birşey olurmu?

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün gece bakırköy sahilden geliyordum samatyaya dogru. bi ambulans geldi kafasına göre siren yakıyo yol açıyo..yol verdım arkasına geçtm bende gidiyoruz sol şeritte.. tabi bu piknikçi müsfetteleri sağ şeride araçlarını park edip gitmişler tek şeride düşüyo yol :mad: herneyse ambulans birden durdu frene bastı bende frene basınca birden araba kaymaya basladı sağdanda bi piknkçi çıkıyordu 2sinden birine wurucaktım şans eseri %1 lik bi kurtulma payı wardı diyebilirim ve çarpmadım ama ambulansla basladık sözlü kavgaya
biraz tartıstıktan snra çek saga falan demeye basladık yedikule benzinliğe çekti o ben ışıklarda beklıyodum.ve benzinliğn orda hep çevirme vardı çevirmeye girmemek için devam ettım gitmedım.
egerki ambulans plakamı almıssa bir şey olurmu bi sorun ceza vb şeyler gelırmı?

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adam o an seninle dövüşmek istemiş. durmadığın iyi olmuş. sanmıyorum bu vatandaş plakayı alıpta senle uğraşmaz. hıncını almak istemiş o kadar unutur gider.

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla onu orda tanınmaz hale getirirdik hem ambulansta var :) ama bi kaç şey eksık araçla ilgili çevirmeye girmedik oda polslerın oraya dogru gitti

bütün suç o piknikçilerin valla.. bidaha sahilden geçerken hepsnin arabasnı spreyle boyıcam

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç bişe olmaz ambulans şoförünün öyle bi yetkisi olamaz ;)

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ambulansda hasta yoksa (ki seninle laf dalaşına girdiğine göre yok) o ambulans kafadan suçlu ve sorumlu.. Asıl sen o ambulansın plakasını hem sağlık müdürlüğüne hemde trafik şubeye bildirmelisin.

Acil vakaya giden KIRMIZI KUŞAKLI ambulanslar ile arkadaki hasta kabininde acil hasta bulunduran KIRMIZI KUŞAKLI ambulansların yol hakkı var. Acil vakaya giden ambulansın şoför kabininde tıbbi personel olur; vakayı arkadaki hasta kabininde taşıyan ambulansların şoför kabininde tıbbi personel BULUNAMAZ. Sadece 1 hasta yakını bulunabilir.

Eğer vakaya gitmiyorsa, vakadan dönmüyorsa ambulanslar siren-reflektör-döner lamba gibi uyarıcı aparatları çalıştıramaz. Yaparsa pek çok cezai yaptırıma maruz kalır; özel ambulans ise sertifikası iptal edilir.

Keşke sizinle laf dalaşı yapıp, HASTANIN CANINI HİÇE SAYABİLEN o ambulansın plakasını alsaydınız.. Görevini kötüye kullanmaktan idari soruşturmaya maruz kalırdı; trafiği tehlikeye sokmakdan trafik cezasına maruz kalırdı; resmi aracı uygunsuz kullanmaktan ayrıca cezaya maruz kalırdı; resmi değil özel ambulanssa şirketi ceza alır..

Bu durumlarda evvela 112 ye sonrada 155 e bildirim yapın ; ilk fırsatta da il sağlık müdürlüğüne başvurun..

Bilinmesi için söyleyim;
Mesela hastanız için ambulans çağırdınız; gelen ambulansın tıbbi personeli arka kabine değil , öne şoförün yanına oturursa da bu büyük suçtur. Heleki doktorun öne oturması görevden uzaklaştırmaya kadar gider.

Son düzenleme:

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En fazla ceza gelir adrese oda çok zor..Öyle olsa herkes gıcık olduğu adamın plakasını versin polise, polis ceza kessin..Olmaz bi şey.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her suçlama için ispat veya delil gerekir. Yanlız geçiş üstünlüğüne haiz bir araç her zaman maça 1-0 önde başlar. O nedenle birbirinizden şikayetci olduğunuzda geçiş üstünlüğüne sahip olan araç göreve gittiğini/görevden döndüğünü ispatlarsa sizin ceza alacağının gün gibi ortada. Diğer taraftan geçiş üstünlüğüne haiz bir aracın arkasından giderek avantaj sağlamak durumu da etik olarak tartışılır. Işıklarda durmayan, kavşaklara geçiş üstünlüğünü kullanarak hızla giren bir aracı takip etmek de yürek ister ki sonuç ortada.