Bir depoyla gidilen yol

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir depoyla gidilen yol....

Aracımı Shel Vpover dizel yakıt aldım. tam olarak 207 Tl ve 53 litre yakıt verdiler. Şu an tam olarak tamamen şehir içinde 904 km yol yaptı, yol bilgisayarı kalan yakıtla 215 km yol yapacağını söylüyor . Şehir içinde normal bir kullanımla sürüyorum ve son 2 günlük kullanımda E-5 ve çok aşırı yoğun bir trafik vardı. 3 000 deviri hiç ama hiç geçirtmedim. shit(vites değiştir uyarısını hiç yaktırmadım) bittiği yere kadar gideceğim toplamda kaç km yaptığımı sizinle paylaşırım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Aracımı Shel Vpover dizel yakıt aldım. tam olarak 207 Tl ve 53 litre yakıt verdiler. Şu an tam olarak tamamen şehir içinde 904 km yol yaptı, yol bilgisayarı kalan yakıtla 215 km yol yapacağını söylüyor . Şehir içinde normal bir kullanımla sürüyorum ve son 2 günlük kullanımda E-5 ve çok aşırı yoğun bir trafik vardı. 3 000 deviri hiç ama hiç geçirtmedim. shit(vites değiştir uyarısını hiç yaktırmadım) bittiği yere kadar gideceğim toplamda kaç km yaptığımı sizinle paylaşırım.
maşallah :)

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım bu kullanım ileri sürüş tekniği, vites değişimini hissetme, yokuş aşağı hızlandırıp boşa atma, kırmızı ışığı hesaplama(bir çok sürücü ileride kırmızı ışık yanmasına rağmen arabanın gaz pedalına basmaya devam eder), yokuş çıkarken arabayı biraz daha ivmelendirip vitesi düşmesine gerek kalmadan rampayı bitirme, sakin kullanım, arabayla dost olma ve çok sevme, yakıtın bu kadar pahalı olması, arabanın sürekli cilalı olması(rüzgar direncini azaltıyor ve sürtünme katsayısını azaltıyor) ve en önemlisi çocukken çok uzun süre bisiklet kullanmaktan geçiyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Sanırım bu kullanım ileri sürüş tekniği, vites değişimini hissetme, yokuş aşağı hızlandırıp boşa atma, kırmızı ışığı hesaplama(bir çok sürücü ileride kırmızı ışık yanmasına rağmen arabanın gaz pedalına basmaya devam eder), yokuş çıkarken arabayı biraz daha ivmelendirip vitesi düşmesine gerek kalmadan rampayı bitirme, sakin kullanım, arabayla dost olma ve çok sevme, yakıtın bu kadar pahalı olması, arabanın sürekli cilalı olması(rüzgar direncini azaltıyor ve sürtünme katsayısını azaltıyor) ve en önemlisi çocukken çok uzun süre bisiklet kullanmaktan geçiyor.
çok güzel özetlemişsiniz zaten daha güzel özetlenemezdi
bunlar uygulandığı takdirde yakıt ortalaması yüksek olanlar için bir örnek oluşturacaktır
ben de bunların birçoğuna dikkat ederek kullanıyorum ve ortalama şehiriçi 5.4 civarı
özellikle şehiriçinde radar cezası yediğim için artık hızlı da gitmiyorum :D

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:)Hayirli olsun Hakan bey. Umarim son cezaniz olur

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
:)Hayirli olsun Hakan bey. Umarim son cezaniz olur
teşekkür ederim, cezamı çektim ve borcumu ödedim :D
şehiriçinde 69 la gidip ceza yemek de çok koyuyor
şehirdışı 140-150 ile yesem gam yemeyeceğim :)

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

140-150 ile ceza yesen daha kötü,çünkü cezası daha çok  :(

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam 50 'lik yoldu o zaman !! zaten % 30 barajını geçtiğin için en üst cezayı ödemişsin !! inşallah bi daha olmaz ...

iakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar,

Kimse bu konu başlığı altında yazmamış ama acaba gerçekcil tahmilerinizle 1.6 115bg Active Select'in ne kadar ş.ici ş.dışı yaktığını yazabilirmisiniz. Ama lütfen gözümü korkutmadan yoksa gider iptal ederim satışı  011zaa