Bosch Fren Balata (Vectra B1)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, bir süredir balataların erimeye yakın olmasından zart zurt abs devreye giriyordu frene biraz yüklenince, artık yol bilgisayarında BRAKE PAD uyarısı verdi, baktım bi ön balatalar felaket durumda, yine tutuyolar ama fazla da gitmeyecekler gibi...Parçacılarda TRW marka ön balatalar 50 lira, ustam bosch marka ön balataları montaj dahil 70 lira olarak söyledi, 60 a bağlarım sanırım ki, bosch ön balata fiyatını bilmiyorum, fikri olan konu altına fişeklerse sevinirim

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
montaj dahil 60TL gayet uygun olacaktır. sadece parça en az 40-45TL dir

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an birçok marka araçta sanayide TRW kullanılıyor. Kaliteli Çin malı ama en az Bosch kadar iyidir. Bence TRW kullanın.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen ay değiştirdim. TRW istedim parçacıda kalmamış bosch olsun dedik 60'tl'ye ön balataları değiştirdik bir de kabloyu yeniledik işçilik 15tl de o toplamda 75 tl tuttu.

karacakayali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili abilerim, benimde frenlerim az tutuyor. özellikle disklerim hiç erimiyor. balatalar trw ama disklerinin ne olduğu belli değil. sesde yapmaya başladı ciyyak ciyyak biraz ısındıktan sonra balatalar.ama diskler hala yesyeni duruyor erime sıfır.ben şimdi disk ve balata değiştirmek istesem komple disklerle beraber mi değişmeli, hangi marka takılmalı. gm-bosch-valeo-trw ??? teşekkürler şimdiden

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Fren tutma meselesi sürücüye göre değişir bazı sürücü anında teker kilitlensin araç kızaklasın ister bazısı ile aracın savrulmadan durmasını... bence sürücülerin istekleri doğrultusunda bir fren sistemi olması biraz zor kazık fren için aracın bir kaç pedala pompala yapmak yeterlidir. Üçünde basmanız durumunda araç zınk diye durur... burada sürücünün dikkat etmesi gereken konu takip mesafesi eğer ki önde gider araca sokulursan sonuç belli... o yüzden diğer sürücülere uymamak ve takip mesafesini korumak can ve mal güvenliği için en önemli unsurdur.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim corsanın orj. kaliperleri LUCAS yani TRW bu mantıkla TRWde en az bosch kadar iyi ama oldum olası bende hiç hoşlanmam TRWden bir kere arkadaşa almıştık o gün bu gündür allerjim var, birde GM bakın derim parçacılarda GM balatalar uygun fiyatlı yada benim gibi EBC greenstuff alabilrsiniz fren performansını arttırmak için zaten bir taktırıyorsunuz 2 yıl gidiyor 130tlde verilebilir.

bu arada sadece boschun fiyatı 70tl diğer yerlerde de montaj dahil 70tl inanılmayacak kadar iyi bir fiyat

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim corsanın orj. kaliperleri LUCAS yani TRW bu mantıkla TRWde en az bosch kadar iyi ama oldum olası bende hiç hoşlanmam TRWden bir kere arkadaşa almıştık o gün bu gündür allerjim var, birde GM bakın derim parçacılarda GM balatalar uygun fiyatlı yada benim gibi EBC greenstuff alabilrsiniz fren performansını arttırmak için zaten bir taktırıyorsunuz 2 yıl gidiyor 130tlde verilebilir.

bu arada sadece boschun fiyatı 70tl diğer yerlerde de montaj dahil 70tl inanılmayacak kadar iyi bir fiyat

EBC greenstuff ne imiş açıklayabilirmisin ? :)