beyaz renk opak mı metal mi?

mustafa4862

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracımın rengi beyaz (kar beyazı) bu renk opelde opak mı acaba metalik mi nasıl anlayacağız acaba

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: beyaz renk opak mı metal mi?

Degısıklık olmadıysa Opak beyaz dıye gecıyor.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Metalik beyaz yok diye biliyorum ben.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de aranızda yeniyim. Bu konuda bilgi verebileceğimi düşünüp çorbada tuzum olsun dedim :)

Makyajlı kasa ile beraber olimpik beyazın adı kar beyaz olarak değişmiş. Adı değişmiş ama ton farkı yok gibi duruyor. ama yine de yan yana getirip detaylı bakmak lazım.

Beyaz renk metalik değil ama opak da değil. Renk kataloğunda opak renklerden sonra “parlak” diye ayrı bir bölüm var. Kar Beyaz orada yer alıyor.

Ayrıca aracı alırken bir mesele yüzünden Almanya’dan gelen detaylı aksusuar/donanım listesini gördüm. Beyaz araçta fabrika çıkışı orijinal Wax boya koruma olduğunu gördüm.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:
Ben de aranızda yeniyim. Bu konuda bilgi verebileceğimi düşünüp çorbada tuzum olsun dedim :)

Makyajlı kasa ile beraber olimpik beyazın adı kar beyaz olarak değişmiş. Adı değişmiş ama ton farkı yok gibi duruyor. ama yine de yan yana getirip detaylı bakmak lazım.

Beyaz renk metalik değil ama opak da değil. Renk kataloğunda opak renklerden sonra “parlak” diye ayrı bir bölüm var. Kar Beyaz orada yer alıyor.

Ayrıca aracı alırken bir mesele yüzünden Almanya’dan gelen detaylı aksusuar/donanım listesini gördüm. Beyaz araçta fabrika çıkışı orijinal Wax boya koruma olduğunu gördüm.
,

yorumlarınız için teşekkürler birde formumuz kuralları gereği kendinizi tanıtan bir konu açarmısınız

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:

yazdıklarınıdan sonra bende kısa araştırma yaptım. beyaz rengi çok sevip almama rağmen metalik renk aklımda kalmıştı. ne opak ne metalik "parlak" kategorisinde yer alıyor kar beyazı. alttaki linkte mevcut:
https://www.opel.com.tr/bypass/download/tr/Yeni_Astra_HB_ST_MY_13_0_TR.pdf

ayrıza dediniz ki: "Beyaz araçta fabrika çıkışı orijinal Wax boya koruma olduğunu gördüm." bunu nerde gördünüz kaynak verebilirmisiniz. eğer öyleyse boy koruma işini 4-5 ay daha erteleyeceğim.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim sipariş araçta istenilen opsiyonun olup olmadığını göstermek için bayi bana kendi sistemlerinden araçtaki tüm donanımın listesini göstermişti Almanyadan gelen. Oradaki listede vardı orijinal opsiyon listesinde “EXTERIOR WAX PROTECTION” diye bir madde vardı orijinal fabrika opsiyon kodu ile birlikte. Bu opsiyon sadece parlak renklerde mi geçerli bilmiyorum, belki tüm renkler için vardır.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bütün araçlara uygulanır.