Bridgestone turanza t serisini nasıl bilirsiniz ?

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceden kullandığım bir lastik ama ebat ve boyları farklıydı. biraz gürültülü bir lastik ve ıslak zeminde gayet başarılıydı. fakat opelde durum ne olur hiç bir fikrim yok. lastiği tecrübe etmiş arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. yazlık alacağım bu arada. araç 3000 km olmadan değiştirmeyi düşünüyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bridgestone turanza t serisini nasıl bilirsiniz ?

T001 mi?

Aynı zamanda Lassa & Bridgestone satışına bakan tanıdık rot balans ustasına göre bilindik Bridgestone üstünlüklerini bu modelde konforla sentezlemişler, kulağa çok etkileyici geliyor.

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben 3 ay kadar önce 4 lastiği de bahsettiğiniz lastikle değiştirdim, daha önceki goodyear'a göre artıları; çok daha iyi yol tutuş ve su tahliyesi inanılmaz derecede daha iyi, hamur daha sert olduğu için yıpranma kolay kolay olmuyor
eksileri; tutuşla birlikte bir miktar daha fazla yaktırıyor, konfor açısından sert olduğu için az da olsa daha konforsuz, bence en önemli eksisi yol sesi konusunda pek başarılı değil.

Eğer sık uzun yol yapıyorsanız çok tavsiye etmem(yol sesinden dolayı) ama genel olarak şehiriçi kullanıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra h aracımda 205 55 16 kullanmıştım.

sert lastik. özellikle uzun yolda stablize asfaltta aşınma diğer lastiklere göre daha az. micheline göre ortalama 5-6 bin km fazla yol yaptım ama sert oluşundan dolayı komforsuz. lastik ısındıktan sonra mükemmel yol tutuşuna sahip bu yüzden kısa mesafe kullanımında fren performansı iyi değil.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler arkadaşlar. şu aşamada yol sesi ortak noktamız demek. yine michelin primacy hb daha olumlu gibi duruyor.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turanza Er300' dü sanırım Astra H için olan, çok sert hamurlu, yağmur performansı iyi bir lastikti. Sesli oluşu ve sertlik konforu etkiliyor fakat senede 30-40.000 km yapıyorsanız ve nispeten bozuk yollar da kullanıyorsanız fiyat performans olarak en iyisiydi diyebilirim. Michelin' de güzel bir lastik 2. tercihimdi, yumuşak oluşu; balon yapmaya ve çabuk aşınmaya sebep oluyor...

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
T001 mi?

Aynı zamanda Lassa & Bridgestone satışına bakan tanıdık rot balans ustasına göre bilindik Bridgestone üstünlüklerini bu modelde konforla sentezlemişler, kulağa çok etkileyici geliyor.

evet doğrudur. t001

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bridgestone Turanza ER300 kullanıyorum. Gerek yol tutuşu olsun fren performansı olsun çok memnunum.
Negatif yönü ise malzemesi sert olduğundan konforu düşük biraz. Hele ki yumuşak kışlık lastiklerden sonra çok sert geliyor.

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

er300'lerden bariz şekilde daha konforlu t serisi tek eksisi yol sesi diğer yumuşak hamurlu lastiklere göre daha fazla, yoksa bridgestone için kayda değer bir gelişme var.

serkanatc10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracımın ilk lastikleri er300'dü ben aldığımda araç 57bin kilometredeydi 13bin kilometrede ben yaptım ve dilek olay tam 70.000 yol yaptı lastikler, değiştirdiğimde diş derinlikleri halen çok iyiydi, ancak doğal olarak lastikte derin çatlaklar oluşmuştu, ve kullandığım süre boyunca en büyük sıkıntım yol sesiydi. michelin almak istedim ama malum bizim aracımıza uygun ebatını  475 liradan aşağı bulamadım, bende uzuuuuun araştırmaların sonucunda petlas velox sport pt741 almaya karar verdim, azmettim Balıkesir, izmir, bursa ve çanakkaledeki hemen hementüm lastikçileri aradım ama bulamadım, tam ümidimi yitirmişken lastiklerden ankarada tanesini 232 liradan buldum, 2 aydır kullanıyorum ve çok memnunum.