Bridgestone Turanza ve Kış Şartları ???

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kışın çok fazla seyahat eden biri değilim. Trakya bölgesindeyim ve aracı zaten kışın kar yağdığında otoparktan çıkartmadım bile doğru dürüst.

Ancak nasip olursa 2-3 hafta içerisinde Allah nasip ederse ikiz bebeklerimiz olacak. Ancak bazı durumlardan dolayı doğum eşimin memleketi olan Balıkesir' de olacak. Ben Çorlu' dayım ve aracı bu hafta Balıkesir' e getireceğim. Sonrasında nasip olursa 1 ay sonra falan bebekleri inşallah Çorlu' ya getirmeyi planlıyoruz.

Size şunu sormak istiyorum. Bu Bridgestone Turanzalar bildiğiniz gibi yaz lastiği diye geçiyor. Bu yoğun kış şartları biraz açıkcası gözümü korkuttu. Acaba kar lastiği alsam mı diyorum. Ancak ikiz bebekler biraz belimi büktü açıkcası. Çok da masraf yapmak istemiyorum çünkü gidiş bir de dönüş olmak üzere (muhtemelen Çanakkale yolu üzerinden) aracı kısıtlı kullanacağım. Ayrıca yolculuk gün ve saati için beni çok da sıkıştıran bir durum yok. Havanın durumuna göre hareket edebilirim.

Acaba bu lastikler kışın hiç kullanılmayak düzeyde bir bir lastik midir? Önerileriniz benim için önemli. Şimdiden teşekkürler.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bridgestone Turanza ve Kış Şartları ???

kaanrevan link' Alıntı:
Arkadaþlar kıþın çok fazla seyahat eden biri değilim. Trakya bölgesindeyim ve aracı zaten kıþın kar yağdığında otoparktan çıkartmadım bile doğru dürüst.

Ancak nasip olursa 2-3 hafta içerisinde Allah nasip ederse ikiz bebeklerimiz olacak. Ancak bazı durumlardan dolayı doğum eþimin memleketi olan Balıkesir' de olacak. Ben Çorlu' dayım ve aracı bu hafta Balıkesir' e getireceğim. Sonrasında nasip olursa 1 ay sonra falan bebekleri inþallah Çorlu' ya getirmeyi planlıyoruz.

Size þunu sormak istiyorum. Bu Bridgestone Turanzalar bildiğiniz gibi yaz lastiği diye geçiyor. Bu yoğun kıþ þartları biraz açıkcası gözümü korkuttu. Acaba kar lastiği alsam mı diyorum. Ancak ikiz bebekler biraz belimi büktü açıkcası. Çok da masraf yapmak istemiyorum çünkü gidiþ bir de dönüþ olmak üzere (muhtemelen Çanakkale yolu üzerinden) aracı kısıtlı kullanacağım. Ayrıca yolculuk gün ve saati için beni çok da sıkıþtıran bir durum yok. Havanın durumuna göre hareket edebilirim.

Acaba bu lastikler kıþın hiç kullanılmayak düzeyde bir bir lastik midir? Önerileriniz benim için önemli. Þimdiden teþekkürler.
Hocam ben hankook yazlıklarla çıktım çıkmaz olaydım, kontrol çok zorlaşıyor ve gaza dokunur dokunmaz pati ye düşüyor hiç tavsiye etmem.. Kesinlikle kış lastiıi alman lazım , petlas tavsiye ederim hayırlı günler keyifli sürüşler :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

ahmetyr link' Alıntı:
Hocam ben hankook yazlıklarla çıktım çıkmaz olaydım, kontrol çok zorlaşıyor ve gaza dokunur dokunmaz pati ye düşüyor hiç tavsiye etmem.. Kesinlikle kış lastiıi alman lazım , petlas tavsiye ederim hayırlı günler keyifli sürüşler :)

Zaten alırsam petlastan başka lastik bakamam fiyatı açısından. Ancak yazlıkları nereye koyacağım. Evde bir tane yer yok, kocaman 4 tane lastik... Bu kadar iş güç arasında aklıma bir de bunlarla kurcalanıyor. Bir an önce karar vermem lazım.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bende de good year efficient grip var. Hayatım boyunca hiç bir aracıma kış lastiği almamıştım, bu aracıma da almadım. Kar yağdığı ilk günden beri aracımla dışarıya çıkıyorum. Ana yolları sakince kullandığınız, çok sık frene basmadığınız durumlarda herhangi bir sıkıntı yok ancak ara yollara girdiğinizde büyük tehlike baş gösteriyor. 2-3 defa büyük kaza atlattım. Allah korudu diyebilirim. Güzergahınız aşağıya eklediğim haritadaki gibiyse yollarda çok sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. 1 ay sonra bebeklerle dönerken de yol şartlarına bakar (ki düzeleceğini tahmin ediyorum) ona göre alır veya almazsınız.

Bebeklerinize şimdiden MAŞALLAH diyelim :)

5737c22e746f15fcf03bdab6c202b896.jpg

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Öncelikle inşallah sağlıklı bebekleriniz olur. Petlas ben de aldım ve aldığım bayi 20 liraya lastik oteli hizmeti sağladı. Böylece lastiği saklama derdi kalmadı.

GT-I9100 cihazımdan gönderildi

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Bende de good year efficient grip var. Hayatım boyunca hiç bir aracıma kış lastiği almamıştım, bu aracıma da almadım. Kar yağdığı ilk günden beri aracımla dışarıya çıkıyorum. Ana yolları sakince kullandığınız, çok sık frene basmadığınız durumlarda herhangi bir sıkıntı yok ancak ara yollara girdiğinizde büyük tehlike baş gösteriyor. 2-3 defa büyük kaza atlattım. Allah korudu diyebilirim. Güzergahınız aşağıya eklediğim haritadaki gibiyse yollarda çok sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. 1 ay sonra bebeklerle dönerken de yol şartlarına bakar (ki düzeleceğini tahmin ediyorum) ona göre alır veya almazsınız.

Düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Güzergah aslında o yoldan da olabilir ancak İstanbul trafiğine girmeden aslında Çanakkale üzerinden gelmek daha da işime geliyor. Sanırım Çanakkale üzerini kullanacağım. O tarafta da hava muhalefeti çok olmaz aslında. Yollar sakindir, aslında sakin olması kışın özellikle kar yağdığında çok iyi bir şey değil, ama karın bu bölgelerde etkili olduğu günlerin sayısı çok fazla değil diye biliyorum.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:

Geçen hafta bu yolun trafiğe kapandığını biliyorsun değil mi Mücom? :)

Gidiş ve dönüşte kafanın rahat olması için kış lastiği şart bence. Uzun sürebileceği söylenen bir kış yaşanacakmış bu sene, dolayısıyla seyahatlerinizi sürekli yerlerin kuru olduğu dönemlere denk getirmek zor olabilir.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt:

inimicus link' Alıntı:
Öncelikle inşallah sağlıklı bebekleriniz olur. Petlas ben de aldım ve aldığım bayi 20 liraya lastik oteli hizmeti sağladı. Böylece lastiği saklama derdi kalmadı.

Aylık 20 tl mi hocam?

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Yok değişimden değişime. Yani yıllık 40 oluyor.