Bisiklet taşıyıcı?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba. Henüz bisiklet almadık ama eşimle 2 bisiklet alıp biraz spora yönlendirmeyi düşünüyoruz kendimizi. İkiz bebeklerimiz için de birer koltuk alıp en azından bir farklı aktivite olsun planları yapıyoruz.

Sormak istediğim şu. Araçlarda çeki demirine bağlanarak takılan bu aşağıda linkini gönderdiğim aparat nasıl birşey? Bu tarz bir aparat kullanan var mı?

Sanırım bunların stop lambaları vs. var. Bunun için bir jack bulunuyor mu araçlarda? Plaka da takmak lazım gibi görünüyor. Bilgisi olan varmı bu konuda?

Bisiklet Taşıyıcı

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

Linkteki taşıyıcı için araçta çeki demiri ve belgesi olmalı. Tabiki birde 12V soketi.

Ben 3-4 sene evvel Hepsiburada' dan 40 TL' ye 2 bisiklet kapasiteli taşıyıcı almıştım ve 5-6 sefer uzun yolda, 1-2 sefer şehir içinde kullandım. Bazı kısımlarına çizik olmaması açısından bez ve lastik parçaları koydum.

Bence 100-150 TL arası benim kullandığım tip taşıyıcılardan daha gelişmiş olup kaliteli olanlar işinizi rahatlıkla görür.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

Linkteki taşıyıcı için araçta çeki demiri ve belgesi olmalı. Tabiki birde 12V soketi.

Ben 3-4 sene evvel Hepsiburada' dan 40 TL' ye 2 bisiklet kapasiteli taşıyıcı almıştım ve 5-6 sefer uzun yolda, 1-2 sefer şehir içinde kullandım. Bazı kısımlarına çizik olmaması açısından bez ve lastik parçaları koydum.

Bence 100-150 TL arası benim kullandığım tip taşıyıcılardan daha gelişmiş olup kaliteli olanlar işinizi rahatlıkla görür.

Evet thule un bir çeki demirine montaj yapılabilen ve uygun fiyatlı bir taşıyıcısını buldum. Sanırım bu daha mantıklı. Ancak alacağımız dağ bisikletleri 14 kilo ve bir de bebek koltukları olacak. Bu taşıyıcı maksimum 30 kg taşıyormuş sanırım. Sorun olur mu diye düşünmüyor değilim.

http://www.decathlon.com.tr/xpress-bisiklet-taiyici-id_8176983.html

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında taşıyıcılardaki demir aksamda sorun yok taşır fakat bağlantı yapılan gergi kemerleri ve dikiş yerleri sorun olabilir. Olmadı 3 bisiklet kapasiteli taşıyıcı alın ve 2 bisiklet atın üstüne. En azından kafanız rahat olur.

Bu arada ben 40 TL' ye aldığım taşıyıcı ile bir dağ bisikletini 4 saatlik uzun yolda götürdüm ara sıra hız yaptım hiçbir sorun yok. Zaten olması için bağlı olduğu bagaj kapağının menteşelerden çıkması lazım ki çok zor bir durum. Ayrıca gergi kemerleri biraz esnek ve araç hoplama zıplama durumunda kesme, kopma yapmıyor. Çizik olmaması için bez vs.. şart.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında taşıyıcılardaki demir aksamda sorun yok taşır fakat bağlantı yapılan gergi kemerleri ve dikiş yerleri sorun olabilir. Olmadı 3 bisiklet kapasiteli taşıyıcı alın ve 2 bisiklet atın üstüne. En azından kafanız rahat olur.

Bu arada ben 40 TL' ye aldığım taşıyıcı ile bir dağ bisikletini 4 saatlik uzun yolda götürdüm ara sıra hız yaptım hiçbir sorun yok. Zaten olması için bağlı olduğu bagaj kapağının menteşelerden çıkması lazım ki çok zor bir durum. Ayrıca gergi kemerleri biraz esnek ve araç hoplama zıplama durumunda kesme, kopma yapmıyor. Çizik olmaması için bez vs.. şart.
Bundan bende aldim 40 TL ye , 2 defa falan kullandim gayet kullanisli ben 6 saatlik yol yaptim tek kotu yani bagaj kapagini acamamaniz. Bence en guzeli arac tavanina takilan turden bir aparat.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu tchibo dakini iyi ki almamışım ki onun için proje çizdirip arka römork demiri taktırmak gerekiyor muş. Aslında çok büyük kolaylık. Thule un 200 tl ye 2 bisikletlik olanı var. Harika. Ancak ne yazık ki 1500-2000 tl verip römork çeki demiri taktıramam şimdi. Uzun iş.