Beyaz Martı: Astra H Classic III

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar ufak ufak eklemelere başladım.

Önce kapakları olmadığından bahsettiğim silecekler yerine GM silecek alıp taktım:
image-e1400174493883.jpeg

Silecekle birlikte tavan çıtasındaki kapaklardan biri kırılmıştı, onu yeniledim. Yerine bir zor oturttum ama fena olmadı. Yıkama vs. esnasında yine kırılırsa hiç uğraşmam bir daha :D
image-4-e1400174649623.jpeg

Sonra torpido içi rafımı alıp taktım:
image-3-e1400174726994.jpeg

Karter muhafa sacını alıp taktırdım:
image-1-e1400174802785.jpeg

Karter muhafazayı taktırırken washer jet montajı da yaptırdım:
image-2-e1400174899304.jpeg

Bu arada torpido içi soğutma için gereken boru ve kapağın da siparişini verdim, bir hafta içinde gelir dediler. Haftaya gelirse onu da hallederim :)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi hayırlı olsun :) karter koruma yerinde bi ekleme olmuş..benim aracım içinde almam gerekiyor malum basık şuanda.haliyle tedirgin olmuyor değilim..kaça taktırdınız sorması ayıp :)

raf gereksiz diye düşünüyordum ancak düzenli olmuş böyle..hem bu şekilde soğutma işinden daha iyi verim alınabilir gibi duruyor..washer jetlerde hala torpidoda..takamadım gitti:(

kaplama işinde bi gelişme varmı ?

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah dostum. Bu aylık kurşunların hepsini boşaltıverdim bir anda maaş günü :D

Kartel korumaya önem veriyorum, Türkiye'nin yolları malum, her karda yollar köstebek yuvasına dönüyor. Eski sahibi iyi cesaret 3 yıl karter korumasız binmiş diye düşündüm aracı almadan liftte baktırırken.

Sacı parçacıdan 50TL'ye aldım. Çok yakında bir sanayi vardı, oraya yönlendirdi beni washer jetler ile birlikte 20TL takım ücreti aldılar. Hele bir de senin araç basık, bence ihmal etme. Allah korusun karteri delsen zaten sırf yağ ücreti 100TL.

Washer Jetler de çok güzel oldu. Yolda gelirken ilk heves bol bol ön camı yıkadım. Camın tüm yüzeyine püskürtüyor suyu. Torpidoda bekletme hiç, bir an önce karterle taktır bence.

Hocam önceki aracım Corsa'da bu raf kendinden sabit vardı. Bu kadar ortada durmuyordu yalnız, rafın üst tarafına kitapçık tam sığıyordu. Dediğin gibi bu şekilde çok düzenli oldu. Kitapçık lazım olduğu zaman alıp yerine koyarken üzerindeki herşeyi çıkartmam gerekiyordu. En azından şimdi kitapçık vs. alt tarafta duruyor. Soğutma tertibatını kurunca da serin kalması gereken şeyler havalandırma kanalına yakın durur, belki daha verimli çalışabilir.

Yetkili servise gitmediğim için kapakları soramadım. Aslında numarasını bulsam alışveriş yaptığım parçacıya da sorup getirtebilirim. Soğutma borusu ve kapağını o şekilde getirtiyorum misal, servise kıyasla 20-25TL ucuza gelecek.

Geriye kalanlar, kaplama, cam ve eşik çıtaları arka perdeler. Bakalım onlar da Hazirana inşallah :cool:

---------- Yeni Mesaj eklenme 16-05-2014 zamanı: 00:33 ---------- Önceki Mesaj 15-05-2014 zamanı: 21:39 ----------

Can bu arada bizim B sütünu dediğimiz orta sütun "Center Pillar" olarak geçiyormuş. Buradan yola çıkarak şunu buldum:

http://www.partsbase.org/opel/astra...tripe-hatch-4-door-saloon-estate-l35-l48-l69/
21 60 512/511

ve
http://www.partsbase.org/opel/astra-h-2004--2-4-2-1-rear-door-styling-stripe-hatch-saloon-l48-l69/
21 60 514/513

yarın araştırayım.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi hayırlı olsun :) karter koruma yerinde bi ekleme olmuş..benim aracım içinde almam gerekiyor malum basık şuanda.haliyle tedirgin olmuyor değilim..kaça taktırdınız sorması ayıp :)

raf gereksiz diye düşünüyordum ancak düzenli olmuş böyle..hem bu şekilde soğutma işinden daha iyi verim alınabilir gibi duruyor..washer jetlerde hala torpidoda..takamadım gitti:(

kaplama işinde bi gelişme varmı ?

Şimdi Opel Erdemir'le konuştum, yukarıdaki parça numaraları doğruymuş. Tanesi 12TL parça fiyatı. Fakat 514 kodlu olan ellerinde yokmuş, siparişle 3 güne gelir dediler. Bu ay ya da önümüzdeki ay halledeyim :D

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi Opel Erdemir'le konuştum, yukarıdaki parça numaraları doğruymuş. Tanesi 12TL parça fiyatı. Fakat 514 kodlu olan ellerinde yokmuş, siparişle 3 güne gelir dediler. Bu ay ya da önümüzdeki ay halledeyim :D

iyi abi bulmana sevindim.fiyatıda hala ucuz olması güzel.bütünlük sağlayacak hoş duracaktır..bende elimden geldiğince orjinal şekilde güzelleştirdim aracımı..eger merak ettiginiz birşey olursa yardımcı olurum her zaman..

bu arada zamanında egzoz ucu için öncelikle difüzör düşünmüştüm.bizim araçlara gtc difüzörü ufak bi kac işlemle oturtulabiliyor.hemde egzoz ucu için yeride var.böylece cok orjinal bir görünüm sağlanıyor..aracımı bakım için bıraktığımda gitmişken sorayım dedim..şansımada daha önceden birisinin getirttigi fakat almadıgı difüzör çıktı.hatta parçacıda şaşırdı..baktım ettim fiyatı 100 liraydı..alıcaktım sonra düşündüm.araç zaten siyah..birde çift çıkış egzoz daha cok sevdigimden almamıştım..ancak sizin araca çok yakışır aklınızda bulunsun :)

plakasz1.jpg

plakasz4.jpg

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi abi bulmana sevindim.fiyatıda hala ucuz olması güzel.bütünlük sağlayacak hoş duracaktır..bende elimden geldiğince orjinal şekilde güzelleştirdim aracımı..eger merak ettiginiz birşey olursa yardımcı olurum her zaman..

bu arada zamanında egzoz ucu için öncelikle difüzör düşünmüştüm.bizim araçlara gtc difüzörü ufak bi kac işlemle oturtulabiliyor.hemde egzoz ucu için yeride var.böylece cok orjinal bir görünüm sağlanıyor..aracımı bakım için bıraktığımda gitmişken sorayım dedim..şansımada daha önceden birisinin getirttigi fakat almadıgı difüzör çıktı.hatta parçacıda şaşırdı..baktım ettim fiyatı 100 liraydı..alıcaktım sonra düşündüm.araç zaten siyah..birde çift çıkış egzoz daha cok sevdigimden almamıştım..ancak sizin araca çok yakışır aklınızda bulunsun :)

Evet hocam bu aracı başka bir platformdan biliyorum. Difüzör ve Astra J ekzoz ucu çok güzel duruyor. Difüzörü takmak için tamponu sökmek gerekiyor. Ondan çekindiğim için plastidip mi uygulasam diye düşünüyordum ama bu kadar güzel durur mu bilemiyorum. Bir de Astra J ekzoz ucu çok zor bulunuyor. Orijinalde takım egzoz olarak çok pahalı. Ancak çıkmacılarda pert bir araçtan bulmak, ya da çift egzoza geçen birinden satın almak lazım. Arasıra bakıyorum satış sitelerine ve forumlara ama daha bulamadım.

Senin araç siyah olunca çok farketmiyor tabi. Senin çift çıkış da oldukça güzel zaten. O yüzden almamakla bir kaybın olmamış Can.

Yardımların için çok teşekkür ederim. Yavaş yavaş bir kaç aya aklımdakileri bitirmeye çalışacağım :)

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah dostum. Bu aylık kurşunların hepsini boşaltıverdim bir anda maaş günü :D

Kartel korumaya önem veriyorum, Türkiye'nin yolları malum, her karda yollar köstebek yuvasına dönüyor. Eski sahibi iyi cesaret 3 yıl karter korumasız binmiş diye düşündüm aracı almadan liftte baktırırken.

Sacı parçacıdan 50TL'ye aldım. Çok yakında bir sanayi vardı, oraya yönlendirdi beni washer jetler ile birlikte 20TL takım ücreti aldılar. Hele bir de senin araç basık, bence ihmal etme. Allah korusun karteri delsen zaten sırf yağ ücreti 100TL.

Washer Jetler de çok güzel oldu. Yolda gelirken ilk heves bol bol ön camı yıkadım. Camın tüm yüzeyine püskürtüyor suyu. Torpidoda bekletme hiç, bir an önce karterle taktır bence.

Hocam önceki aracım Corsa'da bu raf kendinden sabit vardı. Bu kadar ortada durmuyordu yalnız, rafın üst tarafına kitapçık tam sığıyordu. Dediğin gibi bu şekilde çok düzenli oldu. Kitapçık lazım olduğu zaman alıp yerine koyarken üzerindeki herşeyi çıkartmam gerekiyordu. En azından şimdi kitapçık vs. alt tarafta duruyor. Soğutma tertibatını kurunca da serin kalması gereken şeyler havalandırma kanalına yakın durur, belki daha verimli çalışabilir.

Yetkili servise gitmediğim için kapakları soramadım. Aslında numarasını bulsam alışveriş yaptığım parçacıya da sorup getirtebilirim. Soğutma borusu ve kapağını o şekilde getirtiyorum misal, servise kıyasla 20-25TL ucuza gelecek.

Geriye kalanlar, kaplama, cam ve eşik çıtaları arka perdeler. Bakalım onlar da Hazirana inşallah :cool:

---------- Yeni Mesaj eklenme 16-05-2014 zamanı: 00:33 ---------- Önceki Mesaj 15-05-2014 zamanı: 21:39 ----------

Can bu arada bizim B sütünu dediğimiz orta sütun "Center Pillar" olarak geçiyormuş. Buradan yola çıkarak şunu buldum:

http://www.partsbase.org/opel/astra...tripe-hatch-4-door-saloon-estate-l35-l48-l69/
21 60 512/511

ve
http://www.partsbase.org/opel/astra-h-2004--2-4-2-1-rear-door-styling-stripe-hatch-saloon-l48-l69/
21 60 514/513

yarın araştırayım.

Kolay gelsin, işlerin rast gittsin kazasız belasız sürüş keyifleri..

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim Naci Bey. Hepimiz için inşallah.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erdemir'e B sütunu için sipariş verdim az önce, önümüzdeki haftaya kadar gelecek sanırım eksik olan parça da.

Ergün (Ergunp) Bey söylemese aklımda yoktu, hatta ilk başta çok da sıcak bakamamıştım. Can'ın orijinal parça önerisini araştırınca da heveslendim.

Tek problem camın altındaki çıtanın sökülmesi ile ilgili bir bilgi bulamadım. Eğer bunun sökülmesi için iç trimin vs. sökülmesi gerekiyorsa kendime güvenmiyorum, servisten alırken işçiliğini de isteyeceğim. Cam açıkken biraz zorlayayım bakalım o çıta kolay takılıp sökülen birşey mi.

sonerakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sonerakgul.com
müdür hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Kaza bela vermesin.. Açıkçası konu "Beyaz Martı" yı görünce ilgimi çekti. Sarıyer civarında mısınız :) ?