Bozuk yolda 500 metre

mefistom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ilk kez araç sahibi olduğum için biraz bilgisizim kusuruma bakmayın lütfen.
Bugün yanlışlıkla bozuk bir yola girdim ufak tefek çukurların çok olduğu bozulmuş asfaltta ne yazık ki 500 metre gitmek zorunda kaldım. Hızım 20 civarındaydı. Bunun araca ciddi bir zararı olur mu? Aks ya da amortisörleri kontrol ettirmeli miyim?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç bir halt olmaz... o kadar emanet parçalar değil zaten ;) sür gitsin.

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ilk kez araç sahibi olduğum için biraz bilgisizim kusuruma bakmayın lütfen.
Bugün yanlışlıkla bozuk bir yola girdim ufak tefek çukurların çok olduğu bozulmuş asfaltta ne yazık ki 500 metre gitmek zorunda kaldım. Hızım 20 civarındaydı. Bunun araca ciddi bir zararı olur mu? Aks ya da amortisörleri kontrol ettirmeli miyim?

oooo sen bide benim bulunduğum yeri yani kayseri sarız ilçesinin yollarını bi görsen eskiden amiral battı diye bi oyun vardı mayınlara düşmemen gerekiyordu işte aynen bende öyle çukurlara düşmemek için resmen araca takla attırıyorum. ben 1,5 yıldır kullanıyorum sorun yok. devammm....

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba bu sonuçta suda yüzmüyor veya havada uçmuyor, amortisörlerin ve lastiklerin amacı darbe emmektir, hiç bişey olmaz. Ben yalovaya giderken yol çalışması sebebiyle 10km stabilize yolda ilerledim, takır tukur hiç bişi olmadı :D

mefistom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili dostlar, yorumlarınız içimi rahatlattı. Çok teşekkürler.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskiden bir tabir vardı. Arabaya bozuk yolda lazım civataların sıkışması için derlerdi. Kel alaka ama sanırım anlatılmak istenen kolay kolay yüksek hızda gitmediğin sürece bir şey olmaz..:D

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bende, benim aracım çok kıymetli sanırdım.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okadar bozuk yolda giden araç derhal elden çıkarılmalı.

Şaka biryana hiçbirşey olmaz. Süspansiyon sizin kullandığınız yollardan daha zorlarına dayanacak kadar sağlamdır inanın. Yoksa en ufak bir çukur tümsekte yolda kalırdık. Stabilize köy yollarında çok orta sınıf araç kullanılıyor hala. Düzenli bakım yapılırken alt kontrol edilirse yeterlidir.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiçbirşey olmaaaaz merak etmeyin :)