birine çarptım

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: birine çarptım

Kardeşim, Meslektaşım, Kıymetli insan..
Acını tüm forum üyeleri gibi paylaşıyorum Paramediğim biliyorsun böyle bir olay başıma gelmemekle birlikte hem çok korktuğum bir olay hemde seni her açıdan sıkıntıya sokan bir olay.. ևok olmadı daha geçenlerde ambulansla yaya ya çarptı benim ekibim ben yoktum karşı taraf suçlu ama bizimkiler bariz kafa travması  diye alıp gidiyorlar baş söförlerden tut müdürüne kadar herkes olay yerini terketmeseydiniz diyor sen sağlıkçısın orda hayat mı düşünürsün işin hayat kurtarmak iken yoksa prosedür mü... Bu tür olaylarda parazit yapan çok olur önemli olan senin dim dik durabilmen. Sen böyle başından koyverirsen kendini herkes üzerine binmeye çalışır yaptır aracını güzelce bin kesinlikle soğudum vs deme çünki suç senin değil. Elinden geleni yapmışsın hastahaneyi ailesinden çok takip etmişsin ne trafik kazalarına gidiyoruz adamlar çarpıp kaçıyor biliyorsun kimi umursamıyor kimi aracını düşünüyor sen elinden geleni en iyi şekilde yapmışsın dostum bırak kalanıyla onlar uğraşsın.
İşin vicdan azabı boyutuna gelince hızlı gitmiyormuşsun ki öyle bile olsa bacağına sadece platin takılmış bacağı ampute olmamış değilmi yürüyemez değil bu kişi gidip profesyonel futbol oynayacak da değil hayatına illaki böyle idame ettirecek.. üzme kendini bunu tüm samimiyetimle söylüyorum elbette hoş değil karşı tarafada üzüldüm ancak sen böyle yaparsan psikolojin bozulur biz güçlü bir aileyiz...
Bak forum da o bacağa gerekli tedaviyi yapacak doktorumuz Seni mahkemede savunacak avukatımız arabanıda sanayide tamir edecek ustamız bile var  :) üzme sen kendini tekrar geçmiş olsun...

Serhat Gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Yaşadığınız az uz bir şey değil büyük geçmiş olsun can kaybı olmaması çok sevindirici. Yazdığınıza göre de sizde suç yok gönlünüzü ferah tutun Allah başka kimseye bir daha  yaşatmasın inşallah

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Evet zaten sorun oradan çıkıyor. Sizlerin iyi birer sürücü, kurallara uyan iyi bir insan olmanız başınıza bu tür olumsuzlukların gelmesini her zaman sağlamıyor. Biz bir bütünüz, her birimiz aynı bilinç ve dikkatle hareket etmediğimiz sürece bu tür üzücü olaylardan kaçınmamız mümkün değil. Kaldı ki tüm insanların akli dengesinin olmadığını da hesaba katmalıyız. akli dengesi yeterli olmayan bir insanı bir başına sokağa salmak kazaya davetiye çıkarmaktan başka nedir. En az sizin sorumluluğunuzun on katı o akli yeterliliği bulunmayan kişinin ailesinin sorumluluğu bulunmakta. Böyle sorumsuzluk olmaz, yolda yürüyemeyecek bir kişiyi sen sokağa sal, sonra da biri çarptı diye bundan maddi çıkar beklentisinde ol. Yok böyle bir dünya.  general_Not_talking
evet kesınlıkle içinde bulundugum durumu okadar güzel özetledinizki ağzınıza sağlık kesınlıkle durum bunlardan ibarettir

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Kardeşim, Meslektaşım, Kıymetli insan..
Acını tüm forum üyeleri gibi paylaşıyorum Paramediğim biliyorsun böyle bir olay başıma gelmemekle birlikte hem çok korktuğum bir olay hemde seni her açıdan sıkıntıya sokan bir olay.. ևok olmadı daha geçenlerde ambulansla yaya ya çarptı benim ekibim ben yoktum karşı taraf suçlu ama bizimkiler bariz kafa travması  diye alıp gidiyorlar baş söförlerden tut müdürüne kadar herkes olay yerini terketmeseydiniz diyor sen sağlıkçısın orda hayat mı düşünürsün işin hayat kurtarmak iken yoksa prosedür mü... Bu tür olaylarda parazit yapan çok olur önemli olan senin dim dik durabilmen. Sen böyle başından koyverirsen kendini herkes üzerine binmeye çalışır yaptır aracını güzelce bin kesinlikle soğudum vs deme çünki suç senin değil. Elinden geleni yapmışsın hastahaneyi ailesinden çok takip etmişsin ne trafik kazalarına gidiyoruz adamlar çarpıp kaçıyor biliyorsun kimi umursamıyor kimi aracını düşünüyor sen elinden geleni en iyi şekilde yapmışsın dostum bırak kalanıyla onlar uğraşsın.
İşin vicdan azabı boyutuna gelince hızlı gitmiyormuşsun ki öyle bile olsa bacağına sadece platin takılmış bacağı ampute olmamış değilmi yürüyemez değil bu kişi gidip profesyonel futbol oynayacak da değil hayatına illaki böyle idame ettirecek.. üzme kendini bunu tüm samimiyetimle söylüyorum elbette hoş değil karşı tarafada üzüldüm ancak sen böyle yaparsan psikolojin bozulur biz güçlü bir aileyiz...
Bak forum da o bacağa gerekli tedaviyi yapacak doktorumuz Seni mahkemede savunacak avukatımız arabanıda sanayide tamir edecek ustamız bile var  :) üzme sen kendini tekrar geçmiş olsun...
çok değerli ahmet bey inanın kendınız yaptıgınız cok farklı oluyor aksama kadar yuzlercesıne gıdıp goruyoruz haklısınız kacan soforler akolluler neler neler o anda ınanın sağlıkcı oldugumu unuttum bacak ıyı durumda sadece kılolu oldugu için yag bındırmıs ondan kırılmıs carpmaylada cok etkısı yok cok sukurki ampute felan değil işte biliyorsunuz bundan sonra üzerine basmaması dıkkat etmesı gerekıyor kalmıskı bole bı ailenin o çocuga nekadar bakacagıda muallakta eskişehir sevgiler saygılar

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
İşin psikolojik boyutu kötü gerçekten ama ben sizin içinizi rahatlatayım biraz.

İşin hukuksal yönünden korkmanıza gerek ceza davasında hiçbir şey çıkmaz en kötü senaryoyu çıkarsak bile en kötü ihtimalle hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilir.

Tazminat kısmına gelirsek tamamen kusur oranına göre işleyecek bir durum var ortada olay tamamen sizin anlattığınız şekildeyse %20 oranında size kusur çıkacaktır. Benim size tavsiyem bulabilirseniz güvenlik kameralarına başvurun, eğer olay yerini gören mobese kamerası varsa savcılığa başvurup hemen delil olarak toplanmasını isteyin, bir de bulabildiğiniz kadar lehinize tanıklık yapacak kişileri bulmaya çalışın. İşin doğrusu korkacak çok fazla bir şey yok olan olmuş kendinizi de fazla üzmeyin. Tazminatı da sizin trafik sigortanız ödeyecektir(alkollü değilseniz) size manevi tazminat davası açabilirler o da maksimum 5-10 bin TL arasında olur. Ama siz de karşı dava açmakla karşı tarafın üstüne gidip davadan vazgeçirebilirsiniz. Bir avukat olarak size tavsiyelerim bunlar, ilerleyen süreçlerde yardım isterseniz mesaj atmanız yeterli dilerseniz telefonumu da veririm, yardım etmeye çalışırım(bedelsiz olarak). Geçmiş olsun
öncelikle geçmiş oldun.. maalesef hepimizin başına gelebilecek bir olay Allah Kimseye yaşatmasın..
yazmadan evvel okuyayım muhakkak bir meslektaşım yardım eder diye düşünmüştüm.. yanılmamışım.. meslektaşımın belirttiği her hususa aynen katılıyorum.. eğer davadan vazgeçmez ise karşı taraf, siz de muhakkak bir avukat ile kendinizi mahkemede temsil ettirin..
işin vicdani boyutuna gelecek olursak sizin hiçbir kusurunuz yok.. tabii ki üzüleceksiniz bu gayet normal.. ama araç kullanmaktan vazgeçmeyin.. sonuçta sizin yapacağınız bir şey yoktu.. tekrar geçmiş olsun...

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iurista link' Alıntı:
öncelikle geçmiş oldun.. maalesef hepimizin başına gelebilecek bir olay Allah Kimseye yaşatmasın..
yazmadan evvel okuyayım muhakkak bir meslektaşım yardım eder diye düşünmüştüm.. yanılmamışım.. meslektaşımın belirttiği her hususa aynen katılıyorum.. eğer davadan vazgeçmez ise karşı taraf, siz de muhakkak bir avukat ile kendinizi mahkemede temsil ettirin..
işin vicdani boyutuna gelecek olursak sizin hiçbir kusurunuz yok.. tabii ki üzüleceksiniz bu gayet normal.. ama araç kullanmaktan vazgeçmeyin.. sonuçta sizin yapacağınız bir şey yoktu.. tekrar geçmiş olsun...
Kesinlikle katılıyorum.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok büyük geçmiş olsun. Buraya kadar tek tek okudum, arkadaşlar çok doğru şeyler yazmışlar. Tıpkı söylenenlerde olduğu gibi dik durun, ve parazitlere meğil vermeyin. Ne derlerse desinler hiçbir şey yapamazlar. Dik dururken ve gerekirse karşı tarafı terslerken vicdanınız kesinlikle devreye girmesin çünkü (anlattığınız kadarıyla) sizin vicdanınız Allah katında rahat olmalı bana göre. Gerisi önemli değil!!!

Karşı taraf olayın rengini değiştirmiş ve vicdan kavramını yok saymıştır. Bu yüzden vicdanınızı devreye sokup karşı tarafa asla ama asla prim vermeyin. Gerekirse sonradan kendi isteğinizle yardımcı olur ve vicdanınızı bu şekilde rahatlatırsınız ama şu aşamada asla eğilmeyin.

Tekrar çok geçmiş olsun, kafanıza takmayın zaman her şeyi unutturacaktır. Şuan kendinizi hiç yıpratmayın. Her şey olacağına varır, ötesi yok! İnşallah tertemiz bir şekilde bu işin içinden çıkacaksınız.

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun, yanlış hatırlamıyorsam yönetmelik gereği servis araçların da önde,arkada, sağda, solda ve araç içerisinde sürekli kayıt yapan kameralar olması lazım, üzerinden fazla zaman geçmeden bu kayıtlara ulaşmanız sizin yararınıza olabilir.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamkan link' Alıntı:
Büyük geçmiş olsun, yanlış hatırlamıyorsam yönetmelik gereği servis araçların da önde,arkada, sağda, solda ve araç içerisinde sürekli kayıt yapan kameralar olması lazım, üzerinden fazla zaman geçmeden bu kayıtlara ulaşmanız sizin yararınıza olabilir.
Bir okul yöneticisi olarak söylemem gerekirse yönetmelikte böyle bir kamera zorunluluğu mevcut değil.  general_Shame_on_you