"Brake" ikaz lambası

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: "Brake" ikaz lambası

bahadirusta link' Alıntı:
bende daha allaha şükür bir tane bile arıza lambası yanmadı şimdiye kadar ama eminim bunu yazdım ya en kısa zamanda bendede çıkar..
şetanın kulağına kurşun :)  hatta bizim astra için  anca füze roket nükleer bomma yeterli olur :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: "Brake" ikaz lambası

daha onceki topikte de dedim ya.... su baskı balata olayından sonra Dizel Partikul Filtresinde bir bomba bekliyorum.  031blaa

liva1502

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
2011 model astra j manuel enjoy plus aracımı alalı 2 hafta oldu. Öncelikle söylemek gerekirse araç çok güzel bir araç ve ne kadar güzel olduğunu başka bir araca bindiğinizde anlıyorsunuz. Şu anda 280 km'de. Bundan bir hafta önce düşük bir hızda geyet normal bir şekilde giderken yine normal bir şekilde fren yaptığımda ön paneldeki ekranda uyarı sesi eşliğinde "Servis: Fren Destek Sistemi" diye bir uyarı yazısı yanmaya başladı ve aynı anda yine ön paneldeki devir göstergesinde "BRAKE" ikonu da kırmızı bir şekilde yanmaya başladı. Frenin tutmaması gibi bir durum yoktu ama her ihtimale karşı sağa çekip kontağı kapattım ve biraz bekleyip tekrar çalıştırdım. "BRAKE" ikonu hiç sönmedi. Bunun üzerine randevu alıp birkaç gün sonra aracı servise götürdüm ve 2-3 saat süren araştırmadan sonra frenlerle ilgili herhangi bir problem olmadığını, ikazın kapatılması için yeniden program yükleyeceklerini belirttiler. Asıl önemli olan konu şu, servis görevlisi bu problemin sebebini bilmediklerini ve daha önce de bir kullanıcının aynı problemle servise başvurduğunu, hata kodlarını Almanya'ya göndereceklerini ve gelecek cevaba göre hareket edeceklerini belirttiler. Bu süre zarfında aracı kullanmamda herhangi bir sakınca olmadığını ancak sönen ikaz ışığının tekrar yanabileceğini ve böyle bir durum olursa yine aynı şekilde söndürüleceğini ve şimdilik Almanya'dan cevap bekleyeceklerini belirttiler. Ertesi gün (yani bugün), aynı durumda "BRAKE" ikaz lambası ve ön ekrandaki uyarı yazısı yine yanmaya başladı. Tekrar servise götürmeyeceğim ama servisi bilgilendireceğim. Aranızda böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba ya da bu konuda bildikleriniz varsa paylaşabilirseniz sevinirim.
Meraba ustam aynı arıza benim aracımda da verdi.siz bir çözüm bulabildiniz mi .benim araçda sizin modelin aynısı yardımcı olursanız sevinirim