Bir arabanın su eksilttiğini nasıl anlarız?

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Aracım 1997 model vectra b lpg'li arabam su eksiltmeye başlamıştı. Bende ustaya gösterdim ahtapot hortumu değişecek dedi. Ahtapot dahil yedek su deposunu filan değiştirdim sonra yine eksiltmeye devam etti. Arabanın içine su gelmeye başlatı kalorifer radyötörü değişecek dedi.Onuda değiştirdim.

Şimdi sorum şu; Yedek su deposundaki su seviyesi nasıl olmalı? Birde bundan sonra arabanın su eksilttiğini nasıl anlarız?

Not: Arabaya suyu belli bir noktaya kadar dolduruyorum sonra biraz bindikden sonra, motor soğukken bakıyorum arabanın suyu ok çizgisinin altına düşüyor. Sizce normal mi? Su eksiltmesini anlamak için yedek su deposunda hiç suyun kalmamasını mı beklemek lazım.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yedek su deposundaki su motor ısısına göre farklılık gösterir. Sürekli kontrolde motorun hep soğuk olması gerekiyor. Yani mesela hergün sabah ilk çalıştırmadan önce kontrol ederseniz su seviyesinden daha doğru bilgi okumuş olursunuz.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
en güzeli servise gidip basınç testi yaptırıp kaçak olup olmadığını kontrol ettirmek kaçak yoksa

conta yanıkmı değil diye co2 testi yaptırmak bu kadar basit

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler dediklerinizi yapacağım.