Bir fikir telif hakkı almak!

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ben güzel bir fikir buldum.Hani ticaretle alakalı..İnternet ortamında..Bunun telif hakkını nasıl alabilirim.Baktım bir kaç yere anlamadım.Bilen varsa bir anlatabilir mi?Teşekkür ediyorum...

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla türk patent enstitüsüne gitmek yada online başvurmak gerekiyor öncelikle.

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
çok para istiyorlar değicek mi sizce :D

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Patent almak için danışmanlık işi yapan firmalar var, bu firmalarla görüşüp öncelikle yaptığın buluşun ismini marka olarak satın almanı ve sonrasında patentini almanı tavsiye ederim.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dilekçeni verip alıosun ama uzun bi süreç die biliorum çünkü senden önce basvuran varmı yokmu bakıolarediolar

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne buldun bizede söyleseneeee :) lütfeeenn ;)

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Konunun uzmanı olarak açıklayayım. Fikir ve sanat eserleri kanununa göre fikriniz eğer bir sanat eseri niteliği taşımıyorsa bu sadece ticari fikirdir ve Tpe den bunun patentini alamazsınız. Anladığım kadarı ile internetten bir şeyi yeni bir fikirle satacaksınız. Doğru anlamış isem bunun patentini alamazsınız. Sadece kurumsal kimlik anlamında Marka tescilini yaptırabilirsiniz. Detayını verirseniz detaylı anlatabilirim.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla türk patent enstitüsüne gitmek yada online başvurmak gerekiyor öncelikle.

Pek patentlik bir durum değil gibi...Hani film senaryosu düşün öyle bir şey sadece örnek için film senaryosu dedim.Hani makina icat etsem belkide.Zaten baktım pantent enstitüsüne anlamadım bir şey :D

http://www.tpe.gov.tr/portal/default2.jsp?sayfa=120

Patent ve Faydalı model kısımını incelemelisin. fiyatlarına kadar yazıyor
İncelemiştim.Teşekkürler.. :)

çok para istiyorlar değicek mi sizce :D
Değer değer.... :D

Patent almak için danışmanlık işi yapan firmalar var, bu firmalarla görüşüp öncelikle yaptığın buluşun ismini marka olarak satın almanı ve sonrasında patentini almanı tavsiye ederim.
Bir fikir buluşa girer mi?Buda önemli...Hani buluş bana göre olmayan bir şeyi bulmak...Fikir ise olan bir şeyi keşfetmek gibi geldi bana...

dilekçeni verip alıosun ama uzun bi süreç die biliorum çünkü senden önce basvuran varmı yokmu bakıolarediolar
Yoktur ben eminim :D

ne buldun bizede söyleseneeee :) lütfeeenn ;)
Sölimem :D:D

telif hakkını almadan açıklama fikrini :D
Eee heralde :D O gün Yılmaz Erdoğanla görüştüm..İnanmazsın :D Film senaryosunun da telif hakkını almadığımdan sölemedim :D

Konunun uzmanı olarak açıklayayım. Fikir ve sanat eserleri kanununa göre fikriniz eğer bir sanat eseri niteliği taşımıyorsa bu sadece ticari fikirdir ve Tpe den bunun patentini alamazsınız. Anladığım kadarı ile internetten bir şeyi yeni bir fikirle satacaksınız. Doğru anlamış isem bunun patentini alamazsınız. Sadece kurumsal kimlik anlamında Marka tescilini yaptırabilirsiniz. Detayını verirseniz detaylı anlatabilirim.
Aynen ticari bir fikir.İnternetten teşhir olacak satış olmayacak,sadece bilgiyi internetten ulaştıracağım.