Bobin tamir.. esp uyarısı

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Ustam iyi akşamlar.. Ben dün bobini çıkardım böyle bobin lastik altındaki plastik kısımlarda çatlama vardı onları japon yapıştırıcı ve bant ile yapıştırdım ve bobin telini ve içini böyle bez ile bide Wd40 ile temizledim.. Bugün taktım araba güzel çalıştı ama biraz ilerde esp ışığı yandı.. Bujiler bir ay önce sıfır taktım.. Geçenlerde bobinin sadece birini çıkarıp bant yapıp temizlemistim araba çok güzel olmuştu ve esp falan ısıgi yanıyordu geçen günde hepsini çıkarayım temizleyim bant yapıp daha sağlam olsun dedim Bu sefer söylediğim gibi oldu.. Sorun o bantlardan mi acaba söküp onları çıkarayım mi yoksa temizledigım için mi öyle oldu Wd40 ile..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bobinin bujilere giren kısmı bantla ve japonla yapıştırılmaz ısı dan dolayı erir japonca eskisinden yine ısıdan dolayı daha kötü hale getirir WD40 yağlıdır temizleme işlemi yapılmaz bujiye geçen kısmı muhtemelen bozulmuştur siz önceden sokete iyice bakın bobinin

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Bobinin bujilere giren kısmı bantla ve japonla yapıştırılmaz ısı dan dolayı erir japonca eskisinden yine ısıdan dolayı daha kötü hale getirir WD40 yağlıdır temizleme işlemi yapılmaz bujiye geçen kısmı muhtemelen bozulmuştur siz önceden sokete iyice bakın bobinin
Soket derken anlamadım. Sokette üstte onu da özel bir elektirik spreyi ile temizledim. Hani başka nasıl yapabilirim anlamadım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Soket derken anlamadım. Sokette üstte onu da özel bir elektirik spreyi ile temizledim. Hani başka nasıl yapabilirim anlamadım
Bobin temizliği yapılmaz eğer ki çatlak var ise plastik kısımlarında o bobin elektrik kaçırır buda onun zaten zamana bağlı deforme olduğunu işaret eder

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Bobin temizliği yapılmaz eğer ki çatlak var ise plastik kısımlarında o bobin elektrik kaçırır buda onun zaten zamana bağlı deforme olduğunu işaret eder
Bant yapmak o kaçağı kapatmaz mi? Yada tamir etmek. Şuan bir bobin bin tl den başlıyor..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bant yapmak o kaçağı kapatmaz mi? Yada tamir etmek. Şuan bir bobin bin tl den başlıyor..
Hayır üstad zaten motorun sıcağından batn salar kendini ki alevde alabilir düşük ihtimal de olsa