Bu Araba Bu Para Eder Mi ??

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
golf ün zaten midline nını tamamen marka değerinden o kadar pahalıya satıyorlar bomboş midline kütük gibi arabayı o fiyatlara satıyorlar millet geçende vw konusunda yazdımya vw abi al başın ağrımasın zihniyetinde alıyor..onu hiç katma yani..

kiada yarın öbür gün markalaşırsa tam olarak vw gibi bu fiyatlarda hayal olur ..

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hep araba kısmını konuştuk ve parayı emsalleri ile kıyasladık. Sizce bu araba emsallerine bakmaksızın kaç para eder?

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farz edelim şu an Türkiye'de sadece Fiat Palio baz versiyon var ve başka da otomobil satılmıyor. Palio'nun fiyatı da 20.000 TL olsa bu araç için kaç parayı fazladan ödemeyi göze alırdınız?
Şahsen ben bu araca en fazla 25.000 TL verirdim.

2.000 TL otomatik vites eder,
2.000 TL güvenlik sistemleri,
1.000 TL de tasarım ve elektronik donanım.

Toplamda 5.000 lira fark veririm.

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farz edelim şu an Türkiye'de sadece Fiat Palio baz versiyon var ve başka da otomobil satılmıyor. Palio'nun fiyatı da 20.000 TL olsa bu araç için kaç parayı fazladan ödemeyi göze alırdınız?
Şahsen ben bu araca en fazla 25.000 TL verirdim.

2.000 TL otomatik vites eder,
2.000 TL güvenlik sistemleri,
1.000 TL de tadarım ve elektronik donanım.

Toplamda 5.000 lira fark veririm.

böyle saçma hesap kitapp olmaz..

palio ile gidipde venga hiç kıyaslanmaz.. yani sizde abarttınız..

venga dediğiniz araçda 10 tane air bag var.. bas var.. ebd var.. panoramik tavan var.. detaylı yol bilgisayarı var.. hıza duyarlı elektrik takviyeli direksiyon var vitez ikaz uyarısı var. işçilik kalite farkı var.. venganın kasası komple çelik bar kaplama .. venganın ncap testinde aldığı puan 4 yıldız .. üstündeki 1.6 128 beygirlik 6 vitesli motoru multijetden çok daha kaliteli iyi bir motor..
palio dediğiniz araç ncap testinden geçemez bile.. palio dediğiniz araçda ne varki neyini kıyaslıyabilirsiniz..

kaldıki palio 20 bin tl etse bu araç o zaman harbiden 40 bin tl eder sonuna kadarda hakkını verir bu gün bu araca pahalı diyorsak aynı fiyatlarda pek çok alternatif markanın modelinin olmasından kaynaklıdır..

yani sizde vur dedik öldürdünüz venga palio hiç bir şeyiyle kıyaslanamaz..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle saçma hesap kitapp olmaz..

palio ile gidipde venga hiç kıyaslanmaz.. yani sizde abarttınız..

venga dediğiniz araçda 10 tane air bag var.. bas var.. ebd var.. panoramik tavan var.. detaylı yol bilgisayarı var.. hıza duyarlı elektrik takviyeli direksiyon var vitez ikaz uyarısı var. işçilik kalite farkı var.. venganın kasası komple çelik bar kaplama .. venganın ncap testinde aldığı puan 4 yıldız .. üstündeki 1.6 128 beygirlik 6 vitesli motoru multijetden çok daha kaliteli iyi bir motor..
palio dediğiniz araç ncap testinden geçemez bile.. palio dediğiniz araçda ne varki neyini kıyaslıyabilirsiniz..

kaldıki palio 20 bin tl etse bu araç o zaman harbiden 40 bin tl eder sonuna kadarda hakkını verir bu gün bu araca pahalı diyorsak aynı fiyatlarda pek çok alternatif markanın modelinin olmasından kaynaklıdır..

yani sizde vur dedik öldürdünüz venga palio hiç bir şeyiyle kıyaslanamaz..

:alkis::alkis::alkis:

GİDİP GÖRÜP BİNİP KONUŞMAK gerek..

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumları okudumda bu konu hakkında 2 kısı kıayı savunmus bırısı kıa sahıbı dıgerı ısı kıa almaya nıyetlenmıs kısı eger darkmoon arkadsım kıa almaya nıyetlenmesı emınım %100 emınım kıayı bu kadar savunmaz veya MadeN arkadasım kıa sahıbı olmadan once bu konu acılsa ondanda emınım kıa yı bu kadar savunmaz bıraz fanatıkcılıge kacmıs sızınkı benım gozlemledıgım bu dogru veya yanlıs

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumları okudumda bu konu hakkında 2 kısı kıayı savunmus bırısı kıa sahıbı dıgerı ısı kıa almaya nıyetlenmıs kısı eger darkmoon arkadsım kıa almaya nıyetlenmesı emınım %100 emınım kıayı bu kadar savunmaz veya MadeN arkadasım kıa sahıbı olmadan once bu konu acılsa ondanda emınım kıa yı bu kadar savunmaz bıraz fanatıkcılıge kacmıs sızınkı benım gozlemledıgım bu dogru veya yanlıs

yok arkadaşım alakası yok bir ara vengalara bakdım sürdüm showroomada gittim ama bir ara dusterada niyetlendim ben hayatta marka fanatizmi yapmam asla yeri gelir opelide savunurum yeri gelir yerden yerede vururum.. asla ve asla marka fanatizmi yapmam çünkü çok marka değiştiririm misal önceki arabam bmw idi ama ben bmw sevmem neden aldın dersen kelepire geldi kaçırılmıycak fırsattı aldık sürdük.. yani asla marka fanatizmi yapmam..

ama sevmediğim şey şu biri çıkarda 10 airbagli ncap testinden 4 yıldız almış abs edb bas panoramik tavan v.b gibi sağlam iyi bir aracı kia olsun vw olsun opel olsun markanın önemli yok ama giderde gelly ile tata ile palio ile kıyaslarsa ben o markayı savunurum.. vicdanım el vermez haksızlığa dayanamam.. allaha şükür az biraz ucundan araç bilgimiz var sürmüşlüğümüzde var bakma sülalemde tek bende opel var bizim sülale mercedes cidir birkaç audi bmw de olsada ağırlık mercedescidir..

o yüzden tarafsızım yeterki haksızlık edilmesin..

ben senin aracını gidipde doğanla bir tutarsam hoşuna gidermi kızmazmısın.. senin aracının doğandan ne farkı varki desem ..

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Palio ile kıyaslayalım demedim zaten, piyasadaki en baz model olarak Palio'yu ele alıp onun 20.000 TL ettiğini kabul edersek Venga için ne kadar daha para vermeyi göze alırsınız dedim?
Bu iktisat'da değerleme için kullanılan bir yöntemdir. Baz olarak bir ürün alırsınız, tüketicinin yeni ürüne baz ürüne verdiğinden ne kadar fazla ödeyeceğini sorarsınız.

Ben size Euro NCAP den 5 yıldız almış, Skydome Donanımına Sahip, hıza duyarlı elektrik takviyeli direksiyonu olan 35.000 TL ye satılan Grande Punto'nun üstüne ne kadar verirsiniz desem de 5.000 TL değil 10.000 bile verebilirdiniz :)

Ya da bu araç bu parayı eder mi sorunun cevabını şöyle buabiliriz;
Bu aracın ar-ge, üretim, pazarlama ve dağıtım maliyeti nedir?
Anahtar teslim fiyatının ne kadarı vergi, harç, fon v.s. dir?

Aslında araçlar bugün bundan birkaç sene öncesine göre çok yüksek rakamlara satılıyorlar.

Demem şu ki 2006 Temmuz'da de Astra Classic II Türkiye'de sıfır olarak 13.000 Euro' dan satılıyordu. Bugün Astra Classic III Türkiye'de sıfır olarak 20.000 Euro'nun üstündeki rakamlara satılıyor.
Aynı marka üretimden kaldırdığı aynı segment de 2 aracı 4 sene içinde 7.000 Euro farkla satıyor.
Araç fiyatları bence aşırı derecede şişmiş durumda ve verdiğimiz parayı hak etmiyorlar.
Astra Classic II ve Astra Classic III baz versiyonları arasında ne kadar teknoloji farkı var bunu bir düşünün... Sizce aradaki fark 7.000 euro eder mi? Bence etmez.

Astra Classic II 2006'da ne ise, Astra Classic III de 2010'da odur yani eski teknoloji bir araç.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Palio ile kıyaslayalım demedim zaten, piyasadaki en baz model olarak Palio'yu ele alıp onun 20.000 TL ettiğini kabul edersek Venga için ne kadar daha para vermeyi göze alırsınız dedim?
Bu iktisat'da değerleme için kullanılan bir yöntemdir. Baz olarak bir ürün alırsınız, tüketicinin yeni ürüne baz ürüne verdiğinden ne kadar fazla ödeyeceğini sorarsınız.

Ben size Euro NCAP den 5 yıldız almış, Skydome Donanımına Sahip, hıza duyarlı elektrik takviyeli direksiyonu olan 35.000 TL ye satılan Grande Punto'nun üstüne ne kadar verirsiniz desem de 5.000 TL değil 10.000 bile verebilirdiniz :)

Ya da bu araç bu parayı eder mi sorunun cevabını şöyle buabiliriz;
Bu aracın ar-ge, üretim, pazarlama ve dağıtım maliyeti nedir?
Anahtar teslim fiyatının ne kadarı vergi, harç, fon v.s. dir?

Aslında araçlar bugün bundan birkaç sene öncesine göre çok yüksek rakamlara satılıyorlar.

Demem şu ki 2006 Temmuz'da de Astra Classic II Türkiye'de sıfır olarak 13.000 Euro' dan satılıyordu. Bugün Astra Classic III Türkiye'de sıfır olarak 20.000 Euro'nun üstündeki rakamlara satılıyor.
Aynı marka üretimden kaldırdığı aynı segment de 2 aracı 4 sene içinde 7.000 Euro farkla satıyor.
Araç fiyatları bence aşırı derecede şişmiş durumda ve verdiğimiz parayı hak etmiyorlar.
Astra Classic II ve Astra Classic III baz versiyonları arasında ne kadar teknoloji farkı var bunu bir düşünün... Sizce aradaki fark 7.000 euro eder mi? Bence etmez.

Astra Classic II 2006'da ne ise, Astra Classic III de 2010'da odur yani eski teknoloji bir araç.

ben yazdığınızdan öyle algılamadım o zaman palio değilde daha akla yatkın mantığa yatkın bir araç deseydiniz ona göre değerlendirirdik..

fiyatların şişik olmasının nedeni markaların marka değerleri orantısında bunu araçların fiyatlarına yansıtmaları eklemeleri.. mercedes b benim için vengadan farkı olmayan bir araç zaten venga ile aynı segmentte b segmentinde bir araç... peki edermi o fiyat hayatta etmez venga ile aynı segmenttir b segmenti ama fiyatı 30 bin euro dur.. yani 60 bin tl ye denk geliyor aradaki koca fark neden hadi 5 bin tl deki donanım artısı olsun geri kalan tamamen marka amblem fiyatı.. üstelik konuşduğumuzda benzinli modeli mercedes B nin dizeli 40 bin euro yani 80 bin tl para demek..

Son düzenleme:

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan Bey, bu arada başından beri KIA ve Venga'dan bahsediyoruz kimsenin aracını falan kötülüyor değiliz. Sonuçta hepimiz bize sunulan seçenekleri marka/model olarak, alım gücümüze göre bir seçim yapmışız. Hepimiz de kendimize en uygun aracı almış kullanıyoruz. Neden kötülyelim başka marka ya da araçları. Yaptığımız görüşlerimizi özgürce belirtmek.
Keşke hepimizin alım gücü çok yüksek olsa da, mercedes'den, bmw'den, jeep'den inmesek.