bizi resmen kazıklamışlar...

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ooo iyimiş tuvturk boyle birşey sağlıyorsa, hiç duyulmamış bir konu, helal olsun tuvturke, aldıkları 150 liranin işe yarar bir soruna faydası olduğunu görmek çok güzel :D

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet soğudum ben bu arabayı 140.000 de die aldım yoksa 300.000 e dayanmıs arabayı almazdım...aldığım galeriye söyledim param yok şuanda dedi bende ayın 31 ine kadar tamamlamasını rica ettim...

Hadisinler ordan (aslında bunun küfür şeklini tahmin edebiliyorsundur arkadaşlara ayıp olur diye böle yazdım) 15-20 lira paraları yoksa kenarda hiç yapmasınlar bu işi.KAldırıp atsan kasasında 50 milyar para yoksa bende kemal değilim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok gecmıs olsun umarım hakkınızda ıyı sonuclanır... Valla bızımkıler ev almak ıcın arabayı satıp ayaklarını yerden kesıcek bıseyler bakıyorlar bende cok korkuyorum 2. el almaya brodway falan dıyordu babam ama karsı cıktım golf MK2 falan bakıyordum ama en ıyısı broadway olcak gıbı ben boyle bı yukumluluge gıremem bide bozuk falan cıkar :/ ıkıncı el pıyasası cok pıs cunku...

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık son 1 yıldır, Tramer 5664'e atılan mesajlara cevap olarak Tüvtürk'ten alınan bilgiler de geliyor. aracın yapmış olduğu kazalardaki hasar tutarlarına ek olarak aracın muayene ve km bilgilerini içeriyor...

bu arada başka bir forumda bir üyenin başına gelen olayı kısaca :

araç muayene için Tüvtürk'e gidiyor ve aracın km bilgisi sisteme 130.000km girilmesi gerekirken 330.000km giriliyor. şahıs aylar sonra kendi aracını kontrol etmek için 5664'e msj atıyor. 330.000km yi görünce şok oluyor. asıl sorun ise bundan sonra gelişiyor. Tüv Genel Merkeze yazılı ve sözlü olarak defalarca başvurmasına rağmen hiçbir sonuç alamıyor. km bilgisi kayıtlarda 330.000 olarak kalıyor.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdi burada bu konuları okuduğumda tüylerim resmen diken diken oluyor. Aracımı satıp başka araçlar alma düşüncesi olmama karşın artık. Bu konulardan sonra en azından aracımın huyunu suyunu biliyorum diyorum. Elimizdeki aracımızdan da olmayalım durduk yere... sıfır alana kadar binmeye devam.
Benim kafadansın :). Üçkağıtçıların kol gezdiği bir ülkede ikinci el bir eşya almak için bir değil bin kere düşünmek lazım. O nedenle şimdilik "benim eskim elin yenisinden bin kat daha iyidir" diyerek kendimi avutuyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim kafadansın :). Üçkağıtçıların kol gezdiği bir ülkede ikinci el bir eşya almak için bir değil bin kere düşünmek lazım. O nedenle şimdilik "benim eskim elin yenisinden bin kat daha iyidir" diyerek kendimi avutuyorum.

Abi yani düşünmemek elde değil. Şimdi bindiğim aracın motorunu 150 000 sıfır yaptırdım. Şu anda araç 165 000 de iki yılda bu kadar oldu. Aracın şanzuman yağından tut aklına gelen her bakımları zamanında yapılmakta. Aracın huyunu suyu biliyorum. Şimdi aracı vereyim de bir araç alayım desem ne çıkacağı belli değil. Eğer ki şahsen bir araç alsam sanırım 5000TL harcamayı da göze almam gerek. Ya değilse hayatta binemem orama burama batar o araç :D

Durum böyle olunca da benim kendi aracım çok ama çok iyi diyorum. Sadece araca kıl oldum nokta çok yakması ama oda değer yaw... başıma iş almaktansa yaksın sorun değil :rakir:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi yani düşünmemek elde değil. Şimdi bindiğim aracın motorunu 150 000 sıfır yaptırdım. Şu anda araç 165 000 de iki yılda bu kadar oldu. Aracın şanzuman yağından tut aklına gelen her bakımları zamanında yapılmakta. Aracın huyunu suyu biliyorum. Şimdi aracı vereyim de bir araç alayım desem ne çıkacağı belli değil. Eğer ki şahsen bir araç alsam sanırım 5000TL harcamayı da göze almam gerek. Ya değilse hayatta binemem orama burama batar o araç :D

Durum böyle olunca da benim kendi aracım çok ama çok iyi diyorum. Sadece araca kıl oldum nokta çok yakması ama oda değer yaw... başıma iş almaktansa yaksın sorun değil :rakir:

abi sıfır araç bütçesine ulaşana kadar bildigimiz arabaya binmeye devam ;) en mantıklısı bu ... Kim ne derse desin 2. el bana hiçte mantıklı gelmıyor...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklınızda olsun vw grubunda km düşüklüğünü anlamanın en kolay yanı vag com dur..
vw grubunda 5 tane beyin vardır..teker km sayacı,şanzıman km,çalışma saati,kadran beyni..
bu arabalarda km yi düşürdüğünüzde ya 5 beyini birden ayarlayacaksınız ki çok maliyetli oluyor bu,çoğu kimsede bununla ilgilenmediğinden direk km beyninden düşürrüyor ve araç vagcom da bağlıyken verilerin birbirini tutmadığı bariz bir şekilde belli olur....biri parisi gösteriri diğeri venediği... vvw alacaksan bağlayacan yani vagcom a...
ama dert etmeyin diyebilirim...arabanız bakımlıysa hor kullanılmamışsa gerisi yalan...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç oldu ama sonunda tüvtürkünde bilgilerini tramerle paylaştığına çok sevindim. Gerçi insanımız muayeneden muayeneye km ile oynamaya başlar şimdide.. artık nerdeyse bakkalda bulunur oldu km değiştiren cihazlar

ben kendi aracımın plakasını yazdım yolladım 2 kere muayeneye girmesine rağmen km bilgisi gelmedi; HASAR PLAKA yazıp yollayınca geldi.

Son düzenleme: