Beton kamyonlarından uzak durun ben yandım siz yanmayın :/

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Beton kamyonlarından uzak durun ben yandım siz yanmayın :/

sallierim link' Alıntı:
geçmiş olsun.arkadaşımın annesini de mikser kamyonu altına aldı.ford fiestayı pert etti araç spin atana kadar fark etmemiş bile.neyseki kadına bişe olmadı.ben o günden beri trafik ışıklarında hep ilk kalkanımdır.asla yanımda biriyle kalkmam ve gitmem.özellikle kamyon ve otobüsse.basar giderim.bence siz de öyle yapın.olmaz demeyin oluyor.adamlar uyuyor.

isikli kavsaklardaki kazalarin buyuk cogunlugu yesil yanaryanmaz ilk kalkis yapan arac ille diger taraftan gelen kavsaktan en son gecmeye calisan arac arasindadir....

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
isikli kavsaklardaki kazalarin buyuk cogunlugu yesil yanaryanmaz ilk kalkis yapan arac ille diger taraftan gelen kavsaktan en son gecmeye calisan arac arasindadir....
eğer ışık ihlali yapıp bana çarparsa o çarpan kişi 8-8 suçlu olur.tabi kaza yaptıktan sonra kimin suçlu kimin suçsuz olması pek önemli değil.Ama kavşak ışıklarında özellikle bayan şöförlerin direksiyonu nereye doğru çevirdiğini unutmasından sonra ani gaza basıp arabaya çarpması ya da mikser kamyon otobüs gibi dönüş yapan araçların yan taraflarının arka tampona çarpması gibi tehlike oldugu için ben ışık kalkışlarında genelde ilk kalkan taraf olurum.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

büyük geçmiş olsun

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun,
bir arkadaşımız sektörü çete diye tabir etmiş fakat bilgi amacıyla 2 adet resim çektim şimdi size.
bu araçlar oldukça yüksek araçlar, içeridende ister istemez görülmeyen kör noktalar var, binek araçlar trafik olan bölgelerde şerit değişimlerinde şöförlerin görüş mesafesinde olmaya biliyor,
şöförler bu konuda sık sık uyarılmasına rağmen istenmeyen sonuçlar meydana geliyor,
allah beterinden saklasın, tekrar geçmiş olsun.

[img=800x600]http://p1304.hizliresim.com/18/s/mdtqr.jpg[/img]

[img=800x600]http://p1304.hizliresim.com/18/s/mdtrz.jpg[/img]

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeş sen benim demek istediğimi anlamamışsın cümlede bir eksiklik varsa da düzelteyim, benim lafım dolmuşlara , minibüslere,ve malesef zaman zaman hafriyat araçlarında, özellikle sarı damperli kamyonlarda bu durum yaşanıyor, bunların biriyle dadaşırsan olayı gören diğer dolmuş ve minibüs şoförleride bir anda başına çöküveriyor, ve kimin haklı olduğuna bakmadan senin üstüne yürüyorlar, tamamı böyle değildir ama büyük çoğunluk böyle malesef. Şehrin tam merkezinde yaşayan birisi olarak buna benzer olaylara sık sık denk geliyorum. Senin dediğin gibi sektöre çete dediğim felan yok, muhtemelen sen bu işin içindesin o yüzden bir alınganlık durumu oldu.

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan link' Alıntı:
Kardeş sen benim demek istediğimi anlamamışsın cümlede bir eksiklik varsa da düzelteyim, benim lafım dolmuşlara , minibüslere,ve malesef zaman zaman hafriyat araçlarında, özellikle sarı damperli kamyonlarda bu durum yaşanıyor, bunların biriyle dadaşırsan olayı gören diğer dolmuş ve minibüs şoförleride bir anda başına çöküveriyor, ve kimin haklı olduğuna bakmadan senin üstüne yürüyorlar, tamamı böyle değildir ama büyük çoğunluk böyle malesef. Şehrin tam merkezinde yaşayan birisi olarak buna benzer olaylara sık sık denk geliyorum. Senin dediğin gibi sektöre çete dediğim felan yok, muhtemelen sen bu işin içindesin o yüzden bir alınganlık durumu oldu.

Evet bende bu sekterün içerisindeyim, bu sektörde günümüzde şehiriçinde bu araçları görmek zorunlu çünkü yapılaşma çok hızlı ilerliyor, araçlarda çok yüksek olunca istenmeyen durumlar oluyor, ben araçlarımı ilk aldığım gün şehiriçinde baya kullandım, araçtan çok sağınızdan solunuzdan gelen araçlarla ilgilenmekten yoruluyorsunuz. Yorgunluk sonucundada istenmeyen olaylar malesef oluyor.
Çeteleşmeyi genelleme olarak kullanmamak lazım, içlerinde illaki çıkıyor çıkmıyor değil ve sektörü kirletiyor. ben bu durumu daha çok minibüs hattında rastlıyorum.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Malesef öyle, bazı sarı damperli kamyon ve otobüs şoförleri binek araç kullanır gibi araç kullanıyorlar, bu araçların sol şeritten süratli gitmesi bile artık insanlara çok anormal gelmiyorsa bunda ciddi bir problem var demektir  045thumbsup Dediğim gibi çeteleşmeyi özellikle sarı dolmuşlar ve minibüs şoförleri yapıyor, sanırım genellikle aynı güzargahta gidenler yakın duraklarda çalıştıklarından dolayı birbirlerine destek çıkıyorlar, haksız olsalar bile

4frodisiak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkesten tek tek Allah razı olsun. Rabbim hepimizi kazadan beladan korusun diyorum. Sonuçta ufağı büyüğü olmaz ama olucaksa bile en büyüğü maddi hasar olsun. Bundan sonra ne ben nede bu durumu gören arkadaşlarım abilerim mikser,tır ve kamyonlara yanaşmayız diye düşünüyorum kesinlikle önlerini göremiyolar. 2 dayım Tırcı ikiside aynı şeyi dedi göremiyoruz dediler biraz dikkatli olmalıyız bizde bu durumda

wwanted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun