boya kaplama yaptırmak doğrumu...

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanmakta olduğum aracın çok feci bir halde çizilmesi sonucu aracımı gösterdiğim bütün oto kaporta boyacılar aracımın boyanması gerektiğini söylediler,bunun yanında boyatmayıp boya kaplama yapılabileceğini de söylediler,çevremdeki arkadaşlarda boya kaplatması yaptırmamı önerdiler,daha önceden boya kaplatma yaptıran varmı yada bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sattığım taksicilere hep kaplama yaptırttım. çokda memnunlar.
ancak 2 çeşidi var 1 tanesi ucuz ve 1-2 yıl ömürlü, 2.si pahalı ve 4-5 sene ömürlü. kenarlarından AMA ÇOK YAKININDAN HUSUSİ tazzikli su tutulmassa kesinlikle kalkmaz.
ben pahalı olanı öneririm. yapan kişinin ustalığıda çok önemli. yakınınızdaki taksicilerden yapılacak yer olarak fikir alın.

gelelim ticari olmayan meseleye, bir müşterim düşman edinmiş ve yeni arabası ustaca çizilmişti. boyattı mecburen. 2 gün sonra gene aynı. gene boyattı. 2 gün sonra gene aynı. dedim kaplama yaptır. o nasıl felan derken beğendi yaptırdı.
ama renk farkı olucak, renk tonlamaları kısıtlı. bunlara dikkat etmeniz lazım. komple yaptırmanız tonlamayı ortadan kaldırır. bazı kavislere tam oturamıyor ve oralara yapmıyorlar (yırtılıp kalkıyor diye).

müşterim ne oldu derseniz. kaplamadan sonra gene çizildi ama 20 tl ye tamir ettiler. gene çizildi gene tamir bundan sonra yapanda usandı bıraktı. kaplamayla duruyor arabası. satarken boyatcak.

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim CHEVYPOLAT,ben aracımı komple kaplama yaptıracağım ve kaliteli olanı düşünüyorum...

vectrateam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bi ara dusunmustum ama cesaret edememistim kaplama yaptiktan sonra maliyeti ile ilgili bilgi verebilirseni sevinirim

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çevremden de araştırdığıma göre yaptırdıktan sonra herhangi bir bakım veya cilası vb. bakımlarının olmadığını tekrar bu kaplamayı kaldırırken de aracın orijinal boyasına herhangi bir zarar vermediğini duymuştum

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle hiçbir zararı yok, hatta boya güneş görmediğinden yaşından diri gözüküyor. bide kaplama kalktıkdan sonra pasta cila yedimi sıfır gibi duruyor.

maliyeti izmitde ucuzlar 500, pahalılar 700 ama iyi ustada.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kaplama işi nasıl birşey? Sticker gibi mi? Arabanın rengini tamamen değiştireiliyorm uyuz bununla ?

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bıldıgım yapıstırma ama kalıtelıı yaptıran arkadasım oldu ve guzelde oldu ama bıraz malıyetlı 10 sene garanty verıyormus dedıgıne gore

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
ebt-6045.jpg

YSJ_GSİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu GTR ı dün gördüm Ne Akıl Arkadaş ya O Kadar para veriosun Yaptırdıın Şeye bak.. 10 20 Lirallık araba deil sonuçta Ama Zevk Meselesi. Konuya döneyim ben Bende tavanıma Düşünüyorum Arkadaşım senin dediin Kaplamayı Aynı Rengi Tuttura Bilirsem kaplatacağım :)