bıktım bu seslerden

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam akadaşlar şu seslerden artık gına geldi ve morali bozuluyor frene bas ek yaptığımda arkadan gırç gırç ses geliyor durduğu yerde yanlız kampanalar ve balatalar iyi durumda nedir acaba sorun ?

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balatasını yeni değiştirmeme rağmen bendende o tarz ses geliyor.Aslında ilk akla gelen fren kampanaları ama kalitesiz fren balatalarıda ses yapabiliyor.birde bilyeleri kontrol ettirmenizi öneririm.gerçi onun sesi "vuv" tarzı olur ama yinede baktırın isterseniz...

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam akadaşlar şu seslerden artık gına geldi ve morali bozuluyor frene bas ek yaptığımda arkadan gırç gırç ses geliyor durduğu yerde yanlız kampanalar ve balatalar iyi durumda nedir acaba sorun ?

Frene bastığında yapıyorsa balatalardandır...Kalitesiz balatalar yeni olsa bile ses yapar.. dış görünüşü iyi olabilir ama içeriği kötü malzemedir...
bu gıcırtı sadece frene basınca mı yapıyor.. arka tarafı esnettiğinizde bir ses oluyor mu ?
kampanalı sistemlerde bazen bir parcanın yanlış takılmasıda böyle seslere sebeb olabiliyor...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araba henüz 7 aylık daha şimdiden senden daha çok ses geliyor benden , özellikle arka sağ ve sol kapıdan sürekli bir gıcırtı sesi geliyor :sopa: :mad:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta o arka vıraj cubuklarının baglantı yerlerınden gelıyor onları gevsetıp ıcını temızleyıp gres basıyolar gecıyor o ses dıkkat et bak suya gır cık aracla ses bellı bı sure kesılır sonra tekrar başlar

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda inerken binerken çıkan gacırtı(özür dilerim ancak bu şekilde iyi anlatabildim) türü ses el freni ve arka balatadan kaynaklanıyor...yağlanması temizlenmesi gerek el fren muhtemelen tek taraflı güclü asılıyor,onun için el freni olsun balatalar olsun temizlenmeli balata ayarlanmalı...

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim beyin dediğine katılıyorum,aynı sesler benim arabada da vardı arka kampanaları açtırıp temizlettim ses mes kalmadı hem açmışken el frenini de ayarlattım.Bu gibi sıkıntaların yaşanmaması için senede en az iki defa temizlenmeli diye düşünüyorum.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kampanaların içini zımparalat temizlet iyice kampanalarıda trw marka ile değiştirin