Beyaz renkli gunduz farı yardım??

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar gunduz farlarini turuncu yapmak gibi bi niyetim vardi vazgecip beyaz takmak istiyorum takan birileri yardimci olsun ne marka kullandilar bide foto yukleyen olursa cok memnun olurum. ben internette su linktekilerden almayi dusunuyorum
http://www.ebay.com/itm/2x-7443-Chrome-White-Light-Bulbs-Park-Signal-Backup-/110586643017?hash=item19bf7a4249&item=110586643017&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr#ht_1812wt_905
forumda linkteki bu ampulun aynisinin turuncusunu alip kullanan arkadaslar var ama beyaz olani yok sanirim... birde disi krom oldugu icin mavi rengi gozukmuycek orasi da guzel bisey. yardimlarinizi bekliyorum

excerius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: BEYAZ RENKLİ gunduz farı YARDIM ??

Bende var bu urunden.. Isigi gercekten az.. gunduz yok gibi zaten gece de biraz belli oluyor :-(

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Ben aynısının turuncu olanını kullanıyorum, ışık şiddeti normal şeffaf olandan biraz düşük ama turuncu olduğu için o kadar sıkıntı yaratmıyor. Ben memnunum. Turuncu olanların avantajı yanmadığı zaman dışardan mavi yada turuncu bir görüntü olmaması.

Mesela bu resim güdüz kapalı bir havada çekilmiş resim;
7l8l5.jpg

Bu da standart ampulün kapalı hava resmi:
[img=800x600]http://g1206.hizliresim.com/y/7/7l8r3.jpg[/img]

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alttaki resim yanıltıcı ama standart ampul bu kadar beyaz yanmıyor
canlı gormek daha ıyı resımler genelde ışıkları parlak gösteriyor

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidercck link' Alıntı:
arkadaslar gunduz farlarini turuncu yapmak gibi bi niyetim vardi vazgecip beyaz takmak istiyorum takan birileri yardimci olsun ne marka kullandilar bide foto yukleyen olursa cok memnun olurum. ben internette su linktekilerden almayi dusunuyorum
http://www.ebay.com/itm/2x-7443-Chrome-White-Light-Bulbs-Park-Signal-Backup-/110586643017?hash=item19bf7a4249&item=110586643017&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr#ht_1812wt_905
forumda linkteki bu ampulun aynisinin turuncusunu alip kullanan arkadaslar var ama beyaz olani yok sanirim... birde disi krom oldugu icin mavi rengi gozukmuycek orasi da guzel bisey. yardimlarinizi bekliyorum
Hocam ben ebay'dan bu üründen aldım.Taktırmamla çıkartmam bir oldu.Işık şiddeti çok az...Gündüz belli bile olmuyor.Yani gündüz farı mantığına ters.Ha ben beyaz yansın geceleride biraz belli olsun diyorsanız karar sizin.Ama tavsiye etmiyorum :)

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş

bulent_tnt link' Alıntı:
Bulent abi parklardaki resim sönük duruyo benimkide oyle ama auto da olunca cift flament yaniyo manuel yakarsa sadece parklari sönük yaniyo

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

bulent_tnt link' Alıntı:

Evet doğru diyorsun Bülent, resimler yanıltıcı olabilir. Standar ampuller zaten sarı yanıyor turuncu da değil beyaz da değil, ilk resimdeki turuncudan sonra bakınca beyaza daha yakın gibi geliyor.
Mesela burada birisi standar ampul, birisi turuncu, standardın ışık şiddeti daha yüksek.
e067900.jpg

Bu da çık havada çekilmiş bir resim, Turuncu olduğu halde çok az belli oluyor ama zaten gündüz farları tam karşıdan bakıldığında en parlak görüntüsünü verir, yanlardan bakıldığında parlaklık azalır ledli olanlarda da bu böyle. Hafif yandan bakıldığında turuncu olduğu halde ışık çok az gibi, tam karşıdan bakınca bundan çok daha iyi, dikkat eder sen far yüzeyinde parlaklıklar var, içindeki ışıkta beyaz olursa bu parlaklıklara karışacak ve belli olmuyormuş gibi olacak.  Dışının chrom olması da ışık şiddetinin düşmesine etken.

e082900.jpg

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle turuncuya geri dönün, led olmadığı müddetçe beyaz diye bir renk yok!!!

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mertandur link' Alıntı:
Hocam ben ebay'dan bu üründen aldım.Taktırmamla çıkartmam bir oldu.Işık şiddeti çok az...Gündüz belli bile olmuyor.Yani gündüz farı mantığına ters.Ha ben beyaz yansın geceleride biraz belli olsun diyorsanız karar sizin.Ama tavsiye etmiyorum :)

Arkadaşa katılıyorum. ;)

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ustad bende ankara opak servisten aldigim beyaz gunduz farlari var,ilk aldigimda rengi gercekten hosuma gitmisti.ancak kisa farlarin ampullerini degistirdikten sora fark belli oldu,hafif sariya bakan bi renk gorunuyor ancak dert etmiyorum.tek yandiklarinda gayet iyi olduklarini dusunuyorum.turuncu olanlara gelecek olursak yakindan hic gormedim canli olarak yani,ama fotograflardan takip ettigim kadariyla degisik hos bi renk katiyo araca.aslinda bu turuncu park ampulleri amerikan park adi altinda japon araclarda kullaniliyo ve bana gore o araclarda daha hos duruyor yani german style 'a biraz ters gibi :)
Aradigin beyaz gunduz farlari photon marka dipsiz sisman ampul gibi bi isimle satiliyorolmasi lazim.t20 olarak aratirsan google amca onune sunar zaten ;)