Bilgi ekranındaki yakıt tüketimi.

hakan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilgi ekranındaki anlık yakıt tüketimine ayarlıyorum fakat birden fazla bilgi veriyo hangisini baz almam lazım.

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabit kalan ortalaman 100 kmde
gaza bastıkça değişende mesela dip gaz gidersen yol bilgisayarı 39.8 e kadar çıkıyor oda 100 de bu kadar yakıt harcarsın böyle gidersen demek

umutcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm valla ustam oişden bende anlamadım hiç bende yenialdım wectra ekranda 12lt.100km yazıyo 3kmgidmeden ekrandaki yakıt 89 km iniyo yandıkdiyorum buna benzindayanmaz böle tırsdım hemen lpg taktırdım gerci ondan dabişey anlamadım yakrı tuturamıyorum

hakan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bende 5 lt gösteriyo 5,5 diyo 7, ve daha yukarıya çıktıgı oluyo 10, 12 lt falan acaba diyorum 60kuruş yaktıgı oluyomu.Gerçi ben kendim test ettim aracımı 30-35 kuruş yakıyo şehir içi.Bakalım bi temizlik yapan cihaz var ona baglatcam daha düşecekmi merak ediyorum.Zaten sakin bi kullanıcıyım 2000-3000 devir arası kullanıyorum kalkışlar cok hassas vs.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
anlık yakıt tüketimi adı üstünde anlık. onu anlık dikkate alacaksınız ne gösteriyorsa onu yakıyordur.

multicdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim de gaza sabit basarsanız eğer anlık tüketimde azalma görülmeyecektir adı üstünde anlık o yüksek devirde 100km de yakanı da anlık göreceksiniz

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlık tüketim o anda tületilendir ortalama olanda normal yakıt tüketimidir. 7/100
benzın=3,77 dersek
3,77*7/100=0,2639 yani km de 263 kuruş yakıyo
hesap benim aracıma göre

hakan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla aracımı götürdügüm opel özel servisi sahibinde bi cihaz var tam soramadım ama bi cihaz ve kola kutusuna benzer bi madde var onunla bi temizlik yaptıgını ve egzoz yolu ilede attıgını sölemişti egr falan temizliyo demişti.Tam detaylı bi şekilde ögrenecegim yazarım.Hem yakıtı düşürüyo ve diger depo içerisine atılanlardan daha iyi oldugunu söyledi.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
kola kutusu şeklinde mi? ilginç bir cihaz olmalı. biz opcom kullanırız opelciler olarak.

Son düzenleme: