Benzinde Siyah Duman Lpgde Normal

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracım benzinde egzostan siyah duman atıyor ve yere kara bir iz bırakıyor. ama lpgde herşey normal. sizce sorun nereden olabilir nelerin kontrol edilmesi gerekir? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçenlerde bir arkadaşın aracın da aynını yaşadım bende araç LPG buhar var gibi duman çıkmasına karşın aracı benzin de kullandım sim siyah is çıkıyordu. Araca daha önce fazla yağ konmasından vs de olabilir. Çok neden var aslında.

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde bir arkadaşın aracın da aynını yaşadım bende araç LPG buhar var gibi duman çıkmasına karşın aracı benzin de kullandım sim siyah is çıkıyordu. Araca daha önce fazla yağ konmasından vs de olabilir. Çok neden var aslında.

peki sorunu çözdüler mi?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörler buijiler benzin pompası benzin filitresi debimetre vs olabilir ;) aracınız zengin karısıma düşüyo benzini tam ykmadan atıyo.En güzeli bütceniz uygunsa gidin bi ustaya gösterin derim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
enjektörler buijiler benzin pompası benzin filitresi debimetre vs olabilir ;) aracınız zengin karısıma düşüyo benzini tam ykmadan atıyo.En güzeli bütceniz uygunsa gidin bi ustaya gösterin derim.

Aynen aslında bu durumlar karşılaşan kişinin tam bir bakımdan geçirmesi gerek çözüm biraz zor yada nokta atışı şudur demek daha zor.

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörler temizlendi
buji ve kabloları değişti
benzin filtresi temizlendi.
benzin pompası değişti.

bu durumda debimetrem kalıyor geriye :)

buda egzosun resmi