biri tüketim mi dedi :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: biri tüketim mi dedi :D

DarthWider link' Alıntı:
İşti insan kendi arabasının ncap testini yapıp yıldızını kendi vermeli :) test sonuçları nası çıkmış bari sağlammıymış Doğan :)

Valla en azından amcam hala sağlam ama son iki arabası hep Mercedes. (:)

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
bu gün akşam saat 8 civarı aracımla tur atayım dedim sonra uzun zamandır tüketim ortalamama bakmadığım aklıma geldi veeeee baktım ,gördüğümü sizde görün istedim :)

bvrc.jpg

Hava filtresi ve benzin filtresine baktırın isterseniz. Normal değil bu.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerçek tüketimin kesinlikle bu değil, ş.içi karma tüketim kesinlikle sağlıklı değil.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bu tüketim gayet doğal benim şehir içi kullandığım mesafe 3-4 km sürekli dur kalk birde buraları yazın istanbullu ,ankaralı ve izmirli dolar bu durumda 500 mt yi  10-15 dk da geçtiğim oluyor birde klima açık ve araç otomatik bütün bunlar birleşince tüketim bu oluyor ,uzun yolda bagaj 100kg yi geçik yüklü klima açık iki yetişkin ve bir çocuk ile 90 km sabit hızla 7.2-7.1 lt değerlerini görüyorum ki sürekli tırmanış yapılan bir güzergahta.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim bu gün araç sabah 5.5lt gösteriyordu klimayı açtım 10,15 dk ve indiğimde 6.2 gösteriyordu.  :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yol bilgisayarı sadece uzun yolda bilgi sağlar ben ş içinde hiç bakmıyorum bile.

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence ortalama tüketim sıfırlanmış daha sonra  da 15 - 20 km yüksek devirde kullanılmış.Bu sebeple bukadar yüksek değerler görünüyor.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

gfb1987 link' Alıntı:
Bence ortalama tüketim sıfırlanmış daha sonra  da 15 - 20 km yüksek devirde kullanılmış.Bu sebeple bukadar yüksek değerler görünüyor.
Ortalamayı sıfırladıktan sonra 50-55km kulandım ve yüksek devir çevirmedim çünkü gazlıyacak yol yok gazlasaydım 14-15lt yi geçmezdi bu tüketimin sebebi kısa mesafe,durkalk sıklığ,ı klimanın sürekli çalışması motor devrini bulamaması.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Ortalamayı sıfırladıktan sonra 50-55km kulandım ve yüksek devir çevirmedim çünkü gazlıyacak yol yok gazlasaydım 14-15lt yi geçmezdi bu tüketimin sebebi kısa mesafe,durkalk sıklığ,ı klimanın sürekli çalışması motor devrini bulamaması.

Abi bütün siteye yakıt tüketiminle korku saldın, site olarak herkes inkara başladı böyle bi değer olamaz yok ya bizim arabada bu kadar yakarımı bu kadar yakmaz ya kesin bi hata var felan :) hepimiz arabalarımızdan fena tırsıyoruz şu anda psikoloji felan kalmadı :) 

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Abi bütün siteye yakıt tüketiminle korku saldın, site olarak herkes inkara başladı böyle bi değer olamaz yok ya bizim arabada bu kadar yakarımı bu kadar yakmaz ya kesin bi hata var felan :) hepimiz arabalarımızdan fena tırsıyoruz şu anda psikoloji felan kalmadı :) 
:D valla fotoshop yok gerçekler acıdır e o zaman biber acı olduğundan oda gerçektir :) şaka bir yana malesef durum bu ki bundan sonra daha çok korkmalıyız benzine bu geceden itibaren 10 kuruş zam geliyor  31agryyy