Beyaz duman atiyor..

byloading

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb aracim 2005 Model Asrta H -- 110.000km de Atiker marka LPG li 2gundur ilk calistirdigimda yogun bir sekilde beyaz duman atiyor baya yogun daha sonra azaliyor ama sonra bi yere park edip geri dondudumde tekrar atiyor yoldayken yine ara atiyor dun komple yağını- hava -filtrelerini suyu felan tüm bakımlarini yaptirdim ki bakımına 3000km vardi daha yag eksiltiyor gibi geldi bana yag yakıyorsa ne yapmaliyim conta yakmısta olabilirmiyim? netten arastirdim
2şık var ya yağ yakıyor ki cözümü nedir? (sürekli yag ekleyerek mi binecegim )
yada conta yakmışım masrafım nedir? (serviste veya özel serviste ne tutar acaba )

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Sayın d,

S şehrinde E.A. ustaya git veya O.U. ya var, yeri Y.S. de 3. sk. 6.nolu dk. opel özel servisi var yetkili servisten selamımızı söyle gerekeni yapar.

Üye kısmında hiç birşey yazmıyor sana önerilecek yerleri bertaraf ediyorsun.
S ney Sivas mı Siirt mi Sinop mu Samsun mu
Adın ne ne diye hitap edeceğiz.

bunları doldurursanız size güzel bir cevap geleceği kanaatindeyim.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sayın d,

S şehrinde E.A. ustaya git veya O.U. ya var, yeri Y.S. de 3. sk. 6.nolu dk. opel özel servisi var yetkili servisten selamımızı söyle gerekeni yapar.

Mahmut Bey, Harika bir cevap olmus.
Arada bir gulumsemeye de ihtiyacimiz var..

green__dewil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın d,

Katılıyorum :) Güzel Cevap :)

byloading

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D:D valla arkdslar haklisinisz kusura bakmayin hemen duzeltiyorum profil bilgilerimi :) ama ciddi ciddi bende okuyorum :D

byloading

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi duzenledim birde aklima yol donusu sacma sapan bi benzinlikten gaz almak zorunda kaldigim aklima geldi aygazdan bi gaz alip öle denemeyi dusunuyorum kötü LPG nin etkisi olabilirmi ? yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkrler ..

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
biraz gülelim istedim madem öyle biraz daha neşe gelsin yüzümüze

ETİ nin Gayseri Şivesi :
bir bilmecem var bebeler?
di baah di baah ..
...
çaynan çorbuynan yinir ..
vooo nii acaba ?
etli çaman diyinci ahla ..
haaa hinci bulduh ..
hemen onun adı gelir ...
basdırma basdırma!!! :D:D:D:D:D:D

Süleyman bey,
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz!

Beyaz duman aracın silindir içine su aldığına işarettir. Sabahları soğukken bir buharlaşmadan dolayı kısa süreli beyaz duman normaldir ama uzun süreli ise normal değildir.

Sonraki çalıştırmalarda beyaz duman en fazla 3-5 saniye sürüyorsa motor iyi diyebiliriz. Ama ben genede şüphelenirim.
Uzun süre devam ediyorsa motor hastadır güzel işinin ehli, konusunda uzman bir doktora(ustaya) götürün, sıradan doktorlarda vakit ve nakit harcamayın.

Opelde en önemli şey opel motorlarının uzmanını bulmak? (deneyimi çok olan bir usta)
Bir de lpg için en iyi montajı ve taktığı sistemin arkasında duranı bulmak.

Soru: Hocam uzmanı nasıl bulacağım?
Cevap: Özgeçmişini ustaya direk sorun, soruşturun. Hangi arabaları tamir ettin? Nerelerde ne kadar süreli çalıştın gibi?

Uzmanını bulmak için tavsiye:
Yetkili servisten ayrılan özel servisi olan ustalar bu konuda bir hayli tecrübeli oluyorlar.

Lpg aldığınız yeri değiştirdikten sonra sonuç hakkında bilgi verirseniz sitede karşılaşılan ve çözümleri hakkında bir veri tabanı hazırlayacağım inş.

byloading

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabiniz icin tesekkrler ben dün aygazdan euro lpg aldim fakar biraz eski o sacma sapan bi yerden aldigim gaz bitmemisti o yuzden LPG ile neticeyi 2 3 güne kadar yazarim LPGden yada deil diye.. burda özel servis var ama dediginiz gibi ben guvenemiorum gerekirse bursa neskar opel yetkili servisine göstermeyi dusunuyorum aracimi bu hafta bi gecsin bakalim duman cidden rahatsiz edici her calistirdigimda 2bin deviri gecer gecmez basliyor ilk 5 saniye deil yani gazı kesince yanma olmadigi icin yok ama bilemiorum artik neyse tesrkkrler ins bi sorun yoktur yakıttandir..

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
İnş. öyledir hocam para ne hallerle kazanılıyor.

byloading

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb 100km lik bi uzun yola gittim geldim yagını herseyini yeni degistirdigim halde yag eksiltmis su iyi seviyedeydi yag yakıyormus artik kayış sesi gibi bi seste gelince özel servise götürdüm güvendigim birine .. sekman kırmış olabilir yag hic yok binme dedi yag kalmamis arabada .. pazartesi sökecekler artik arabayi biraktim geldim.. sonucu iletirim..

Onca yazı okudum beyaz dumanla ilgili kimse derdine derman bulamamış net birsey yazmamıs ins sonuclanir ben sizlere burdan soylerim sekmansa sekman yada baska birsey baskasinin isine yarar en azindan..