Boya Koruma

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;Boya koruma yaptırmıştım.(auto king) NE kadar sürekliliği vardır.İlk teslim aldığımda elimi boyaya sürdüğümde kadife gibiydi şimdi ise eskisi gibi.Boya korumanın olup olmadığı nasıl belli olur.VAr mı bilen.Gidip boğazlarına sarılacam :D zira daha 2 ay oldu.Boyanın üzerinde yıkandıktan sonra kireç izleri kalıyor dikkatli bakınca.Boya korumalı bir araçta bu olmamalı gibi geliyor bana haklımıyım.(bu arada aracım siyah)
Araç üzerinde olan kireç izerini pratik yolla nasıl yoık ederim bunu da bilen varsa bi söylesin bari de tam olsun.:)
Bu arada auto king e gitmeyin derim ..

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer aracınızı normal sabunla yani yıkamacıların kendi sabunuyla yıkatıyorsanız, hatta sünger yerine birde fırça kullanılmışsa, bundan dolayı olabilir..

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer aracınızı normal sabunla yani yıkamacıların kendi sabunuyla yıkatıyorsanız, hatta sünger yerine birde fırça kullanılmışsa, bundan dolayı olabilir..

evet arkadas dogru söyLemiş oto şanpuanına gerenk yok git marketten bi bebek şanpuanı aL onla yıka bana ziebart ta çalışan biri söylemisti bebek şanpuanıyla yıkamamı hatta biz patronun arabasını bile böyle yıkıyoruz demisti.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;Boya koruma yaptırmıştım.(auto king) NE kadar sürekliliği vardır.İlk teslim aldığımda elimi boyaya sürdüğümde kadife gibiydi şimdi ise eskisi gibi.Boya korumanın olup olmadığı nasıl belli olur.VAr mı bilen.Gidip boğazlarına sarılacam :D zira daha 2 ay oldu.Boyanın üzerinde yıkandıktan sonra kireç izleri kalıyor dikkatli bakınca.Boya korumalı bir araçta bu olmamalı gibi geliyor bana haklımıyım.(bu arada aracım siyah)
Araç üzerinde olan kireç izerini pratik yolla nasıl yoık ederim bunu da bilen varsa bi söylesin bari de tam olsun.:)
Bu arada auto king e gitmeyin derim ..
boya koruma 1 yıldır,sürekliliği iyi atıldığı taktirde.3kat atılır.eğer katlardan ilk atılanı ince ya da herhangi bir kat eksikse 2-3ay içinde koruma çok az kalır.boya korumanın boya üzerinde varlığını anlamak için,yıkanmış ve kurulanmış temiz bölge dokunduğunuzda kayıyorsa eliniz,koruma vardır.bu söylediklerim,boya koruma yapıldıktan sonra araç cilalı şampuan ve süngerle yıkanıyorsa geçerli.pril,sabun benzeri malzemelerle 3-4 defa yıkanma sonucu kalmaz koruma boyada..kireç izleri için pamuk ve cilalı pasta kullanılabilir gölge,serin olan bi yerde.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadas dogru söyLemiş oto şanpuanına gerenk yok git marketten bi bebek şanpuanı aL onla yıka bana ziebart ta çalışan biri söylemisti bebek şanpuanıyla yıkamamı hatta biz patronun arabasını bile böyle yıkıyoruz demisti.
bebeğim benim arabam diosun:D

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kireç lekesine kesin çözüm sirkedir. yumuşak bir beze sirke dökerek arabanızı ovalayınız. bunu da nerden duydugumu unuttum ama camlarda deniyorum ve fayda ediyor. resmen cam gibi oluyor :D

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kireç lekesine kesin çözüm sirkedir. yumuşak bir beze sirke dökerek arabanızı ovalayınız. bunu da nerden duydugumu unuttum ama camlarda deniyorum ve fayda ediyor. resmen cam gibi oluyor :D

doğru diyorsun Melih, bizim evin orda da bahçe görevlileri çimleri sulamak yerine arabaları suluyorlar, araçta da kireç lekeleri oluyor..

sirkeli su yada direk sirke, kesin çözüm...

kerem0667

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya koruma ortalama 1 yıl gidiyor.Würth yaptırdım.Cilalı şampuan ve sünger ile yıkatıyorum.Arabanın kaportası cam gibi duruyor.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya koruma ortalama 1 yıl gidiyor.Würth yaptırdım.Cilalı şampuan ve sünger ile yıkatıyorum.Arabanın kaportası cam gibi duruyor.
bi de 3-4 ayda bir koruyucu ve parlatıcı cila tarzı malzeme uygula boyanın üstüne,daha güzel görünür,zamana meydan okur boyanın sağlığı..

kerem0667

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi de 3-4 ayda bir koruyucu ve parlatıcı cila tarzı malzeme uygula boyanın üstüne,daha güzel görünür,zamana meydan okur boyanın sağlığı..

Yaptırdığım yer,kıştan sonra gel cilalıyalım dedi.Benim aracımın rengi beyaz.Fakat boyuma koruma yapan kişi ilk gördüğünde rengi biraz sararmış dedi.Bende sararma göremiyorum sen nasıl görüyosun diye ustaya söylüyodum.Boya koruma ve cila yapıldıktan sonra arabanın rengine inanamadım.Arabam hakikaten sararmış.Kar beyaz oldu.