar...

bu memlekette benzin 3.5 lira olsun köprüdeki trafiği ara sokakta gece saat 3 te yaşarız...trafiğin önüne geçmek mümkün olmaz...uçan araba yapmadıkları sürece...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Devletin kullandığı bütün benzinli araçları LPG'li yapsalar üretilen benzinin yarıdan fazlası elde kalır :).

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuya sadece istanbul ve köprü trafiği olarak bakmamak lazım, bu ülkenin yarısına yakını kırsalda yaşıyor, ve diğer yarıdaki şehir nufusunun büyük bir bölümü şehir içinde dağılmış toplu taşımanın zayıf olduğu alanlarda yaşıyor. tek imkanı özel araç ve özel servislerle ulaşılan bu bölgelerede 5 liraya benzin satarak bu insanların bir nevi seyahat hakkı gaspedilmiş oluyor. ayrıca akaryakıt ekonominin en temel maddelerinden biridir, tarımdan taşımacılığa,gıdaya, sanayiye ve bir çok başka sektöre direkt etki yapıyor. bu fiyatlandırma-vergilendirme politikası ile bu ülke nereye gidecek anlayamıyorum...

eğer bu vergi olayları trafiği rahatlatmak için yapılıyorsa (ki kesinlikle böyle bir amaçları yok) toplu taşımanın güçlü trafiğin yoğun olduğu illerde fiyatı yükselt, toplu taşımanın olmadığı trafiksiz yerlerde kırsalda fiyatları düşür, bu sistemi uygulayan bir çok ülke var...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vermeeez...bu iyiliği yapmaz. siz dua edin benzinden aldığını bulamazsa bunu lpg ve mazota koymazsa :) 1.5 milyon dolar olan yıllık siyah plakların harcadığı akaryakıt masrafı kimden çıkacak??

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aga millet bu tersolukta ayranı yok içmeye tahterevanla gider ....maya....
şu halde bile millet gider 0 peşin diye araba alır...kimin umuru benzin pahalı...
şu halde istanbulda köprü trafiğine bak ticariler hariç arabaların 10da6 sı benzinli...
hemde hergün 1 kişi ile yol tepen arabalar...

bu memlekette benzin 3.5 lira olsun köprüdeki trafiği ara sokakta gece saat 3 te yaşarız...trafiğin önüne geçmek mümkün olmaz...uçan araba yapmadıkları sürece...

Akaryakıt fiyatları düştüğünde garibanın yediği ekmeğin, mercimeğin fiyatı düşmeyecek mi? Parası olanı baz almak son derece yanlıştır, çünkü parası olana benzini 5 e satsan ne yazar 10 na satsan ne yazar. Paralı adamın ürettiği bir ürün/hizmet vardır o da ürettiği ürüne/hizmete okkalı bir zam yapar ucu gelir gene garibanı bulur. Şimdi ben de kalkıp "bak millet binlerce lira ödeyerek el kadar cep telefonu alıyor, ne gerek var" dersem bana gülmezler mi, veya sana "arabana binme, toplu taşıma araçlarını kullan da trafik rahatlasın" deme hakkım var mı? Ürünlerin bir maliyeti vardır, üzerine belli bir kar oranı ilave edilerek satılır. Benim ürettiğim bir ürüne devlet aşırı derecede bir vergi koyarak aslan payını alıyorsa bu durumun sorgulanması gerekmez mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın daha iki gün olmadı demedim mi? benzinden alamadıklarını mazota lpg ye koyarlar diye ;)
Alın size yeni haber...
Benzin 3.89TL olacakmış buna karşın Mazot 3.98Tl sıkı durun LPG 3.37TL işte Tansu kardeşim açtın ağzını şikayetini devlet duydu :dil:
mazot tüketimi ve lpg artmış onun için adil fiyat getirmeyi düşüyorlarmış

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumda şimdi LPG en pahalı kullanımı oluyor bana öyle geldi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bakın daha iki gün olmadı demedim mi? benzinden alamadıklarını mazota lpg ye koyarlar diye ;)
Alın size yeni haber...
Benzin 3.89TL olacakmış buna karşın Mazot 3.98Tl sıkı durun LPG 3.37TL işte Tansu kardeşim açtın ağzını şikayetini devlet duydu :dil:
mazot tüketimi ve lpg artmış onun için adil fiyat getirmeyi düşüyorlarmış

Abi sen bu haberi nerede okudun?