Benzinde çalışmama

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde benzin pompası arıza yapmıştı değişti araç düzenli çalışıyodu dün araç benzinde çalışmadı bugun uğraştım tık diye çalıştı bastım kesiklilkte yapmadı gayet iyiydi stop ettim yine çalıştırdım almadı arada sırada alıyo ama pompa çalışıyo uğultusu geliyo bi ara önden benzin kokusu gelir gibi oldu lpg de direk aracı çalıştırabiliyorum lpg nin tuşuna uzun basıp.Krank devir sensörü sağlam egzantirik sensörüde yeni değişti.Benzin pompasının pembe rolesinde sıkıntı olacağınıda sanmıyorum kontağı çevirdiğimde uğultu veriyor dediğim gibi başka nereyi kontrol etmeliyim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Otomatiğe bağladım ama benzinde çalışmıyorsa, kontak açıkken, arka koltuğu kaldırın ve depoya birşeyle tıklayın, sonra marş verin marş esnasında da bunu yapın, komik bir görüntü olacak ama çalışırsa pompanız gene arızalıdır demek.

Pompa seçeneğini eleyince, araç çalıştırınca boğulur gibi çalışmıyorsa, lpg kesiciniz çalışmıyor olabilir, hem lpg hemde benzin gittiği için boğuluyordur.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ön tarafa benzin gelip gelmediğini nasıl kontrol edebiliriz.Çünkü önden acayip benzin kokusu geliyor bazen ,araç hiç almıyo alır gibi bile etmiyo pompa şimdi bozuk dicem çalıştımıda hiç takılmadan çalışıyo baya bi benzinde gezdim benzinde aldığında.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Abi ön tarafa benzin gelip gelmediğini nasıl kontrol edebiliriz.Çünkü önden acayip benzin kokusu geliyor bazen ,araç hiç almıyo alır gibi bile etmiyo pompa şimdi bozuk dicem çalıştımıda hiç takılmadan çalışıyo baya bi benzinde gezdim benzinde aldığında.

Pompa bir kez çalışmaya başladı mı, arıza vermeden devam eder ki, ne zaman stop edip elektriği kesersiniz, o zaman su koyar. Yani bir kere basabildi mi benzini sürekli basmaya devam eder çünkü işi kolaylaşır. İlk basması zordur, o esnada gücü yetmez, sen üstten tıklayarak içinde dönemeyen yuvarlak zımbırtıyı çevirtiyorsun, sonra gerisi geliyor.

Ön taraftaki hortumu sökebilirsin, carbon clean yaptırdıysan görmüşsündür, hortumun nasıl söküldüğünü. Ama gerek yok bence sökmeye dediğimi yap, Aracı çalıştırmaya çalış, çalışmadığı zaman, bir elinle marşa bastıp diğer elinle depoya tıkla, araç çalışacaktır pompa ise. ( Elfreni çekili boşta olsun )

Çalıştı ise, benzin filtren eski ise, onu değiş tıkalı olup pompayı zorluyor olabilir, gene düzelmezse mecbur pompayı değişeceksin.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü bugun depo kapağını söktüm kontağı çevirdiğimde arkadan havaya doğru benzin fışkırdığını gördüm.Pompaya giren hortumda ufak bi yırtık vardı ordan kaçırıyordu hortumu faal edip taktım araç şimdi iyi çalışıyor teşekkürler yardımlarınız için : )

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun işte faydalı bi paylaşım daha.....

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o hortumları aslında bende yenilesem diye düşünüyorum , arıza yapana kadar binelim bakalım şimdilik nazar değmesin yarım marşta hemen alıyor -8 derece idi bu sabah

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hortum bu model arabalarda miadını doldurmuş sanki üzerinde çatlamalar var her an başka yerinden çatlayabilir gibi...en ufak çatlak bence geç çalışma marş almama gibi sıkıntılara sebep verebilir yenisi ile değiştirmek lazım :). çok sağolun : )