Boya koruma hakkında yardımlarınız gerekiyor.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
glass polishteki polish kelimeli biraz aldatıcı, cam çiziklerine çare olmuyor, sadece temizlik ve kireç lekelerine belli bir yere kadar iyi geliyor. cam çiziğine seryum oksit şart. marka vs önemli değil, ben toz seryum oksit almıştım normal pasta ile karıştırıp kullanıyorum kıvamlı olması açısından. en sert boya pastası camda okşama yapar ancak ;)

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
glass polishteki polish kelimeli biraz aldatıcı, cam çiziklerine çare olmuyor, sadece temizlik ve kireç lekelerine belli bir yere kadar iyi geliyor. cam çiziğine seryum oksit şart. marka vs önemli değil, ben toz seryum oksit almıştım normal pasta ile karıştırıp kullanıyorum kıvamlı olması açısından. en sert boya pastası camda okşama yapar ancak ;)

Seryum oksit sanırım erdem boyada yok. Nereden alırız bunu? Bir de karıştırdığın pastanın ismini ve oranları yazarsan abi sevinirim (Çok sık boğaz ettim ama.. :D)

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
seryum oksiti ben karaköyden kg işi almıştım zamanında(kg fiyatı 150 tl civarlarında) 100 er gr bölüşmüştük forumda. ebayde cerium oxide diye bakarsan 100 gr satanlar var ben tr de 100 gr bulamamıştım. karıştırdığım pastanın markası önemli değil(auto gylm 2b) en ağır bile olsa camda etki etmez tek faydası toz seryumu kıvama getirmek. sadece suyla karıştırırsan pedde, camda ürün durmuyor akıp gidiyor.

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seryum oksiti ben karaköyden kg işi almıştım zamanında(kg fiyatı 150 tl civarlarında) 100 er gr bölüşmüştük forumda. ebayde cerium oxide diye bakarsan 100 gr satanlar var ben tr de 100 gr bulamamıştım. karıştırdığım pastanın markası önemli değil(auto gylm 2b) en ağır bile olsa camda etki etmez tek faydası toz seryumu kıvama getirmek. sadece suyla karıştırırsan pedde, camda ürün durmuyor akıp gidiyor.

Sonax'ın cam cilasını da övüyorlar.. bir kaç deneme yapan görmüştüm ve sonuç iyiye benziyordu.. Bulabilirsem dediğin gibi 100gr alırım yoksa sonax'a bakacam :D

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üzerinde seryum oksit içerikli diye yazanını al. siyah renk bir kutusu vardı yanlış hatırlamıyorsam. diğeri işe yaramaz ;)