biri tüketim mi dedi :D

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: biri tüketim mi dedi :D

astraowner link' Alıntı:
hayır benim anlamadığım herhangi bir otomatikten nasıl bir farkı varda bu kadar fark yaratabiliyor? 2 litre falan normal farklar manuel le ama böyle bir farkı geçtim 19 litre nasıl bir değerdir onu çözemiyorum. yoksa ben a.s yi test olarak denedim yaptığı hareketler sıradan tam otomatik şanzıman hareketleri gazdan çekince en büyük vitese atma hafif gaz verince hemen düşük vitese inme gibi hatta manuel kullanırken vites değişimlerindeki 1-2 saniyelik gecikme bile her tam otomatikte olan şeyler napıyor benzini döküyor mu anlamadım ki. yada opelin turbo lu motorlarının karakteriyle hiç alakası olmayan bir yazılım var üstünde saçma sapan devirlerde dolandırıyor gerçekten garip bir durum bu

Klasik tork konvektörlü bi şanzumandan tepki anmalında çok bi farkı yok, normal şartlarda dediğin gibi düz vitese göre 2L felan fark olması gerekiyor ama olmuyor. Açıkcası bu şanzuman uzun yolda ve sakin kullanmdı çok konforlu ve yakıt tüketimini çok yükseltmiyor, ben uzun yolda 6,6L değerine kadar inmeyi başardım. Ama gel gelelim agresif ve şehir içi kullanımında bildiğin 4 tekerlekli incir ağacı 150 TL lik benzinle 100km belki gidersin. Opel bi yerde saçmalamış açıkcası, Easytronik şanzuman faciasından sonra ya eski tip bi şanzumanı can havliyle biraz geliştirip bu araçlara adapte ettiler motorlarla ve yazılımla çok uyumlu değil bilemiyorum artık. Bu değerleri bu şanzumanla yakalamak inan çok zor değil iste yeterki :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Active Select adı üstünde aktif bir yapı. Çok aktif. Hele punduna getirirse öyle böyle aktif değil. (:)

Active Select:19 Benzin: 0 Maçın neticesi ortada. (:)

İşin en ilginç kısmı ise manuel ile arasındaki fark. Bu Tolga'nın arabasını her kullandığımda gözüme çarpan bir fark. Arabanın aynı kalkış şartlarında gösterdiği anlık tüketim ekranları bile 18.9'a 37.9 şeklinde değişiyor.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Active Select adı üstünde aktif bir yapı. Çok aktif. Hele punduna getirirse öyle böyle aktif değil. (:)

Active Select:19 Benzin: 0 Maçın neticesi ortada. (:)

İşin en ilginç kısmı ise manuel ile arasındaki fark. Bu Tolga'nın arabasını her kullandığımda gözüme çarpan bir fark. Arabanın aynı kalkış şartlarında gösterdiği anlık tüketim ekranları bile 18.9'a 37.9 şeklinde değişiyor.

O zaman AS ye 39.9 kere maşallah :) benimde anlık yakıt tüketiminde en çok gördüğüm değer :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
O zaman AS ye 39.9 kere maşallah :) benimde anlık yakıt tüketiminde en çok gördüğüm değer :)

O ekran 69 gösterse ha bire 69.9 görürdük bak adım gibi eminim. (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Ha bir de benzini içmek ile ilgili şu sonuca vardım. (:)

İçmek var (Manuel vites)

drinking-water-460_979746c.jpg

İçmek var (Active Select)

[img=388x600]http://www.steveonsteins.com/wp-con...-PC-One-view-of-Milwaukee-cA.-1908..jpg[/img]

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Depoyu fulleyip 85 km boyunca soğuk motorla ve SBooster ile 5-6 kere 0 dan 200 e ve 3-4 kere de emsal araçlarla kapışma yaptım, sonuç 100km de yaklaşık 10 litreye maloldu. (85km de iken depo 8.1 litre benzin aldı)

Gece indirim haberinin de etkisiyle anneme sahura gelirken depoyu tekrar fulleyip Akçay dan Güre ye geldim sakin şekilde, şuanda ekran 5.8 litrede.

Velhasılı manuel ile A.Select i benzer agresiflikte kullanınca arada yaklaşık 9 litrelik muazzam bir fark oluşuyor, ikisini de ş.içinde sakin kullanınca fark 3- 3.5 litreye kadar düşüyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Vay be az evvel Audi'nin sitesinde hayalimin arabasına bakarken bir de ne göreyim:

Audi Q7 3.0 TDI (Güç: 240Hp/3800–4400 Tork: 550nm/1750–2500)

Yakıt Tüketimi

şehir içi     10,9lt
şehir dışı    6,9lt
Ortalama    7,2lt

şimdiii. Benim arabam 140 Hp gücünde 200nm torklu bir 1.4T. şehiriçi 11.7, şehir dışı 7.0 yakıyor. şimdi ben Audi'ye mi saldırayım yoksa benim Active Select güdümlü arabaya mı dalayım? (:)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Vay be az evvel Audi'nin sitesinde hayalimin arabasına bakarken bir de ne göreyim:

Audi Q7 3.0 TDI (Güç: 240Hp/3800–4400 Tork: 550nm/1750–2500)

Yakıt Tüketimi

şehir içi     10,9lt
şehir dışı    6,9lt
Ortalama    7,2lt

şimdiii. Benim arabam 140 Hp gücünde 200nm torklu bir 1.4T. şehiriçi 11.7, şehir dışı 7.0 yakıyor. şimdi ben Audi'ye mi saldırayım yoksa benim Active Select güdümlü arabaya mı dalayım? (:)

olaya birde olumlu tarafından bak Doğan tüketim olarak Q7'yi aratmayan araban, astra seni bu tüketim değerlerine iyice alıştırıyor ki ileride Q7 aldığında afallayıp oha çok yakıyomuş deme diye  :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
olaya birde olumlu tarafından bak Doğan tüketim olarak Q7'yi aratmayan araban, astra seni bu tüketim değerlerine iyice alıştırıyor ki ileride Q7 aldığında afallayıp oha çok yakıyomuş deme diye  :)

Ekonomi yapabilmek için Q7 alan ilk adam olarak tarihe ismimi altın harflerle yazdıracağım. (:)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt:

GNSpower link' Alıntı:
Ekonomi yapabilmek için Q7 alan ilk adam olarak tarihe ismimi altın harflerle yazdıracağım. (:)

- emin ol olmazsin ilki abi..
- hatta sana soyle diyim, 500 kusur milyarlik, dizel bmw alan adam gordum ben :)