Benzine 13 dizele 15 kurus indirim

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzine 14 dizele 15 krş indirim

.BURAK. link' Alıntı:
Nasıl bir hesaba istinaden daha çok düşmesi gerekiyor? Brent varil fiyatından pompaya geliş fiyatı nasıl hesaplanıyor?
Burak hiç sorma o durum beni de endişelendiriyor.  Yarin yeniden yüz dolar olduğunda muhtemelen 6 tl den az olmaz litresi.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün ardından benzinde yeni indirim dalgası geldi. Buna göre kurşunsuz benzine 13 kuruş motorine ise 15 kuruş birden indirim geldi.

Petrol fiyatları OPEC ülkelerinin arzı kısmama kararının ardından sert düşerken benzin ve motorinde yeni indirimler yapıldı.

Kurşunsuz benzine 13 kuruş motorine ise 15 kuruş birden indirim geldi. İndirimler gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Bu indirimlere göre İstanbul Avrupa yakasında kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4,57 liradan 4,44 liraya geriledi. Motorin ise 4,07 liradan 3,92 liraya gerileyecek.

Kaynak: Hürriyet (28 Kasım 2014)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün ardından benzinde yeni indirim dalgası geldi. Buna göre kurşunsuz benzine 13 kuruş motorine ise 15 kuruş birden indirim geldi.

Petrol fiyatları OPEC ülkelerinin arzı kısmama kararının ardından sert düşerken benzin ve motorinde yeni indirimler yapıldı.

Kurşunsuz benzine 13 kuruş motorine ise 15 kuruş birden indirim geldi. İndirimler gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Bu indirimlere göre İstanbul Avrupa yakasında kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4,57 liradan 4,44 liraya geriledi. Motorin ise 4,07 liradan 3,92 liraya gerileyecek.

Kaynak: Hürriyet (28 Kasım 2014)
Biz benzinciler için son derece güzel haber  Mert 14alkiss

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Maşallah ya , böyle devam etsin nazar değmesin :)  greatt

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eski teknik analizci olmanın haklı gururu içerisindeyim  :)

geçen gün bir başlıkta daha yazmıştım brent petrolün inmeye devam edeceği ve doların sabit kurla ilerlemesiyle bir indirimin daha kapıda olması gerektiğini  cooll

bu yüzden işlerimi acele olmadığı için ve bir 250KM daha menzilim olduğu için haftaya salıya almıştım gidince bir doyurayım evladım KARTOPUnu 10TL kar 4de damacana doldurdum mu 20TL toplamda 30TL zaten araç yakar max 50TL  dancee dancee dancee

ևok hesapçı gördüm kendimi meslekten ötürü mü ne  general__p

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eski teknik analizci olmanın haklı gururu içerisindeyim  :)

geçen gün bir başlıkta daha yazmıştım brent petrolün inmeye devam edeceği ve doların sabit kurla ilerlemesiyle bir indirimin daha kapıda olması gerektiğini  cooll

bu yüzden işlerimi acele olmadığı için ve bir 250KM daha menzilim olduğu için haftaya salıya almıştım gidince bir doyurayım evladım KARTOPUnu 10TL kar 4de damacana doldurdum mu 20TL toplamda 30TL zaten araç yakar max 50TL  dancee dancee dancee

ևok hesapçı gördüm kendimi meslekten ötürü mü ne  general__p

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada diğer arkadaşımızın açtığı indirim başlığı gözümden kaçmış.  002tuhaff
Yönetici arkadaşlardan iki konuyu birleştirmesini rica edeyim de bölük pörçük konuşmayalım.  greatt

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Bu arada diğer arkadaşımızın açtığı indirim başlığı gözümden kaçmış.  002tuhaff
Yönetici arkadaşlardan iki konuyu birleştirmesini rica edeyim de bölük pörçük konuşmayalım.  greatt
Tamamdir kardeşim.  bravoo

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha düşme ihtimali var. Petrol düşüşünün bir diğer nedeni işid'in petrol satması. Hiç bir ülke almadım diyor ama el altından çok satıyorlar. Bu nedenle indirimler dahada gelir. Asıl satıcı ülkeler yarışmak için mecburen indirim yapıyorlar. Umarım dahada iner 3 lirayı görür :)

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Burak hiç sorma o durum beni de endişelendiriyor.  Yarin yeniden yüz dolar olduğunda muhtemelen 6 tl den az olmaz litresi.

Hocam konunun arka planını iyi bildiğim için sordum aslında :) petrolün bize gelene kadarki girdileri ve enteresan bir akaryakıt vergilendirme sistematiğimiz olduğu için indirimleri olması gerekenden az, zamları olması gerekenden fazla alırız. Oransal bir problem var yani. Dolayısıyla özellikle vergilendirme sistemimiz değişmedikçe veya bu vergi mevzuatını bilmedikçe brent petrolün fiyatına bakıp ülkedeki fiyatlar için çıkarım yapmak manasız.