Bir HGS saçmalığı-mümkünse görüş bildirin

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HGS konusunda bir başlık var ama bu olay ondan farklı olduğu için açmak zorunda hissettim.

28 Aralık günü Ankara Akıncılar Gişesi'nden KGS kartımı okutarak giriş yaptım. daha sonra ilk çıkış olan Çeltikçi'de kartı okutmak istediğimde cihazın olmadığını gördüm. yani kartı okutamadan geçmek zorunda kaldım.
2 saat sonra aynı yerden(Çeltikçi) tekrar giriş yaptığımda bu kez KGS cihazı vardı ve okuttum. yani bir gişenin girişinde KGS var, çıkışında yok.

sonra internetten plaka sorgulaması yaptığımda 155 liralık kaçak geçiş cezasının tahakkuk ettiğini gördüm.
Bankadan gidip HGS kartı aldım ve 30 tl yüklettim. ancak anında 14 lira para çekildi. benim yaptığım geçişin ücreti 1.75 lira. bunlar benim hatam veya kanunu ihlalim olmamasına rağmen haksız olarak benden en uzat mesafe ücreti tahsil ettiler.

şimdi size sorum şu:
bu işle uğraşıp şikayet mekanizmasını devreye sokayım mı?
yoksa lanet olsun deyip peşini bırakayım mı?
zaten başımda 3 yıldır uğraştığım bir boyalı araç davası var. sıfır aldığım aracın boyalı olduğunu fark ettikten sonra açtığım dava 3 yıldır devam ediyor ve en az 6 ay daha sürecek gibi....

herkese saygılar

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelıkle gecmıs olsun sonucta parayı sokaktan toplamıyoruz fakat it iti ısırmaz dıye bır lafta var , bu ısten karlıda cıkabılırsınız, sacmasapan sebeplerle suclu da :/ Kararsız kaldım fakat ben olsam ugrasırdım :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vakit ve maddi durum müsaitse uğraşın derim. İşe öncelikle dilekçe verilerek başlanacak, gelen cevaba göre yasal işlemlere başlanıp başlanmayacağına karar verilecek. Yasal işlem süreci ise hepimizin malümü. Ben de belediyedeki yasal alacağım için atağa geçtim. Geçen ay dilekçe verdim, 15 gün içinde cevap verdiler, yazdıkları cevap ile benim talebim aynı değil, yani kelime oyunları yaparak resmen başlarından savmışlar. Bugün tekrar dilekçe yazdım, ekine koyduğum belgeleri artırdım, bu sefer posta yolu ile direk başkana yollayacağım, bakalım bu sefer ne cevap verecekler. Devletin maliye bakanlığı bir yasa çıkartıyor ama belediyemiz nedense yasayı görmemezlikten gelerek yok sayıyor :eek:.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ülkede haklı hakkını araken minareyi kılıflayan götürmüş oluyor çoktan.Zaten bunu bildikleri için ben çalayım da sen hakkını ararsan ara düşüncesi kurumsal firmalardan tutun devlete bile yerleşmiş.Ben bu tür şeylerin peşini bırakmıyorum.Ama bazen sağlığım açısından helallik vermeden vazgeçiyorum.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaçak geçişlerle ilgili itiraz işliyor, babama da benzeri durum olmuştu itiraz etmişti, düzeltmişlerdi...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar hiç farkındamısınız ama bu kaçak geçiş olayında resmen vatandaş soyuluyor yaw... hangi kanunda da görülmüş %1000 ceza.... var mı böyle bir şey?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu millete az bile derim bende.....

Arkadaşlar hiç farkındamısınız ama bu kaçak geçiş olayında resmen vatandaş soyuluyor yaw... hangi kanunda da görülmüş %1000 ceza.... var mı böyle bir şey?

Nadir sorduğun sorunun cevabını aslında kendin vermişsin :). Tamam normal şartlarda abartılı ceza uygulamaları var ama bir de konuya şu açıdan bak. Köprü ve otoyollardan kaçak geçme rekoru bizlere ait değil mi? Özellikle köprülerden beleşe geçmek için hergün yeni metotlar icat etmiyormuyuz? Konuya bu açıdan bakınca cezalar az bile.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında abim aslında burada sorun ne biliyor musun? dürüst vatandaş olmak. Bu ülkede sen dürüst bir vatandaş isen her zaman yolunmaya adaysın demektir. Şimdi sürekli köprülerden adam gibi geçen bir vatandaş dahi en sonunda isyan eder.

Bu ülkede araç muayenesi bir yıl olması gerek. Bu bir yıllık zaman içinde aracını muayene ettirmeyen adamın aracına el koyup satacaksın...

Ulan aracı var vergi ödemez, sigorta yaptırmaz, kaçak geçer, yolda gezmeye devam eder, senden benden rahat araç kullanır sonra da Nadir bir şey köprüden kgs kartında para olmadan geçse anında %1000 cezayı döşerler... eee Nadir'in suçu ne? ( Ulan bu İş Fatma Gülün Suçuna Döndü :D )